Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak sprawdzić prawdziwy stan licznika w Mercedesie C Klasse?

28 Maj 2006 20:46 12372 16
  • Poziom 12  
    Witam!
    Kupiłem niedawno Mercedesa C Klasse rocznik '96. Na liczniku jest nabite 145 tys. km. Jest to nieduży przebieg jak na to auto, ma juz 10 lat. Zastanawiam sie czy ten przebieg jest rzeczywiście prawdziwy i w związku z tym chciałem sie dowiedzieć czy jest jakiś sposób na określenie rzeczywistego przebiegu?? Słyszałem, że można się podpiąc pod komputer i w ten sposób sie o tym przekonać. Czy to prawda? Istnieje takie cos? Wogóle sie na tym nie znam. Proszę o wyrozumiałość...
    Pozdrawiam!
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 22  
    Jest prosty sposób : Mnożysz lata przez 30-35 tys i już masz wynik......

PozD
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Witam

Jedną z opcji komputera diagnostycznego BOsch kts 550 jest odczytywanie faktycznego stanu licznika. Jeśli masz w mercusiu gniazdo 16 stykowe to jest szansa na odczytanie czegoś takiego.
    Opcja odczytu nie jest jednak dostępna we wszystkich modelach także pewności nie ma.
    Miałem kiedyś wersję testową tego programu i np w LandRover Freelander opcja działała bez pudła.

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Czyli trzeba mieć porządny sprzęt.
    "Opcja odczytu nie jest jednak dostępna we wszystkich modelach także pewności nie ma." - i wiedzieć czy akurat w moim aucie jest taka funkcja.
    Ok. Dzięki za pomoc.. głównie chodziło mi o to czy istnieje taka możliwośc zeby to sprawdzic.
    Pozdrawiam!
  • Poziom 18  
    Witam

To nie chodzi o funkcję w aucie tylko raczej o funkcję w komputerze. Czyli musisz podjechać do kogoś kto ma KTS-a podpiąć go i sprawdzić
    pozdr.
  • Poziom 28  
    jest taka możliwość aby sprawdzić ale to dopiero po 2000 roku.
    podjedź do serwisu podaj VIN,a oni sprawdzą kiedy ostatnio był na przeglądzie i przy jakim stanie licznika był zrobiony owy przegląd
  • Poziom 12  
    Po 2000 roku.. Czyli mój odpada. Co to jest VIN? Numer nadwozia?Kiedy był ostatnio na przeglądzie to wiem i mam też dokument potwierdzający przebieg (na TUV), ale przeciez wszystko mozna podrobić.. albo cofnąć licznik przed przeglądem.A gdzie jest to gniazdo pod które podpina sie komputer.Chciałbym sprawdzic ilu stykowe jest, bo kangurek123 nie mowił ze musi być po 2000 roku.
    Pozdrawiam!
  • Pomocny post
    Spec od Mercedesów
    grzestv napisał:
    jest taka możliwość aby sprawdzić ale to dopiero po 2000 roku.
    podjedź do serwisu podaj VIN,a oni sprawdzą kiedy ostatnio był na przeglądzie i przy jakim stanie licznika był zrobiony owy przegląd

Bajki waść opowiadasz. Serwisy Mercedesa nie mają połączonej bazy danych. Jeżeli trafisz do warsztatu, gdzie auto było serwisowane, to się dowiesz. Jeżeli trafisz do innego - to sie nie dowiesz.
    Prawda jest taka: jeżeli masz w aucie system aktywnej obsługi (Assyst), to jest szansa, że jeżeli ktoś grzebał przy liczniku to ograniczył się tylko do zmiany stanu sumarycznego licznika kilometrów, nie ruszał natomiast historii przeglądów. Do czego zmierzam: auto ma przykładowo na liczniku 200 kkm, w historii przeglądów jest natomiast przegląd zrobiony przy 280 kkm.
  • Poziom 12  
    Niestety ostatnio coraz częściej jest tak że zmieniają stan licznika wraz z historią. Coraz więcej ludzi wie, że istniej jakaś pamięć wewnętrzna co zachowuje orginalny przbieg lub historie... i tym samym Ci co cofają liczniki starają sięi z tym poradzić...

A z serwisami to nie zwsze może wyjść, często mówią że nie zdradzą żadnych danych zasłaniając się ustawą o ochronie danych osobowych.
  • Poziom 13  
    Jeśli pojedziesz do autryzowanego serwisu to napewno Ci zdjagnozują auto jest twoje więc o jakich danych osobowych mówisz.Jesli jednostka sterująca jest ta sama od poczatku w tym samochodzie to całą historie można odczytac.Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    jak autko jest juz twoje to daj sobie spokoj. po co masz nie spac po nocach? jak auto ma 10 lat i ma przebieg mniejszy niz 200 tys. i jest w polsce za rozsadne pieniadze? to co tu dalej pisac?!
  • Poziom 12  
    Nik xxl napisał:
    Jeśli pojedziesz do autryzowanego serwisu to napewno Ci zdjagnozują auto jest twoje więc o jakich danych osobowych mówisz.Jesli jednostka sterująca jest ta sama od poczatku w tym samochodzie to całą historie można odczytac.Pozdrawiam

Chodziło mi o to że serwis nie poda żadnych danych CO i przy jakim przebiegu było robione jesli ten samochód był serwisowany za poprzedniego właściciela. Nie twierdzę, że wszystkie ale tak jest często.
    A takie słowa o ochronie danych osobowych usłyszał własnie kolega. I mowa tu o Polsce bo już w Niemczech takiego prolemu nie robią...
  • Poziom 12  
    PODSUMOWUJĄC:
    1) mialbym pewnosc, gdybym kupując auto jechał z poprzednim właścicielem do miejsca gdzie było serwisowane, tam mowią mi przy jakim stanie licznika były robione przeglądy... albo
    2) patrzę na historię przeglądów w aucie za pomocą komputera, jesli mam funkcje Assyst - chociaz w tym przypadku pewnosci nie ma, bo tez mozna to zmienić
    tak to zrozumiałem...
    pozdrawiam!
  • Poziom 28  
    kolego Gerri to ty jesteś w błędzie i to dużym.
    kolega sprowadził C180 pojechaliśmy do ASO MB i po VINie powiedzieli kiedy i przy jakim przebiegu był ostatni przegląd w Niemczech.mało tego dostał jeszcze informację z jakim wyposarzeniem autko z fabryki wyszło.
  • Poziom 23  
    Poczytaj i popytaj na forum obd2.pl.
    Nie znam się na tym, ale wydaje mi się, że jak ktoś zmienia przebieg to nie grzebie w pamięci tylko zmienia całą zawartość eeprom łacznie z historią (są takie wsady na sieci od dowolnego licznika o jakiś tam zadanych przebiegach). Więc historia i przebieg będzie się zgadzało, bo są autentyczne, ale od innego samochodu.
    Mozna pośrednio odczytać z innych urządzeń samochodu, jeżeli urządzenie ma np. licznik godzin pracy. Dzieląc przebieg przez godziny pracy urzadzenia (np. pompa elektryczna wspomagania) mozna uzyskac predkosc srednia samochodu, jak wyjdzie absurdalnie mała to coś jest nie tak. :-)
    A tak w ogóle to doswiadczona osoba pozna po stanie np. kierownicy, lewarka zmiany biegów, itp.
  • Spec od Mercedesów
    grzestv napisał:
    kolego Gerri to ty jesteś w błędzie i to dużym.
    kolega sprowadził C180 pojechaliśmy do ASO MB i po VINie powiedzieli kiedy i przy jakim przebiegu był ostatni przegląd w Niemczech.mało tego dostał jeszcze informację z jakim wyposarzeniem autko z fabryki wyszło.

Pracuję w ASO i doskonale wiem, że bazy polskich stacji nie są ze soba połączone. Informacje można uzyskać jedynie o wykonanych naprawach objętych gwarancją. Być może w Niemczech większe stacje są połączone wspólnym systemem.
    A wyposażenie można sprawdzić w każdej stacji MB z pomocą popularnego programu serwisowego "WIS"
    Mało tego: Możesz zrobić to sam na stronie

http://www.mbclub.ru/mb/vin/?lng=eng

wpisujesz VIN i otrzymujesz wyposaŻenie z jakim auto wyszło z fabryki