Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak obejść zabezpieczenie w sieci?

dexi 29 May 2006 16:36 3684 7
 • #1
  dexi
  Level 29  
  W mojej sieci łączymy się z internetem przez 'serwer proxy'. Ponieważ dużo ściągano i mulił przez to internet zainstalowano na nim Debiana i zainstalowano program lub napisano skrypt, przez co pliki większe niż 50kb są ściągane z prędkością 4kb/s. Jest to czasami dość denerwujące, ponieważ zdarzają się elementy na stronach www większe od tej pojemności.
  Czy da się obejść to zabezpieczenie? Pracuję na Win98.

  Dodano po 1 [godziny] 36 [minuty]:

  Czy ja zadaję trudne pytania? :)
 • #3
  cortez_
  Level 26  
  skoro zainstalowano takie ograniczenie to zrobiono to po to, aby dało sie wogóle korzytać z sieci. Po to aby wiekszosc uzytkowników mogła wykorzystywac bez problemów jej podstawową funkcjonalnosc czyli przegladanie stron.

  Da się obejsc to zabezpieczenie na wiele sposobów, ale to zalezy od tego jaka jest dokładnie konfiguracja sieci i jakie usługi sa dostepne

  Nie napisze jednak jak to zrobic bo wydaje mi sie to niezbyt uczciwe
 • #4
  dexi
  Level 29  
  Uczciwe - nieuczciwe , ja jestem współadminem. Jedynie co, to po prostu nie mam dostępu do zarządzania serwerem - a mam mu pokazać, że da się to obejść.
 • #5
  LEM
  R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
  dexi wrote:
  Uczciwe - nieuczciwe , ja jestem współadminem. Jedynie co, to po prostu nie mam dostępu do zarządzania serwerem - a mam mu pokazać, że da się to obejść.


  W takim razie przepraszam, że zapytam ale jeśli jestes "współadminem" i nie masz dostępu do serwera to co współadministrujesz ??

  P.S. 1
  Bez urazy ale jak na osobe która współadministruje, to podałeś zbyt mało danych aby chociaż teoretycznie spróbować pomóc.

  P.S. 2
  Przed dalszą dyskusją zwracam uwagę na regulamin pkt 1
 • #6
  Pytong
  Level 32  
  Współadmin :) ciekawa funkcja. A ny czym to polega?
  Myśle, że zasadnośc takiego rozwiązania, jest dość poważna. Nie jesteś sam w sieci. Admin dokładnie wie .. jakie pasmo wydzielić w dzień by sieć sprawnie funckjonowała. Choc myślę, że 50KB jest lekko przesadzone. W kązdym bądź razie znam ten ból. Mam usera który uwielbia mange .. gdy siedzi na stronkach tego typu (dożo grafiki i kilka okien na raz) ubija połowe łącza. Niestety byłem zmuszony zastosowac podobne rozwiązanie.
  Natomiast .. jesli uda ci sie ominąć w ten pewnien sposób :) mysle że nie długo sie tym pocieszysz. Wniosek .. nastepne zabezpieczenie by powstało itd itd .. bezsens. Więc dajcie pożyc innym userom i nie buntujcie sie gdy czasami jest "wolniej"
 • #7
  punisher999
  Level 16  
  Ja też mam współ admina który nie ma dostępu do serwera, ale jest on od okablowania i sprzętu (i od narzekania).
 • #8
  havoc666
  Level 12  
  prosta sprawa, jak jestes wspoladmin (hmm ciekawe) to dogadaj sie z adminem i tyle. po co kombinowac, po co bawic sie w hakera (bo wlasciwie to ci chodzilo). Jak admin (ten glowny) sie zgodzi to cie przeposci, jak nie to odpowiedz na pytanie brzmi; nie da sie.