Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mercedes 124 2.0D sedan '89 - brak podświetlenia kokpitu

rafi0505 28 May 2006 08:30 6755 3
 • #1
  rafi0505
  Level 1  
  Posiadam mercedesa 124 2.0D sedan '89 od pewnego czasu nie świeci mi podswietlenie kokpitu oraz deski rozdzielczej (zegarów).Cała ta historia zaczęła się od tego że prawdopodobnie inaczej włożyłem żaróweczkę od podświetlenia przełączników wybierania rodzaju nawiewówi chyba zrobiłem jakieś zwarcie wkładając tą żaróweczkę, bo wtedy zgasło mi podświetlenie kokpitu a za jakiś czas (może miesiąć) zgasło również podświetlenie zegarów.Mam z tym problem bo sam nie moge tej usterki naprawić. Nadmieniam,że wymieniłem zaróweczki w podświetleniu zegarów oraz pozostałych elemętach podświetlenia kokpitu i to też nie pomogło. Proszę o pomoc-ewentualną podpowiedz jak uporać sie z tym problemem. Dziekuję i pozdrawiam Rafał. (rafi0505@tlen.pl)
 • Helpful post
  #2
  Jacek79
  Level 37  
  w zrdarach jest bezpiecznik (oprawka wyglada jak od żarówki ale ma czerwony kolor) pernie poleciał, ewentualnie sprawdz ściemniacz bo czasami tez szwankuje
 • Helpful post
  #3
  Gerri
  Mercedes specialist
  Jeżeli nawali ten bezpiecznik, to jednak zestaw wskaźników świeci. Jestem za odlutowaną bkaszką w potencjometrze ściemniacza. Nie będę bliżej opisywał: wyjmij licznik, obejrzyj potencjometr i będziesz wiedział o co chodzi.
 • #4
  jurekq1
  Level 10  
  Witam.
  Mam pytanie odnośnie podświetlenia deski rozdzielczej czy po odlutowaniu tej blaszki potencjometru nie będzie podświetlenia lub będzie ale minimalne.
  i czy jest jakiś bezpiecznik od podświetlenia.