Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AGP 2X na AGP 4X. Czerwony kolor w grach i wylewanie tekstur. Jak zmienić AGP?

Wiktor1423 28 May 2006 16:46 2526 6
    Wiktor1423
    Level 11  
    Witam,
    Mam kartę Inno3d Tornado GeForce FX 5200 64/64. Moja płyta głowna (Pc-CHIPS M810LMR( LR-H)) obsługuje AGP 4X ale w Windzie XP prof widzi tylko AGP 2x co podejrzewam jest przyczyną wyświetlania czerwonego koloru w grach i wylewania tekstur. Moja pytanie brzmi jak zmienić AGp 2x na AGp 4x gdy takiej opcji nie ma w biosie??

Pole Wartość
    Właściwości mostka północnego (Northbridge)
    Mostek północny (Northbridge) SiS 730S
    Numer wydania 02

Taktowanie pamięci
    CAS Latency (CL) 3T
    RAS To CAS Delay (tRCD) 3T
    RAS Precharge (tRP) 3T
    RAS Active Time (tRAS) 6T
    Row Cycle Time (tRC) 9T
    RAS To RAS Delay (tRRD) 2T
    Write Recovery Time (tWR) 1T

Liczba gniazd pamięci
    Gniazdo DRAM nr 1 256 MB (SDRAM)

Kontroler graficzny zintegrowany z płytą główną
    Typ kontrolera graficznego SiS 300
    Stan kontrolera graficznego Wyłączone

Kontroler AGP
    Wersja AGP 2.00
    Stan AGP Włączone
    Urządzenie AGP nVIDIA GeForce FX 5200
    Rozmiar pamięci fizycznej dostępnej dla AGP 64 MB
    Obsługiwane szybkości AGP 1x, 2x
    Bieżąca szybkość AGP 2x
    Fast-Write Nieobsługiwane
    Side Band Addressing Obsługiwane, Włączone

Producent mikroukładu płyty głównej
    Nazwa firmy Silicon Integrated Systems Corporation
    Informacje o produkcie http://www.sis.com/products/index.htm#chipsets
    Uaktualnienie sterowników http://www.sis.com/download
    SLiDer84
    Level 16  
    Napewno nie jest to przyczyna tego co opisujesz. W biosie musi byc opcja ustawiania AGP. jezeli masz jakies znieksztalcenia w grach czy w testach 3D to albo cos ze sterami albo grafika walnieta.
    Czy masz ustawione x2 czy x4 to nie ma takiego znaczenia

pozdrawiam
    Wiktor1423
    Level 11  
    Ale instalowałem juz stery z wszystkich wersji, karta chodziła tak też u mojego wójka ale sprawdzaliśmy drugą MMX440 64/64 i zachowywała się tak samo. Naprawdę próbowałem już wszystkiego i pozostało tylko to że zamiast AGP 4x widzi mi 2X. Być może to powoduje zniekształcenia.
  • Helpful post
    jopek_2
    Level 12  
    Witam, według mnie to raczej nie jest wina sterowników, spotkałem się już z taką kartą była to GeForce MX440 i problem był taki że nie dało rady ustawić AGP większego od 2x. Płyta była nówka i mogła obsłużyć do 8x. Na płycie sprawdzałem inne karty graficzne i wszystko śmigało, czyli była sprawna. Sterowniki nic nie dawały, na wszystkich karta działała normalnie i tak samo ale AGP pozostawało 2x. W biosie ilekroć dokonywałem zmian na 4x (tak mogła pracować max. karta) to i tak zostały przywracane ustawienia 2x. Inne aplikacje pokazywały to samo. Moim zdaniem to wina karty graficznej albo niezgodności karty z płyta.
  • Helpful post
    SLiDer84
    Level 16  
    Sprobuj jeszcze wgrac nowy BIOS do plyty glownej moze bedzie jakies uaktualnienie z mojego doswiadczenia wiem ze PC-chips to g....o z nimi zawsze sa problemy. PC-chips robi ECS zobacz czy nie ma takiej samej plyty i sprobuj wgrac BIOS z niej. Ale jesli nigdy tego nie robiles to sam tego nie rob bo jeszcze plyte zniszczysz i tyle bedzie.
  • Helpful post
    WojtasJD
    Level 43  
    SiS730S obsługuje AGP 4X oraz FastWrites

http://www.tomshardware.pl/motherboard/20010109/sis730-01.html

jednak:

Quote:

15. How do I enable AGP x4 mode?
    The specs of this motherboard (version 1.6 +) has a maximum of AGP x2. This is a great deal better than the earlier versions, that had no AGP port! The latest AGP port driver from SIS should improve AGP performance. With this driver installed, my GeForce2 card is detected at AGP x4. However, I am told that some Revision 7.x boards have been set to AGP 2x in the factory (for stability reasons perhaps).

http://radel.inet.net.nz/m810lmr.html