Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DFI lan party ultra-D a wentylator ZALMAN CNPS 7000B-CU

27 Maj 2006 20:27 1106 2
 • Poziom 12  
  chce sobie kupić powyższą płytę ,ale za około 2 miesiące + athlona x2 3800++ w rzeczywistości 2ghz z rdzeniem Manchester i teraz mam pytanie - mam wentylator ZALMAN CNPS 7000B-CU który obsługuje częstotliwości do 2,6 Ghz, czy to znaczy ,że jak będę chciał podkręcić więcej to muszę wymienić wentylator?
 • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
  Mam taką płytę DFI i sprawa wygląda tak .
  Sloty pamięci są bardzo blisko slotu procesora , a jak mniemam po rozmiarach twego wyntylatora - jego radiator ma wymiary 110 mm. , więc będziesz miał problem z umocowaniem pamięci w najbliższym do procesora pomarańczowym slocie . Jeśli włożysz dwie kości pamięci do slotów , aby uzyskać tryb DUAL , to możesz mieć problemy z zamontowaniem tegoż radiatora na procesor . Ma zbyt mały kąt żeber pod spodem i będzie zawadzał o pamięć . Ja mam PENTAGRAM-a , ale 125 mm - ma inny profil . Jest duży ale szczupły i pamięć wchodzi prawie na styk . W związku z tym będziesz musiał zrezygnować z tego wentyalatora , lub trybu DUAL . Chyba że pamięci będą chciały działać w żółtych slotach , czyli dalszych od procesora . Ale jeszcze jedna bardzo ważna uwaga - dobrze się zastanów nad doborem pamięci do tej płyty . Bardzo kapryśne są kości na modułach Hynix i kilka innych . To bardzo ważny szczegół , więc przemyśl go zanim dokonasz zakupu . Jeśli tego nie zrobisz z głową , to możesz mieć później ciągłe problemy .
  Pozdrawiam .
 • Poziom 15  
  7000 powinien pasować ale i tak pomyślał bym nad zmianą chłodzenia. 7k to już dzisiaj dziadzio i można dokładając kilka zł kupić coś sporo lepszego,, x2 trochę się grzeją i jeśli planujesz oc to chłodzenie nie wystarczy, może na max rpm jeszcze jakoś ;) pozostaje kwestia twojej odporności na szum, imo 7k są ciche do 1200-1300rpm potem to już szkoda gadać ;)