Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wideodomofon TK 860B podłączenie elektrozaczepu.

28 Maj 2006 14:00 1864 4
  • Poziom 10  
    witam
    mam pytanie. czy wie ktoś może jak do tego wideodomofonu podłączyć elektrozaczep.
  • Pomocny post
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    prawdopodobnie po przyciśnięciu przycisku zamka zwierane są piny 5 i 6 ( GND i LOCK ) jak byś wkleił jakieś rysunki, schematy z instrukcji to może by się coś rozjaśniło. Prawdopodobnie musisz zastosować dodatkowy zasilacz do elektrozamka - tak ma większość videodomofonów.
  • Poziom 10  
    i mam jeszcze jedno pytanie?

Posiadam już wideodomofon zamontowany ale instalacja i skrzynak przy bramiej jest 12 v. a nowy wideodomofon jest na 18v. Instalacja podłączenia jest prawie identyczna jak w tym już zainstalowanym z tylko jedną różnica - elektrozaczep. Ale chodzi mi o to czy moge podlączyć pod skrzynke zewnęrzną słuchawkę z wideodomofonu na 18v (albo co mam zamontować zeby obniżyc z 18 v na 12 v na skrzynkę z kamerką.
  • Pomocny post
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Jeżeli chodzi o elektrozaczep to tak jak myślałem
    cyt. z instrukcji:
    " Indor station poz.15 terminals for electrical lock 5i6"
    czyli piny 5 i 6 w monitorze, dla pewności sprawdziłbym czy po wciśnięciu przycisku pojawia się na nich zwarcie.
    Jeżeli dobrze Cię rozumiem to chcesz wymienić monitor ,pozostawiając starą kamerę. Różnicą napięć bym się nie przejmował, 18v to zasilanie monitora a na kamerę powinno wychodzić 12 V.
    Pozdrawiam Robert