Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

skoda favorit 135LS 92 r. - jakie 鈍iece zap這nowe?

29 Maj 2006 11:54 3376 17
  • Poziom 17  
    witam serdecznie , jestem swie穎 po zakupie skody, nie posiada ona gazu, prosze o pomoc w sprawie 鈍iec zap這nowych, jest ich wiele do wyboru i nie wiem na jakie konkretnie sie zdecydowac, z g鏎y dzieki.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Dobre s 鈍iece BRISK. W mojej skodzie 91' przy zimnym silniku jak zreszt i przy rozgrzanym pali dos這wnie na dotyk i nie ma 瘸dnych problem闚. Jak chcesz to zejde do gara簑 i spojrze jaki na nich jest numer, ale jak wejdziesz do sklepu skody i powiesz 瞠 chcesz 鈍iece do favoritki to innych nie powinni ci da. Mimo 瞠 鈍iece powinno si wymienia co 10000km to u mnie briski zrobi造 jednego razu ponad 20000km i zawsze pali造 jak n闚ki. A do tego w sklepie skody nie s droge, zreszt jak i filtry inne cz窷ci powiem nawet 瞠 w tych samych granicach co do poloneza. Skody coraz cz窷ciej widuje na szrotach to nawet z u篡wanymi cz窷ciami nie ma ju problemu.
  • Poziom 17  
    opcy_87 napisa:
    Dobre s 鈍iece BRISK. W mojej skodzie 91' przy zimnym silniku jak zreszt i przy rozgrzanym pali dos這wnie na dotyk i nie ma 瘸dnych problem闚. Jak chcesz to zejde do gara簑 i spojrze jaki na nich jest numer, ale jak wejdziesz do sklepu skody i powiesz 瞠 chcesz 鈍iece do favoritki to innych nie powinni ci da. Mimo 瞠 鈍iece powinno si wymienia co 10000km to u mnie briski zrobi造 jednego razu ponad 20000km i zawsze pali造 jak n闚ki. A do tego w sklepie skody nie s droge, zreszt jak i filtry inne cz窷ci powiem nawet 瞠 w tych samych granicach co do poloneza. Skody coraz cz窷ciej widuje na szrotach to nawet z u篡wanymi cz窷ciami nie ma ju problemu.

Oj widzisz brat sie pospieszy i kupi juz NGK, osobiscie nie lubie tych swiec, ale zobaczymy najwyzej sie zmieni na Brisk.
    Jak masz skode to powiedz mi czy u ciebie tez s takie kr鏒kie prz窸ozenia skrzyni tzn: na tr鎩k zmienia sie przy oko這30km/h, a na 4 przy oko這 50km/h, a na 5 przy 70km/h, bo p霩niej og鏊nie jakos g這sniej i nieprzyjemnie s造chac silnik:(
    Albo nie wiem moze moja skoda jaka zamulona jest....:)
  • Poziom 17  
    Je郵i wstawi貫 NGK to wcale 幢e nie zrobi貫. Je盥輳 na nich i z貫go s這wa nie mog powiedzie. Wcze郾iej mia貫m Briski niby specjalne do gazu i posz造 do wymiany po 7000, bo si elektrody powypala造.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Cytat:
    Jak masz skode to powiedz mi czy u ciebie tez s takie krutkie prz窸ozenia skrzyni tzn: na tr鎩k zmienia sie przy oko這30km/h, a na 4 przy oko這 50km/h, a na 5 przy 70km/h, bo p霩niej og鏊nie jakos g這sniej i nieprzyjemnie s造chac silnik:(

Nie za szybko to biegi zmieniasz? To 瞠 silnik troche ha豉suje to ju tak jest. Te silniki Skody troche ha豉sowy. Jak b璠ziesz tak zmienia wcze郾ie biegi to odczujesz to przy tankowaniu na stacji (bo wzro郾ie) i przy wczesnym remoncie silnika. Daj temu silnikowi troch obrot闚. Masz obrotomierz ? To tym lepiej, nie m璚z silnika przy 1200 obr/min :)
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Te uwa瘸m 瞠 nie ma co zmienia bieg闚 przy niskich obrotach silnika. Optimum dla takiego silnika to mi璠zy 2 - 3 tys obrot闚 (spokojna jazda).
  • Poziom 17  
    tez tak mysle ze najlepiej zmieniac w granicy 2,5-3. I jeszcze jedno Z jaka pr璠koscia jad wasze favoritki na 5 biegu i obrotach 3tys.
  • Poziom 24  
    Wydaje mi sie ze nie powinno byc wielkiej roznicy z jak predkoscia jad favoritki na 5 biegu przy 3tys. obr., bo ile si orientuje to wszystkie favoritki mia造 te same skrzynki bieg闚, a wi璚 i prze這瞠nie - pr璠ko嗆 powinna by bardzo zbli穎na (b陰d pr璠ko軼iomierza).
  • Poziom 12  
    jad帷 poni瞠j 2000 obr/min nie tylko obci捫asz silnik ale i skrzynie i 這篡ska w skrzyni. U mnie ju zacze造 cha豉sowa 這篡ska w skrzyni ale od palenia kapcia przy ruszaniu. Skoda jest bardzo delikatna. A powiedzcie mi czy jad帷 na 4 tak mi璠zy 2,5 - 4,5 tys obr s造szycie w silniku taki fajny 鈍ist? jakby turbosp篹aka? czy tylko moja skoda jest taka wyj徠kowa i dostarcza mi wra瞠 jakby mia豉 turbo :D Ale to mo瞠 przez to 瞠 mam nieszczelny uk豉d wydechowy :D
  • Poziom 24  
    Ten 鈍ist to albo dziura w wydechu ale czasem pasek klinowy potrafi te d德i瘯iem na郵adowa turbin ;)
  • Poziom 17  
    panowie skoda zaczyna je寮zic coraz lepiej:) auto d逝go sta這, od nowosci ma 36000km!!! Dzis wymieni貫m 鈍iece, filtr powietrza, oraz modu bo dziadek da nowy:). Zrobi貫m jakies 150km i sie pewnie troszki przepali. Biegi jakby ciut d逝窺ze. Od dzis bede zrwaca uwage zeby nie je寮zic ponizej 2000obr. Na dzie dzisiejszy jestem zadowolony.
  • Poziom 24  
    Prze這瞠nia to ci si nie zmieni, ale jak wymieni貫 tyle element闚 powinna skodisza lepiej pracowa :). W starszych skodach podstawa to czyste filtry, dobrze wyregulowany zap這n, 鈍iece czyste i z dobr szczelin i oczywi軼ie wyregulowany ga幡ik, ale tu trzeba uwa瘸. Ja po przeczyszczeniu ga幡ika (skoda 120) mia貫m problem z ustawieniem w豉軼iwego poziomu paliwa w komorze p造wakowej, jestem ju blisko. obecnie auto pracuje dobrze i pali w miar zno郾ie.
  • Poziom 12  
    Jeszcze jakby wymieni przewody wysokiego napi璚ia to ju by by這 naprawd dobrze. Masz zamulon bo dziadek jezdzi i nie dotar jej dobrze a po za tym ca造 czas sta豉 i si mog這 cos zapiec. I ju ci moge powiedzie 瞠by uwa瘸 na pompe wody bo w takim przypadku u ciebie jak i u mnie po rozruszaniu zacze豉 puszcza. I sprawd czujnik temperatury czy nie ma na nim kamienia. Jak jest to wymie bo mo瞠 ci si nie za豉ncza wentylator. Moj skod te je寮zi dziadek do 2000 roku mia豉 zrobione te 36000km. Teraz ma 60000km i najgorsze co w niej jest to blacha bo sta豉 przez 9 lat pod blokiem teraz jest gara穎wana ale to i tak nic ju nie zmieni. Tak to elegancko je寮zi tylko mam wycieki p造nu ch這dz帷ego przez nagrzewnice. B璠e musia w ko鎍u wymienic ca造 ten mechanizm tam bo wymieni貫m tylko symeringi. Ko這 zapasowe nigdy nie by這 ruszane. A u ciebie pewnie jeszcze s Barumy ale te by m鏬 wymieni bo s g這郾e i nieprzyjemne. A olej leje Shell 15W/40 bo dobrze oczyszcza i uszczelnia silnik. Chocia nie wiem jak z innymi olejami ale shell ma taki system.

Wiecie mo瞠 tak 鈔ednio po jakim czasie puszcza uszczelka pod g這wic? bo podobno te krutko trzyma. S造sza貫m 瞠 nawet po 50000km niekt鏎zy wymieniaj
  • Poziom 24  
    Nie wiem co mia貫 na my郵i pisz帷:
    Cytat:
    A olej leje Shell 15W/40 bo dobrze oczyszcza i uszczelnia silnik. Chocia nie wiem jak z innymi olejami ale shell ma taki system.

Jaki to rodzaj oleju ? Syntetyk, mineralny a mo瞠 p馧syntetyk ? Co to za magiczny system wypisany na opakowaniu ?
    Syntetyki maj to do siebie, 瞠 nie ulegaj rozk豉dowi jak mineralne, przez co nie za鄉iecaj uk豉du smarowania, utrzymuj uk豉d w czysto軼i. S dro窺ze i stosuje si tylko w nowszych silnikach. Mineralne ulegaj rozk豉dowi, przez co potrafi uszczelnia uk豉d smarowania, ale szybciej si je wymienia. Stosuje si je w starszych silnikach. Nigdy nie wolno zmienia oleju z mineralnego na p馧syntetyk czy syntetyk. Odwrotnie tak.
    Ja leje do skody mineralny lotos 15W/40, jest tani i dobry, wystarczaj帷y do takiego silnika.
  • Poziom 17  
    Witam.
    Kolego opcy_87 co ty je寮zisz tylko co niedziele do ko軼i豉? za sze嗆 lat 2400? w p馧tora roku zrobi貫m 80000 tysi璚y Cors A co do oleju to moge powiedzie z r瘯 na sercu 瞠 NIE POLECAM LOTOSU NIKOMU (nawet najgorszemu wrogowi) w Corsie po zalaniu lotosu mineralnego z rana na zimnym silniku zacze造 gra zawory (samoregulatory) po wymienie na mobil1 po kilku dniach wr鏂i這 wszystko do normy. Nie grzeba貫m w skodzie ale jak masz zawory regulowane "r璚znie" to nie odczujesz r騜nicy, ale na samoregulatorach jest masakra. Wybieraj帷 olej opr鏂z ceny nierzcie pod uwag w陰軼iwo軼i p逝cz帷e (rozpuszczaj帷e nagar i inny syf). Jak chcecie poje寮zi autkiem to polecam MOBIL1!
    Pozdrawiam.
  • Poziom 24  
    virus_lx syntetyk ma to do siebie, 瞠 ma du穎 lepsze w豉軼iwo軼i p逝cz帷e ni mineralny. Jak u篡wasz syntetyka a zalejsze mineralnym to nic wielkiego si nie stanie, a jak odwrotnie to ci rozszczelni si uk豉d i mog zacz帷 zawory gra. A co dok豉dnie za oleje wla貫 ? Sama nazwa nic nie m闚i.
  • Poziom 17  
    Teraz tak og鏊nie sie wypowiem: Oponki by造 Barum ale juz wymieni貫m na u篡wki 4x Continental , nawet w dobrym stanie sie uda這:) Olej zala貫m 'Castrol GTX3 15W40' on nigdy mnie nie zawi鏚 w zadnym starszym aucie:) Polecam !!!
    Jesli chodzi o uszczelke pod g這wic to s r霩ne mity: m鎩 wuja mia favoritk 12lat i uszczelki nie robi, 雇siad mia 7 lat i uszczelki nie robi, obaj mieli oko這 150tys/km. Ale wazne!!!! uzywali tylko p造nu do ch這dnic aluminiowych, obecnie jest dost瘼ny 'BORYGO ALU' polecam go zeby nie robi uszczelki :):):) bo to podstawowa sprawa .
    A jesli chodzi o czujnik do p造nu to tez wazne , wiem, dlatego nied逝go sobie zamontuje nowy i z g這wy:)
    CO dalej zobacze. oby to stanie nie wp造n窸o na skode negatywnie, powoli jakos ja rozkulam i moze nic nie szczeli. pozdro.
  • Poziom 12  
    To jak zala貫 Castrol to wydaje mi si 瞠 to firma pierwsza klasa zreszt adekwatnie do ceny. A Shell reklamuje ten system w tv jak trafisz na reklame to b璠ziesz mia szcz窷cie. Zauwa盧ie 瞠 to co dobre 瘸dko jest reklamowane, i mo瞠 powiecie 瞠 to jest tylko reklama i tylko olej mineralny na takie w豉sciwo軼i uszczelniaj帷e bo nie wyp逝kuje brud闚 ze szczelin ale jestem zadowolony z niego. A leje Shell'a dlatego 瞠 taki by od pocz徠ku i nie chcia貫m zmienia.

Zwierzak81:
    Przecie napisa貫m 15W/40 a w nazwie jest lepko嗆 oleju -> 40 wiadomo 瞠 to mineralny.

virys_lx: faktycznie moja skoda nie jest za bardzo forsowana praktycznie wi瘯szo嗆 czasu grzeje miejsce w gara簑 a w ostanich dniach powi瘯szy豉 mi si dziura przy portkach ko這 mocowania piewszego t逝mika. Ju by這 to robione a teraz trzeba bedzie wymieni ca貫 portki.