Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WatchDog - co to? Jak to się podłącza do komputera?

R_O_Y 29 Maj 2006 09:58 2451 14
 • #1 29 Maj 2006 09:58
  R_O_Y
  Poziom 15  

  Jak w temacie.
  I jeszcze jak to się podłącza do kompa?

  0 14
 • #2 29 Maj 2006 10:08
  dee jay G
  Poziom 26  

  WatchDog jest układem, który wykrywa "zawieszenie" się procesora i automatycznie go resetuje. Procesor musi podawać impulsy na układ WatchDog - kasować go. Jeśli procesor się "zawiesi" (bark impulsów) układ WatchDog zostanie przepełniony i zresetuje procesor.

  0
 • #3 29 Maj 2006 18:04
  R_O_Y
  Poziom 15  

  Rozumiem więc, że jeśli mam 4 karty DVI i 4 kabelki WatchDog to powinienem wpiąć wszystkie 4 karty szeregowo, między przycisk reset a płytę główną komputera?
  Mówimy tu o zawieszeniu procesora od karty DVI a nie tego z pł. gł., czyli nastąpi restet całego komputera z ładowaniem systemu itd?
  Mam jeszcze pytanie jeśli chodzi o prace rejestratora DVI na kopmputerze podłączonym do UPSa? Tak przy okazji może ktoś wie czy to przechodzi bezkonfliktowo czy są z tym jakieś problemy?
  Dzięki pozdrawiam.

  0
 • #4 29 Maj 2006 18:11
  dee jay G
  Poziom 26  

  Tego nie wiem (wiem tylko co to WatchDog), ale myślę, że powinieneś zapytać w innym dziale.
  Napisz do moderatora tego działu o przeniesienie tematu.

  Pozdrawiam.

  0
 • #5 30 Maj 2006 00:25
  TomPi
  Poziom 20  

  Może warto zagłębić sięi instrukcję obsługi kart - to akurat powinno być opisane (przynajmniej w pliku "help")

  0
 • #6 30 Maj 2006 08:49
  252257
  Użytkownik usunął konto  
 • #7 30 Maj 2006 11:28
  R_O_Y
  Poziom 15  

  Przejrzałem instrukcję i to kilka razy ale niestety nie ma wzmianki na temat jak to podłączyć do komputera ani jaką to pełni funkcję. Gdyby było w instrukcji to nie pytał bym na forum.
  Hmm. Co do tego czy pełni to rolę przywracania komputera do stanu np. z przed zaniku napięcia? Tylko jak? Musiało by być wpięte nie między reset na obudowie a reset na płycie głównej tylko między wyłącznik komputera na obudowie a piny power on na płycie głównej. Po zaniku napiecia komputer się wyłaczy i sam do pracy nie wróci, naciskanie przycisku reset też mu w niczym nie pomoże. Zgodziłbym się z tezą kolegi dee jay G że może on pełnić rolę przycisku reset w przypadku zawieszenia się komputera czy coś w tym rodzaju, ale napewno nie będzie to układ odpowiedzialny za załączenie kompa po zaniku napięcia.
  Jak wiecie w jakim dziale powinno sie znaleźć moje pytanie to prosze przenieść mój post, myślałem że ten będzie najodpowiedniejszy.
  Ponawiam więc pytanie: Co to jest WatchDod i jak podłączyć to do komputera?
  Pozdrawiam.

  0
 • #8 30 Maj 2006 11:32
  dee jay G
  Poziom 26  

  On nie przywraca kompa do działania po zaniku napięcia, tylko resetuje procesor (jaki kolwiek) zaraz po załączeniu zasilania i pełni funkcję auto resetu (podczas "zawiechy"), jak pisałem wcześniej.

  0
 • #9 30 Maj 2006 15:06
  alster1
  Poziom 27  

  WatchDog tylko resetuje komputer (tak jak przycisk reset na obudowie). Żeby komputer wstawał po zaniku zasilania musisz ustawić odpowiednią funkcję w biosie.
  Po powrocie zasilania komputer odpala się, ładuje system operacyjny i odpala program rejestratora (skrót musi być w autostarcie), i rejestruje tak jak przed zanikiem prądu.

  0
 • #10 30 Maj 2006 20:09
  R_O_Y
  Poziom 15  

  OK panowie wszystko jasne poprosze teraz tylko o wskazówki dotyczące samego podłączenia WatchDog do komputera.
  Mam rejestrator DVI oparty na czterech czterokanałowych kartach i otrzymałem do każdej karty kabelek WatchDog. Moje pytanie: Czy w takim razie powinienem podłaczyć wszystkie cztery karty szeregowo miedzy przyciskiem reset na obudowie a pinami reset na płycie głównej czy wystarczy tylko jedną kartę między te dwa miejsca. Proszę o jednoznaczną odpowiedź na to pytanie i zamykam temat.
  Dzięki. Pzdr.

  0
 • #11 30 Maj 2006 23:12
  alster1
  Poziom 27  

  Moim skromnym zdaniem każda z czterech kart ma swój procesor, więc musisz podłączyć wszystkie.
  Według mnie to powinieneś podłączyć to równolegle a nie szeregowo - pod płytę główną ( bez przycisku w obudowie).
  Stawiając na obiekcie rejestrator oparty o komputer PC wypinam przycisk reset i power z płyty głównej aby uniemożliwić przypadkowe lub celowe wyłączenie rejestratora. Jak pisałem wcześniej PC et odpala się automatycznie po podaniu zasilania.
  Pozdrawiam Robert

  0
 • #12 30 Maj 2006 23:15
  stomat
  Specjalista elektryk

  Trudno tak ocenić bez znajomości szczegółów konstrukcyjnych danej karty, ale moim zdaniem powinny być podłączone wszystkie karty do płyty głównej ale równolegle a nie szeregowo. Chodzi przecież o to, aby każda z kart mogła spowodować restart w przypadku wystąpienia błędu krytycznego, przy połączeniu szeregowym aby nastąpił reset "w maliny" muszą pójść wszystkie cztery karty jednocześnie. Gdy jedna z kart się zawiesi to nie będzie z niej rejestrowany obraz aż do czasu gdy wszystkie się zawieszą lub ręcznie wykonasz reset, a w tym czasie może nastąpić zdarzenie, które chcesz mieć zarejestrowane.

  0
 • #13 31 Maj 2006 10:35
  R_O_Y
  Poziom 15  

  Witam, witam!
  W sumie moje pytanie dotyczyło tylko kwestii czy podłączyć tylko jedną z kart, czy może wszystkie cztery, ale szeregowo. Teraz to już mam niezłego klina bo w szereg to mogę je jeszcze wpiąć, ale równolegle to nawet nie mam jak. Płyta główna nie ma czterech par pinów reset. Może troszkę wprowadziłem was w błąd, czy może nie dopowiedziałem, ale dla mnie do tego momentu było oczywiste że tylko w szereg. Każda karta ma po dwie pary pinów, w załączeniu orginalny rysunek z instrukcji obsługi. Jeśli teraz ktoś ma jakąś koncepcję to poprosze o wskazówki.
  Pozdrawiam.

  0
 • #14 31 Maj 2006 17:41
  alster1
  Poziom 27  

  Teraz wszystko jasne oczywiście łączysz wszystkie karty szeregowo. Zamieszanie wynikło z niedopowiedzenia, ponieważ reset działa poprzez zwarcie dwóch pinów to oczywiste było że trzeba łączyć równolegle. Nikt z nas nie przewidział że masz na kartach DVR wejście i wyjście resetu.
  Pozdrawiam.

  0
 • #15 31 Maj 2006 21:06
  R_O_Y
  Poziom 15  

  Czyli wszystko jasne, tak jak myślałem. Zamykam temat, dzięki wszystkim za podpowiedzi. Gdyby trafił się ktoś kto ma jakieś doświadczenia (dobre lub złe) z tym konkretnym rejestratorem DVI to prosze o kontakt na priva.

  Dla ścisłości podam tylko że mój rejestrator to WinFast Guard Pro LTR 39616. 16 kanałowy, oparty na 4 kartach PCI.

  Interesuje mnie wszystko na ten temat, plusy i minusy, problemy jakie przysparza zarówno instalacja jak i eksploatacja, porady i wnioski.

  Dzięki. Pozdrawiam.

  0