Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer resetuje się podczas nagrywania płyt dvd

27 Maj 2006 23:25 2332 25
  • Poziom 11  
    witam
    Mam następujący problem. Nagrywarkę cd-r zamieniłem na dvd-r i tu zaczął się problem. Podczas nagrywania płyt komputer sam się resetuje. Kiedy pasek postępu nagrywania jest gdzieś na połowie następuje reset. Przeinstalowałem system, zmieniałem programy do nagrywania i nadal to samo. Czyżby zasilacz nie wytrzymywał?
    Mój komputer ma już parę latek ale mi narazie wystarcza. Płyta ESC, Procesor DURON 1000, 256 Ram, Dysk 80 Maxtor 7200obr, cd-rom, dvd-r>
    Będe wdzięczny za każdą radę. [/img]
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Proszę podać dokładne oznaczenie zasilacza.
  • Poziom 11  
    Rozebrałem komputer i okazało się że zasilacz to jakaś firma krzak model LC-235AtX i ma tylko 235W. Podejrzewam że to będzie przyczyną. Zastanawia mnie tylko jedno w tym mniejscu co mam teraz nagrywarkę dvd miałem zwykłą cd (16x), czy ta nowa potrzebuje więcej prądu niż ta stara?
    Dorzucę jeszcze odczyt napięć z programu speedfan
    Core: 1,83V
    +3.3V 3,31V
    +5V 5,00V
    +12V 12,42V
    Bardzo proszę o pomoc, napewno ktoś jest bardziej zorientowany odemnie.
  • Poziom 19  
    Albo zasilacz albo cos z taśma

Sprób wymienic tasme.. i porzyczyć zasilacz..
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 30  
    Oblookaj też kondensatory na płycie, w końcu to ECS...
    Programowy pomiar napięc nie jest wiarygodny. Posłuż się miernikiem.
  • Poziom 11  
    W poniedziałem będę miał zasilacz więc spróbuję wtedy czy to coś da. Zmiana taśm nic nie dała. Chyba to nie jest wina nagrywarki?

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz mianowicie podczas uruchamiania systemu kiedy ładują się programy uruchamiane w pasku systemowym miga mi obraz, poazuje się na chwilę czarny ekran. Kiedyś tak nie było nie wiem co to może być ? Jak myślicie?
  • Poziom 24  
    Może zainstalowałeś jakiś nowy sterownik do grafy lub inny program do zmiany rozdzielczości, odświeżania ?
    Jak nie używasz nagrywarki to też zdarzają się resety ? Podaj jak zmieniają się napięcia (to możesz podać ze speedfana).
  • Poziom 24  
    Przetestuj nagrywarke na innym kompie ;)
  • Poziom 11  
    Nagrywarkę wypróbuję u szwagra ale myślę, że powinna być ok. To nowiutka LG 4167, kupiłem ją w piątek. Co ciekawe nagrywałem zwykłe cd i poszło ok a płytę dvd nagra do połowy albo prawie do końca i jest reset. Odnoszę wrażenie, że jeżeli nagrywa dłużej to wtedy tak się dzieje. Napięcia w programie praktycznie się nie zmieniają a jeżeli już to są to dosłownie setne 0,01 lub 0,02 różnicy.
    Jeżeli nagrywarka nie jest używana to resetów nie ma. No miałem raz ale przed reinstalacją systemu. Teraz po jest w porządku. Zresztą wtedy miałem niebieski ekran na ułamek sek. i dopiero reset, podczas nagrywania tak się nie dzieje nie ma nic, poprostu nagrywa i gaśnie wszystko.

Co do grafy to sterowniki są te same tylko monitor miałem w naprawie, nie można było go rozjaśnić, facet pogrzebał przy nim chwilę coś podkręcił i z monitorem jest w porządku. Ale właśnie po tym jak go przywiozłem z naprawy zaczęło się tak dziać. Odświeżanie mam ustawione na 75hz ale wcześniej też tak miałem. Sam nie wiem.
  • Poziom 24  
    To weż pożycz ten zasilacz i sprawdź ;)
  • Poziom 11  
    Wymieniłem zasilacz, założyłem nowe taśmy i wydawało się że jest ok, ale otóż nie. Komputer nie resetował się ale płytę DVD nagrywał mi przy prędkości 8x godzinę!!
    Okazało się, że kanał ide mam ustawione na PIO. Zmieniłem na DMA no i z powrotem zaczęły się resety. Ludzie co robić? Zaczyna mnie denerwować ten mój sprzet.
  • Poziom 24  
    To teraz zostało Ci przetestowanie tej nagrywarki
    nowa nie zawsze oznacza sprawna.
  • Poziom 11  
    To fakt! Dziś wymontowuję i idę do szwagra. Zobaczymy.
  • Poziom 11  
    Nagrywarka sprawdzona. Byłem u szwagra i u niego nagrywa bez problemu. Nie mam pojęcia co się mogło stać. Może wy macie jakieś propozycje?

Dodano po 55 [minuty]:

No i jeszce jedno. tym razem podczas nagrywania wyskoczył mi niebieski ekran i błąd BAD_POOL_HEADER
    informacje techniczne :
    0x00000019 (0x00000020, 0xE12F8000, 0xE23F8F78, 0xFFCFFFCF)
  • Poziom 11  
    Pamięć jest w porządku. Zaktualizowałem bios w nagrywarce ale nadal to samo. Prawie za każdym razem wyskakuje niebieski ekran z innym błędem.
    Zastanawia mnie tylko jedno... Dlaczego te błedy wyskakują podczas nagrywania płyty, a nigdy to się tak się dzieje podczas normalnego użydkowania komutera?
    marpap1 napisał:
    Pamięć jest w porządku

Tak stwierdził memtest86?
  • Poziom 11  
    Sprawdzałem między innymi memtest86-em też. Nie mam pomysłów, co sądzicie? Pozostało chyba tylko zaktualizować bios płyty głównej. Nigdy tego nie robiłem i boję się, że mogę coś zchrzanić...
  • Poziom 24  
    Podaj dokładny opis płyty
    Podaj tez wersje swojego biosu
    Mam pdfa jak to sie robi krok po kroku jak to wszystko znajde to Ci zrobie paczke i Ci prześle.
  • Poziom 11  
    Płyta to ESC K7VZA Ver 3,2e 07/19/2001
    natomiast bios jeżeli patrzyłem tam gdzie trzeba (na samej górze podczas testowania urządzeń) to Award Modular Bios V6.00PG-to chyba to?
    Mój email marpap(malpa)neostrada.pl
  • Poziom 24  
    ok znalazłem Ci wersje biosu na twoja plyte ale teraz sam musisz wybrac, w zaleznosci jaka masz konfiguracje komputera.
    To strona z biosem do Twojej płyty
    http://www.ecsusa.com/downloads/flashAward.html
    Ja mysle ze najlepsza to bedzie wersja 3.4 12/03/01 ktora naprawia ten bład w IDE, od razu zauważ ze Twoja wersja jest to uaktualnienie pod win98.
    Tu jest link do biosa ktory Ci polecam
    http://www.ecsusa.com/downloads/k7vza_3x.html
    to trzecia wersja licząc od dołu tabeli
    Po ściągnięci ,rozpakuj i zgraj na sformatowaną dyskietke 3.25 nawet 2razy kopiując.

Tu masz jak uaktualnic bios ale po angielsku
    http://www.ecsusa.com/downloads/flashAward.html
    http://www.ecsusa.com/downloads/bios/awardflash.zip
    Całą operacje robi sie pod dosem czyli musisz zrobić dyskietke startową i zmienić wcześniej ustawienia botowania systemu wskazując na dyskietke.
    Tą dyskietke systemową musisz mieć włożoną przy ponownym starcie komputera przed zmianą swojej wersji biosu płyty głównej
    Poodpaleniu systemy pod dosem wkładasz dyskietke z plikiem .bin tej nowej wersji biosu i tak jak w zawartym opisie. To juz jest łatwe.

Ja mam opis do Płyt Gigabyte tez po angielsku wiec lepiej trzymaj sie opisu do twojej płyty aby Ci nie namieszać w głowie.

Kiedyś za pierwszym razem dla ułatwienia przy aktualizacji biosu korzystałem z drugiego komputera właśnie robiąc krok po kroku jak było w opisie Tobie tez tak radze.
  • Poziom 9  
    może poprostu wejdz do BIOS'u i załaduj optymalne ustawienia, kiedys mialem ten sam problem, zrobilem tak i śmiga OK
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    gtbcelt napisał:
    może po prostu wejdz do BIOS'u i załaduj optymalne ustawienia, kiedys mialem ten sam problem, zrobilem tak i śmiga OK

Ja myśle ze tu problem polega na aktualizacji biosu, bo jak takim przeciągiem przejrzałem gogla to było kilka podobnych problemów właśnie z tą płytą.
    Mozna tez zobaczyć tam http://www.ecsusa.com/downloads/k7vza_3x.html i sprawdzić na czym polegały dane upgreydy biosu jest to opisane.
  • Poziom 11  
    W ustawieniach biosu już też grzebałem. Robiłem na optymalne i nic. Wydaje mi się, że pozostała tylko aktualizacja biosu. Dzięki za linki, dziś wieczorem będę próbował. Dam Wam znać co z tego wynikło. Mam nadzieję że nie będzie kupy dymu:D:D
  • Poziom 11  
    No i po bólu!
    Wszystko się udało, było dokładnie tak jak w opisach. Nagrywarka działa, nagrałem 4 płyty pod rząd i jak na razie wszystko jest ok, żadnych resetów, i na to wygląda, że tak zostanie:D:D.
    Dziękuję wszystkim za pomoc!!
    Dzięki starter55. Pozdrawiam.