Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon Pixma ip 1500 reset pampersa

Promes 28 May 2006 20:17 77577 54
    Promes
    Level 12  
    Witam.
    Temat poruszany i wałkowany na forum kilka razy, ale chyba tak naprawdę nie do końca rozwiązany.
    Chodzi o reset pampersa. Wyjąłem go, uprałem i próbowałem na różne metody kasować przyciskami drukarki.
    Rozwiązanie pomocne do pierwszego wyłączenia z prądu.
    Następna metoda programowa, ale przy próbie resetu (i nie tylko) program się zawiesza i nie odpowiada (sprawdzone na kilku kompach).

Pytanie jak zresetować pampersa w inny sposób lub co zrobić aby program się nie wieszał (dodam ze w postach umieszczonych na elektrodzie dotyczących resetu pampersa w ip1500 nie znalazłem osoby, której program ten by się nie zawieszał).

Pytanie drugie : jak zresetuje pampersa klawiszami drukarka drukuje każdą stronę w taki sposób, że litery są do połowy.
    Nie pomaga czyszczenie, wyrównanie głowicy.
    W kolorze nie chce wogóle drukować.
    Dodam, ze oba pytania dotyczą 2 drukarek ip1500, z dobrymi głowicami oraz oryginalnymi tuszami.
    Pozdrawiam.
    copytechnik
    Level 14  
    Do resetowania tego modelu niezbędny jest soft. Jest na elektrodzie, to jedyna i trwała metoda.
    Promes
    Level 12  
    tak jak wczesniej napisalem potrzebny soft mam
    ale on przy probie resetu zawiesza sie.
    copytechnik
    Level 14  
    Ten programik pracuje pod WIN9X zanim musi być uruchomiony po skopiowaniu na dysk i musi działać.
    Pozdrawiam
    Fabjan
    Level 12  
    programik nazywa sie servtool, w ip 1500 nie ma możliwości skasowania licznika pampersa przyciskami na drukarce
    basasael
    Level 2  
    witam
    Do resetu ip 1500 musimy :
    1. Wyłącz drukarkę, odłącz przewody.
    2. Wciśnij i trzymaj przycisk POWER.
    3. Podłącz przewód zasilający (zaświeci zielona lampka).
    4. Naciśnij i puść przycisk RESUME (lampka zmieni kolor na pomarańczowy).
    5. Ponownie naciśnij i puść przycisk RESUME (lampka zmieni kolor na zielony).
    6. Puść przycisk POWER.
    7. Podłącz przewód USB do komputera.

program iP1500GeneralTool_98_2K_XP
    1. ustawić port usb
    2. zaznaczyć EEPROM CLEAR
    3. wcisnąc TEST PATTERN 3
    drukarka wydrukuje informacje

przed resetem
    IP1500 P=V1.00 D=00007.4 PAGE=2821 PL=2821,PR=0000,CA0000,PL0000

Po resecie
    IP1500 P=V1.00 D=00007.4 PAGE=0000 PL=0000,PR=0000,CA0000,PL0000

Sprawdzone działa w 100%

Pozdrawiam
    dominikoo
    Level 10  
    ja zrobiłem według instrukcji powyżej i super. Wszystko działa, program działa pod Xp, bez najmniejszych problemów.
    dziunia336
    Level 1  
    Witam ja posiadam drukarkę ip1000 robiłem wszystko z instrukcj powyżej, wszystko jest ok do momentu gdy chcę uruchomić program IP1000general tool wyskakuje mi komunikat : Port Name Not Regist!! Co z tym dalej zrobić pomocy bardzo pilne....:?::?:
    RychuTaryfiarz
    Level 10  
    Witam,
    mam drukarkę canon ip 1000, też pojawił mi się komunikat o przepełnionym zbiorniku na zużyty atrament.Na forum znalazłem instrukcję jak to obejść i pomogło, drukarka śmigała aż miło.
    Niestety teraz drukarka nie drukuje-komunikat się nie pojawia, drukarka podaje normalnie papier, zbiorniki z atramentem normalnie sie przesuwają,ale kartka wychodzi nie zadrukowana,czysta.
    Może ktoś doradzić o co chodzi?
    Pozdrawiam
    martm
    Level 1  
    ma ktoś pomysł, jak zdjąć tego pampersa ? mam chyba za duże dłonie, a reset nie pozwala mi na normalne drukowanie, szkoda mi trochę wyrzucać drukarkę :D
    witesco
    Level 11  
    Po zdjęciu obudowy (uwaga by nie uszkodzić) nie powinno być kłopotu w wyjęciem pampersów ( za duże palce? używamy narzędzi - np pensety plastikowe)
    Samo upranie pampersów, czy opróżnienie zbiornika na "zużyty" tusz nic nie pomoże, trzeba użyć tego programu "iP1500GeneralTool_98_2K_XP.exe" tak jak radził
    "konmaj" 07 Lis 2006 18:05.

Przy okazji mam pewną uwagę: 2 lata temu miałem do czynienia z Pixmą 1500 z której uparty właściciel ściągnął obudowę i obserwując jej pracę miałem wrażenie, że zbyt długa operacja czyszczenia głowic powoduje wyciąganie poprzez rurki z dołu pampersa nadmiernej ilości tuszu do tylnego zbiornika.
    Ten problem chyba nigdy do końca nie został wyjaśniony, a mam wrażenie, że potwierdza to to co pokazano na krytycznym filmiku w YouTube jakieś 3 lata temu.

Tu czytałem:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1626479.html#7897985
    Tu ważna sprawa
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1138591.html
    turbofan
    Level 2  
    Dobrze że ta drukarka ma obudowę to nie widać jak ssie ten tusz ;D

Ja miałem problem z podajnikiem.
    Po wyczyszczeniu nocnika i złożeniu do kupy podajnik przestał współpracować z wałkiem i zacinało papier.

Sprawdziłem wszystkie zębatki, wałki, czujniki wszystko działało poprawnie lecz nie współpracowało ze sobą.

Pozostało mi zresetować pamięć, program przesłany przez kierski.k działa :) o dziwo po zresetowaniu wszystko wróciło do normy. :shocked!: :shocked!:

Po czyszczeniu należy wgrać na nowo sterowniki drukarki bo jak przeniesie się folder z programem to wywala że drukarka jest offline.
    krzych07
    Level 10  
    Mam program general tool robie wszystko wedlug instrukcji po chwili mam z program nie odpowiada, nic sie nie resetuje dalej drukarka nie chce drukowac :/
    tompio2
    Level 2  
    Zrobiłem wszystko jak basasael napisał 07 Lis 2006 13:41

Wszystko cacy kontrolka zielona, drukarka się stara (pracuje) ale kartka wychodzi czysta. Czemu? Tusze są ok.
    SoMeBoDy777
    Level 12  
    magda.cz27 wrote:
    MI NIE DZIAŁA
    jak tak zrobiłam w programie pokazuje mi polecenie PATTERN DATA PRINT FALSE
    a jak chcialam drukować dokument to pokazuje - pisze że drukarka jest w trybie offline - czyli wyłączona mimo że sie świeci na zielono - po zrobieniu poleceń powyzej
    nie wiem jaki port usb wpisać bo mi z programu pokazuje usb002 ????????? co mam robic pomózcie

PATTERN DATA PRINT FALSE też miałem problem pojawia się gdy ma się sam plik exe a nie pełną wersję z masą innych plików. To jest wersja którą sprawdziłem i działa
    kosmita9
    Level 1  
    Witam,
    Zrobiłem w mojej drukarce wszystko jak tu opisujecie (wyczyszczenie "pampersa", resetowanie przyciskami i zasilaniem, resetowanie przy użyciu programu).
    Wszystko się udało - drukarka DRUKUJE, ALE TYLKO PASAMI. Tam gdzie drukuje wydruk jest bardzo dobrej jakości, później pas niezadrukowany jakieś 10mm i znowu pas zadrukowany etc.
    Co jeszcze można zrobić?
    Pozdrawiam
    porab3
    Level 10  
    Przy próbie wydruku komunikat: głowica drukująca nie jest zainstalowana!
    Należy doprowadzić do resetu pamięci EEPROM CLEAR (opcja „EEPROM-DUMP „) poczekać minutę program będzie w stanie zwieszenia wyłączyć program i sprawdzić czy po włączeniu doda miga na pomarańczowo, jeżeli nie ponownie używając programu iP1500_Service_Tool, należy użyć tym razem opcji MAIN również poczekać ok. minutę
    Opis skąd pobrać i jak włączyć program do resetu znajdziecie:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic519743.html

Jeżeli mimo tego nie osiągniemy zamierzonego efekt (czyli migania diody na pomarańczowo) wówczas należy dodatkowo spróbować :
    1)wyciągasz kabel zasilający
    2)wciskasz przycisk włączania
    3)trzymasz go i włączasz kabel zasilający
    4)trzymając przyciśnięty przycisk zasilający wciskasz 2 razy przycisk od papieru
    puszczasz

Mam, nadzieję że udało się sprowadzić do stanu migania non stop diody na pomarańczowo -> przy próbie wydruku komunikat powinien wyświetlać się komunikat : błąd serwisowy 5600 lub błąd operatora, wówczas należy wykonać:
    1. wyłącz drukarkę
    2. przyciśnij przycisk od papieru i trzymaj go
    3. przyciśnij power i puść przycisk od papieru
    4. przyciśnij przycisk od papieru 2xrazy
    5. puść power, poczekaj min. 10s, następnie przyciśnij 4xrazy przycisk od papieru
    6. wyłącz drukarkę za pierwszym razem może się nie wyłączyć to próbuj z parę razy
    delfinek2
    Level 13  
    Witam
    Piszę jeszcze raz, tym razem po polsku.
    Reset pampersa w ten sposób może jest skuteczny tylko programik *.exe zawiera wpis, że drukarka ma być na porcie usb001, natomiast mając na komputerze testowym zainstalowane ok 30 drukarek, nie jestem w stanie przypisać drukarce portu usb001 tylko np usb002, usb003.

Jak w programiku do resetu ip1500 zmienić ustawienie pliku exe na odpowiedni port?

Moderated By rys57:

edit

szczeciu
    Level 10  
    może się jeszcze komuś przyda - instrukcja z youtube jak wymontowac ten "zbiorniczek" i resetowac eprom:

Link

Link
    Fabjan
    Level 12  
    dziunia336 wrote:
    Witam ja posiadam drukarkę ip1000 robiłem wszystko z instrukcj powyżej, wszystko jest ok do momentu gdy chcę uruchomić program IP1000general tool wyskakuje mi komunikat : Port Name Not Regist!! Co z tym dalej zrobić pomocy bardzo pilne....:?::?:

problem jest mi znany. Miałeś zainstalowanych zbyt dużo drukarek w systemie, a ten program jest tak skonstruowany że działa tylko do jakiejś małej numeracji portów usb. Trzeba pogrzebać w rejestrze systemu i wykasować stare drukarki. Uwaga nie pomoże wykasowanie drukarek tylko z poziomu panelu drukarki i faxy.
    Inne proste rozwiązanie to skorzystania z innego komputera.
    white york
    Level 1  
    Dodam bardzo ważną informację. Na Windowsie 7 przy kliknięciu w programie iP1500GeneralTool_98_2K_XP kluczowego TEST PATTERN 3 aby wyczyścić Pampersa wyskakuję błąd i aplikację trzeba zamknąć. Jest na to rada w postaci uruchomienia go w trybie zgodności z Windowsem XP (Service Pack).
    Pomaga i proces kończy się pełnym sukcesem.
    Pozdrawiam
    asziatko
    Level 21  
    Witam,

Też mam problem z błędem serwisowym 5600 w swojej drukarce Canon iP 1500

Canon Pixma ip 1500 reset pampersa

. W temacie wyczytałem że potrzebny jest soft - mowa jest o programiku iP1500 Service Tool czy sofcie drukarki?.

Jeśli o programiku iP1500 Service Tool to działałem z nim, ale nic to nie dało wiele, bądź źle działałem.

Skąd pobrać ewentualny soft drukarki i jak dalej postępować by usunąć błąd serwisowy 5600?.
    malina555
    Level 14  
    Witam
    Nie mogę zresetować eep romu, kombinacja przycisków nie działa, dioda miga 8 razy, przerwa i znowu 8 razy, w monitorze drukarki jest wyświetlony błąd 5200. Program ip tools po włączeniu, wybraniu czyszczenia pamięci zawiesza się. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu
    leeart

Level 34  
    Zmień komputer, najlepiej jakby miał starszy win, np: XP.
    User removed account
    User removed account  
    malina555
    Level 14  
    Panowie chwila moment, właśnie działam na XP. Zakupiłem inną ip1500 w której podobno była zaschnięta tylko głowica,elektronika sprawna, podmieniłem głowice, w pierwszej chwili nie wykryło głowicy, próbowałem kilka razy, w końcu wyskoczył błąd 5200. Dałem moją starą głowice z mojej drukarki i dalej ten sam błąd. Nie mogę zresetować eepromu.
    Przepraszam trochę namieszałem w swoich wypocinach. Opiszę jakie kroki poczyniłem w reanimacji swojej drukarki. Nie była używana dłuższy czas i dlatego pewnie tusz zaschnął w dyszach. Postanowiłem je udrożnić. najpierw moczenie w letniej wodzie, nic, płyn do udrażniania, moczenie,nic, płyn do wewnątrz, popuściło, na ręczniku papierowym ładne ślady tuszu, myślę ok, wkładam głowicę do drukarki, nie wykrywa, i tak kilka razy, w końcu błąd 5200. Kupiłem inną ip1500,zamieniłem głowice i dalej ten sam błąd 5200.
    User removed account
    User removed account  
    malina555
    Level 14  
    To w takim razie, jak pozbyć się tego błędu, jeżeli wkładam do drukarki inną głowicę, teoretycznie sprawną i pojawia się ten sam błąd to coś jest nie tak ( wyjmuję głowicę z karetki,za zamykam przednią klapę i nadal wyświetla błąd 5200 ). Jest do kupienia głowica na necie za około 100 zł na nasze( w naszej ofercie tzn. polskiej firmy 299 zł ), ale nie wiadomo czy jak ją założę to nie ulegnie przepaleniu jak te poprzednie. Dzięki z zainteresowanie.