Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana oprogramowania - pytanie

28 Maj 2006 15:35 1448 4
  • Poziom 12  
    Witam mam pytanie czy w firmie jesli posiadam tunery globo digital czy moge zmieniac w nich oprogramowanie ze strony producenta??
    tzn ze strony : http://www.globo.com.pl
    Tzn. chodzi zeby bylo to wszystko legalnie.
    To co sie orientuje to w niektórych dekoderach sa nawet plomby z tylu na wejsciu RS232C ale dlaczego??
    Co o tym myslicie??
    Pozdrawiam
  • Poziom 35  
    Jeżeli to bedzie legalne oprogramowanie producenta to nie bedzie żadnych problemów ale chyba stracisz gwarancje.
  • Poziom 28  
    DUKE-CINEK napisał:
    To co sie orientuje to w niektórych dekoderach sa nawet plomby z tylu na wejsciu RS232C ale dlaczego??
    Co o tym myslicie??
    Pozdrawiam

Ja nic nie myśle bo jeszcze nie widziałam takowej plomby rs232 śmiesznie by to wyglądało to na tyle.A teraz poważnie masz instrukcje to poczytaj do czego jest to gniazdo i nie pisz bzdur poczytaj w części aktualizacja albo poczytaj to :
    Tunery łączymy kablem. Tuner z którego pobieramy soft ma być włączony na dowolnym kanale tv. Tuner do którego będziemy ładować soft włączamy następnie do sieci. Pierwszy tuner pełni funkcje ''komputera'' na ekranie tv pokazuje się kilka plansz, po tej operacji sam wraca do oglądanego wczesniej przez nas programu,wyswietlacz tunera ''liczy'' w czasie tej operacji od 0 do 100. Tuner do którego wgrywany jest soft zachowuje się tak samo jak podłączony do komputera. Cały ten proces trwa znacznie szybciej niż ładowanie softu,listy przez komputer. Loadery tunerów mają być takie same. Sprawdzane wiele razy. Opis jest nawet w instrukcji obsługi tunera.

Aby zgrać soft z jednego Digitala na drugi należy połączyć je kablem, tym samym co do kompa, włączyć ten z którego będziemy zgrywać oprogramowanie MENU=>Akcesoria=>Aktualizacja oprogramowania i włączamy drugi tuner, czekamy aż pojawi sie nr kanału i wyłączamy. Potem tak samo robimy z listą. Tunery powinny posiadać tem sam loader.

pozdr.
  • Poziom 12  
    Lidzia napisał:
    DUKE-CINEK napisał:
    Co o tym myslicie??
    Pozdrawiam

Ja nic nie myśle bo jeszcze nie widziałam takowej plomby rs232 śmiesznie by to wyglądało to na tyle.A teraz poważnie masz instrukcje to poczytaj do czego jest to gniazdo i nie pisz bzdur poczytaj w części aktualizacja albo poczytaj to :
    Tunery łączymy kablem. Tuner z którego pobieramy soft ma być włączony na dowolnym kanale tv. Tuner do którego będziemy ładować soft włączamy następnie do sieci. Pierwszy tuner pełni funkcje ''komputera'' na ekranie tv pokazuje się kilka plansz, po tej operacji sam wraca do oglądanego wczesniej przez nas programu,wyswietlacz tunera ''liczy'' w czasie tej operacji od 0 do 100. Tuner do którego wgrywany jest soft zachowuje się tak samo jak podłączony do komputera. Cały ten proces trwa znacznie szybciej niż ładowanie softu,listy przez komputer. Loadery tunerów mają być takie same. Sprawdzane wiele razy. Opis jest nawet w instrukcji obsługi tunera.

Aby zgrać soft z jednego Digitala na drugi należy połączyć je kablem, tym samym co do komputera, włączyć ten z którego będziemy zgrywać oprogramowanie MENU=>Akcesoria=>Aktualizacja oprogramowania i włączamy drugi tuner, czekamy aż pojawi sie nr kanału i wyłączamy. Potem tak samo robimy z listą. Tunery powinny posiadać tem sam loader.

pozdr.

W tamtym tygodniu kupilem fergusona 3318 no i z tylu na wejsciu rs 232 jest naklejka z napisem PLOMBA NIE ZRYWAC:D
    wiec jak to nie ma??:)
    Co do softu to co mi daje wgrywac z innego tunera jak wszystkie tunery mam z tym samym softem i nowy to musze z netu sciagac...
    pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Nie sadze, aby przez wgranie softu ze strony producenta mozna bylo stracic gwarancje.