Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Funai 2000MKII - brak treści obrazu

27 Maj 2006 16:30 1725 14
  • Poziom 12  
    Telewizor miał uszkodzody zasilacz (był martwy). Po wymianie STK, pastylki która była pęknięta, kondensatorów po pierwotnej i wtórnej oraz tranzystora linii telewizor ruszył. Napięcia są w miarę prawidłowe, wchodzi wysokie ale brak jest obrazu a dokładniej jego treści.Nie wyświetla grafiki. Po podkręceniu screenu na trafopowielaczu pojawia się szare tło z powrotami ale nic więcej. Mam podejrzenia co do procesora czy ktoś mógłby podsunąć jakiś pomysł. Z góry dziękuję.
  • Poziom 18  
    czy telewizor dziala na pilota.np wlaczanie i wylaczanie.jesli tak to mogą byc uszkodzone koncowki wizyjne,matryca lub brak impulsow z WN.powodzenia
  • Poziom 41  
    Zobacz czy masz napięcie 12V pobieranego z trafa WN. Sprawdz C50, R66 i D13
  • Poziom 12  
    Mógłby mi ktoś sprawdzić co to jest 8 w trafopowielaczu bo niemam schematu a na omomierzu niema ona połączenia z niczym.

Dodano po 2 [minuty]:

końcówki wizyjne sprawne na bank

Dodano po 19 [minuty]:

12 V z trafa jest. Końcówka 8 z trafopowielacza brak przejścia, najprawdopodobniej trafopowielacz do wymiany.
  • Poziom 43  
    Witam.
    8 trafa to ABL. Miernikiem nic nie sprawdzisz. Jeśli by było przejście do czegoś to trafo padło.
    Masz punkty w ofierze, sciągnij sobie schemat.
    Może D50, D15. Jak popatrzysz i pomierzysz to wspólnie będzie łatwiej znaleźć.

PS. Nie sciągaj tego za darmo, bo g.... zobaczysz. Jest piękny pdf od Piotrela.
    Powodzenia.
  • Poziom 12  
    Dzięki bardzo za punkty. Ściągnąłęm schemat. No i szukam a więc D50, D15 sprawne, 12V z trafa jest, żarzenie na oko jest, po zwarciu katod do masy kolory wszystkie 3 są reaguje na pilota (wlącza i wyłącza) przetwornica pracuje stabilnie, napięcia w normie. wszystkie diody w okolicy trafa sprawdzone. Reaguje na regulację sub bright oraz na screen. Nadal brak treści.
  • Poziom 43  
    Czy jest grafika?
    Czy to nie jakaś wersja TV z TXT?
    Co jest przez wejscia A/V?
  • Poziom 16  
    a jak wygląda sprawa napięć na katodach ?
  • Poziom 12  
    Witam. Niema grafiki, niema TXT, przełancza pilotem TV/AV (chyba). Na AV obraz jest gładki i szary a na TV również szary ale przebijają jakieś szumy. Po podłączeniu sygnału video na wejście takze coś migocze. Po pomiarach okazało się ze na zasilaniu procka (TMP47...) mam 8 v niewiem czy to dobrze . znalazłem diodę na linii zasilania procka która w obie strony miała 20 parę ohm po wymianie nic się nie zmieniło.

Dodano po 8 [minuty]:

Na katodach mam około 187V. Chciałbym dodać że obraz na subbright można rozjaśnić do białości więc chyba zasilanie kinola jest ok. Przy przełączaniu programów na obrazie występują "mignięcia". Proszę o radę bo pomysłów mi już zabrakło.

Dodano po 11 [minuty]:

Niewiem czy ma to jakieś znaczenie ale wszystkie scalaki po kilkuminutowej przacy wyczuwalnie się nagrzewają jedynie TMP.... pozostaje całkowicie zimny.
  • Poziom 43  
    Za zasilanie procesora odpowiada IC6 - 7806. Na procku ma być niewiele ponad 5V!!! Ponadto wymień C216!
  • Poziom 12  
    Witam ponownie. Załatwiłem sprawę zasilania procka, mam teraz około 5v. Jednak niczego to nie zmieniło. W końcu w akcie desperacji metodą partyzancką licząc że coś się przytkało dotykałem palcem w okolicy przełącznika AV i niespodziewanie pojawił się najnormalniejszy w świecie, czyściutki śnieg. Grafiki nadal brak, z pilota przełączał na AV i spowrotem aż do momentu wyłączenia odbiornika z sieci. Po ponownym uruchomieniu wróciło do punktu wyjścia i nadal szaro. Chyba zatrudnię do tego kolege który siedzi w tej branży dłużej niż ja może on to opanuję. Jak coś z tego będzie to napiszę co mnie zagieło. Narazie dziękuję wszystkim zainteresowanym tematem za chęci i rady. Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Witam jednak ambicja mi nie pozwoliła się poddać i zabrałem się za niego jeszcze raz. Okazało sie że uszkodzony jest TMP47634N który podaje cały czas na nogach 23 i 24 8V po odłączeniu wyprowadzeń od druku pojawił się obraz lecz nadal brak grafiki. Jutro mam dostać ten scalak i zobaczymy co będzie się działo po wymianie.
  • Poziom 11  
    Witam!
    Ja miałem podobną sytuację.
    Naprawiłem przetwornicę -STK7348, wszystkie elektrolity, a zamiast pastylki 3n3 1kV dałem kondensator impulsowy 3n3 2kV (ciekawe jak długo taki kondensator będzie działać ?).

Po starcie pojawił się dźwięk, działało sterowanie kanałów z przycisków i z pilota ale nie było obrazu, a przy wyłączaniu na ekranie pojawiał się biały poziomy pasek. pomierzyłem napięcia i z przetwornicy 118V 17V 6V 12,5V, na scalak odchylania z trafopowielacza 31,5V-myślałem, że trafopowielacz z układem scalonym odchylania są padnięte ale okazało się że ktoś grzebał przede mną i przestawił przełącznik na płycie. Po przełączeniu wszystko śmiga aż miło. pozdrawiam
  • Spec od Falowników
    eeko napisał:
    zamiast pastylki 3n3 1kV dałem kondensator impulsowy 3n3 2kV (ciekawe jak długo taki kondensator będzie działać ?).

Długo. Sprawdzone.