Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ARISTON GENUS 23 bi instrukcja obsługi

28 Maj 2006 21:04 3760 2
 • Poziom 11  
  Jak podłaczyc pompe do recyrkulacji.Tz chodzi o podłaczenie elektryczne żeby recyrkulacja nie chodziła non stop, a jedynie w momencie poboru wody.(mała instalacja)Na schemacie w instrukcji kotła nie znalazłem podłaczenia ani nawet kostki ale może przeoczyłem.Czy Ktoś zna rozwiażanie tego problemu?pozdrawiam forumowiczów
 • Poziom 28  
  "W momencie poboru" wody to troszkę zbyt późno- ciepła woda ma byc "u zaworu"- no prawie, oczywiście potrzebna jest 3-cia rura -cieńsza a woda jak ma być na gwizdek to niestety musi krążyć- nic za darmo a rury termicznie zaizolowane.
  Można wstawić w newralgiczny punk obwodu czujnik temperatury, który pozwoli zrealizować opisane w zapytaniu 'fanaberie" pozwalające oszczędzać pompę- oczywiście, że jest to możliwe.
  Powodzenia.!
 • Poziom 12  
  Pompę obiegową podłącza się zupełnie niezależnie od pieca. Dlatego w piecu nie ma kostki. Ja sprawę rozwiązałem w ten sposób, że "zintegrowałem" załączanie pompki z czujkami alarmowymi. Jak ktoś się kręci w łazience lub kuchni to pompka pracuje (ustawiłem zwłoczne wyłączanie ok 2min). Ale można kupić sterownik czasowy i zaprogramować czas pracy pompy.