Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba Satellite M65 - schemat pilnie poszukiwany !

nieznajoma 27 May 2006 21:04 2705 5
    nieznajoma
    Level 13  
    Witam. Jak w temacie poszukuje schematu, servisówki do tego laptopa tj Toshiba satellite M65. Komputer nie uruchamia sie :(

Za wszelką pomoc wielkie dzięki.

P.S.
    używałem przycisku szukaj jak i www.google.pl
    jankolo
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    1. Schemat laptopa jak i jego serwisówkę proszę sobie wybić z głowy. To nie jest odbiornik telewizyjny;
    2. Proszę opisać, co się z nim dzieje, od czego się zaczęło, itp. Spróbujemy pomóc.
    nieznajoma
    Level 13  
    Dzięki za tak błyskawiczną odpowiedź. Dostałem dzisiaj tego laptopa do naprawy. Klient (znajomy i to bardzo dobry) powiedział że laptop działał i kilka dni temu zepsuł mu się zasilacz. Kupił nowy ale niestety nieuruchamia sie laptopa ani z zasilacza ani z bateri. Wziałem go obejrzeć. Pierwsze co zauważyłem to to że koło gniazdka karty LAN widocznę są wyłądaowania elektryczne jak i na zawiasie znajdującym się nad gniazdkiem. Troszke sie cosik prąd pobawił :). Dalej spalony był bezpiecznik.
    No ale do rzeczy z 10 minut temu udało mi się chyba namierzyć co jest uszkodzone :) Dlatego ze wkońcu zapaliła dioda zygnalizująca wpięcie zasilacza i ładowanie bateri.

chyba szlag trafił tranzystor mosfet bo po odpieciu zasilania na S mosfetu. W tej chwili poszukuje czegoś takiego: opis jest taki na układzie 8 nóżkowym smd obudowa SOP-8L
    4407
    BE5R4G
    firmy AnaChip
    Logo na tym układzie wygląda tak jak bys do litery C wpisał A
    Jak by ktoświedział gdzie to kupićto proszę o INFO. Dzięki i pozdrawiam.
    nieznajoma
    Level 13  
    Jednak w błedzie byłem ten tranzystor jest dobry. Pożyczyłem stacje lutownica od znajomego i wylutowalem i sprawdzilem tranzystor. Jest OK. Wylutowałem jeszcze układ MB3887 jest to DC/DC Converter IC for charching Li-ion battery. Po tym zabiegu laptop sie uruchamia wchodze do biosu klawiatura zyje itp. Ale jak podepne dysk twardy czy DVD to laptop uruchamia sie na chwilke i wylacza sie. Nie mam pomyslu co dalej szukac bo po sciezkach nie dojdę. Jak by ktoś miał jakiś pomysł to prosze o info. Dziekuje i pozdrawiam.