Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Termet - Minimax

rafila 28 May 2006 08:08 4787 6
Optex
 • #1
  rafila
  Level 11  
  Witam
  Mam kocioł dwufunkcyjny Minimax. Od pewnego czasu mam nastepujący problem: po otwarciu ciepłej wody kocioła załacza się i grzeje wodę do zadanej temperatury, po jej przekroczeniu wyłacza się (a powinien zmniejszyć obciążenie i dalej pracować), po spadku temp. wody ponizej zadane znowu się załącza i dogrzewa wodę - i tak w kółko. Był u mnie "fachowiec" i powiedział że cały czas jest podawane napięcię na cewkę i dlatego kocioł cały czas mocno się obciąża (po wyciągnięciu jednego kabla z cewki obciążenie zmalało- jednak w czasie poprawnej pracy różnice w zmianie obciążenia były większe). Zasugerował mi wymianę całego panela sterowniczego (za 600zł) gdyż to w nim tkwi usterka. Poradźcie coś. Wielkie dzięki. Moje GG-2199533.
 • Optex
 • #2
  usterkaTVN
  Level 13  
  Na początek należy odkamienić wymienniki.Przede wszystkim wymiennik wtórny.
 • Optex
 • #3
  PHU Eco-System
  Level 13  
  Witam , propozycja naszego kolegi odkamienienia wymiennika jest jak najbardziej słuszna.
  Warto też sprawdzić nastawy ciśnienia minimalnego i maxymalnego ale nie na oko ale sprzętem np : mikromanometrem to standard.
  Należ tez sprawdzić czyli pomierzyć sondę ntc przy różnych temp.
  To na razie tyle.
  Jerzy
 • #4
  rafila
  Level 11  
  Dzięki za informacje.
  Zapomniałem dodać że w tym czasie miałem remont i spuszczałem wodę z grzejników a potem zalałem ponownie układ do ciśnenie 0,5bar (żeby zniknał alarm). Wczoraj wezwałem instalatora a on podnisł ciśnienie w centralnym do 1.1 bara i odpowietrzył pompę (na ruchu przez 1 min) i to było to, wszystko wróciło do normy. Po zalaniu sam odpowietrzałem pompę i wężownicę ale to było za mało. Jeszcze raz dzięki.
  P.S. Instalator zasugerował mi też przegląd i czyszczenie kociołka
 • #5
  kyzik
  Level 11  
  Witam :) mam pytanko :) posiadam w domu kociołek MiniMaxa a takze pogodynke ;p ( czujnik temp. zew. ). i tu moja prośba jak ją podłączyć ?? od pogodynki ida dwa kable :) powinny być podłączone pod kostke w piecu w ktorej sa 4 oznaczenia jakies RT AFS CZ TZ z czego kazde ma dwa miejsca do podlaczenia :/ heh no i jestem w du***e ;p;p pomozcie mi bo mi zimno ;p;p;p
 • #6
  12gucio
  Level 20  
  Witam !
  Jeżeli jest zwora wypnij i w jej miejsce podłączte dwa kable.
 • #7
  serwo66
  Level 25  
  JEZELI TO CO PISZESZ JEST CZUJNIKIEM TEMP. ZEWNĘTRZNEJ TO ZWORKI ZOSTAW W SPOKOJU A WEPNIJ W AFS I BĘDZIE O.K. POWINIENEŚ DOKUPIŚ CZUJNIK TEMP. POKOJOWEJ A WTEDY POGODÓWKA BĘDZIE IDEALNIE WYKORZYSTANA.