Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrywanie nagrywarką dvd z tv

Lineusz 27 Maj 2006 15:52 1696 3
 • #1 27 Maj 2006 15:52
  Lineusz
  Poziom 13  

  W jaki sposob jest możliwe nagranie czegoś zewnętrzną nagrywarką dvd z tv. Na zasadzie, że leci mecz ligi polskiej a ja chce sobie to nagrać na dvd bo nie będe mógł obejżeć.

  Prosze o odpowiedz i pozdraiwam

  0 3
 • #2 27 Maj 2006 22:49
  tttggg
  Poziom 15  

  Przy założeniu, że masz:
  - telewizor z wyjściem Euro/chinch
  - nagrywarkę DVD z portem USB
  musiz się wyposażyć w komputer PC z kartą Video z wejściem TV.
  Sygnał z TV podłączasz do karty, uruchamiasz software i rejestrujesz materiał. Na koniec wypalasz.
  Działa, bo w podobny sposób przerzucałem materiał z VHS na DVD.

  Pozdrawiam

  0
 • Pomocny post
  #3 28 Maj 2006 01:44
  Preskaler
  Poziom 37  

  Nie wiem co masz na myśli pisząc "zewnętrzna nagrywarka". Najpopularniejsze nadrywarki to - komputerowa i stacjonarna. Stacjonarne występują w dwóch wersjach podstawowych - z HDD i bez. Nagrywanie stacjonarką jest proste i właściwie podobne do nagrywania na magnetowidzie. Też istnieje możliwość nagrywania z samej anteny (bez użycia OTV) a na OTV można w tym samym czasie oglądać coś innego. Modele z HDD pozwalają na precyzyjne "obcięcie" nagranego materiału i wycięcie reklam. Ja włączam sobie nagrywanie na cały wieczór i noc a rano wycinam wszystkie zapowiedzi i reklamy a po obejrzeniu nagrywam te filmy na DVD, które są tego warte. Z nagrywarką kompyterową jest to znacznie trudniejsze! Można nagrywać tylko z OTV, tunera, tunera satelitarnego (dekodera?) i innych żródeł zintegrowanego sygnału TV przez złącze "Chinch", "Skart", S-video itp. Oczywiście już na tym etapie zachodzi trudność z ew. "przejściówkami". Tak jak kolega "tttggg" wspomniał trzeba mieć odpowiedią kartę i odpowiedni komputer (szybkość i pamięci). Do tego wszystkiego trzeba mieć także oprogramowanie (np. "Nero"). Nie muszę chyba wyjaśniać, że mało obytemu w tych "praktykach" człowiekowi, opanowanie tego programu zajmie trochę czasu.
  Ceny nagrywarek stacjonarnych są już dość niskie bo można spotkać nagrywarki (bez HDD) już od 300zł. Oczywiście może się zdarzyć jakaś okazja i być "szczęśliwcem" za mniejsze pieniądze.

  0
 • #4 28 Maj 2006 18:07
  Lineusz
  Poziom 13  

  Dzięki, wielkie chodziło mi o nagryrka stacjonarną

  0