Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharkv2 podłączenie czujnika dwustrefowego - prealarm

29 Maj 2006 15:10 945 1
  • Poziom 11  
    Witam

Przyznaje na wstępie że jestem raczej amatorem i zainstalowałem dopiero kilka alarmów.
    Będę montował alarm shark v2 w swoim samochodzie, mam pytanko, otóż ten alarm ma wejście czujnika dodatkowego z linią prealarmu. Z tego co wyczytałem linia ta działa w następujący sposób: jeżeli pojawi się impuls masy, na tym wejściu, alarm da sygnał ostrzegawczy jeżeli w ciągu 30 s (lub minuty-już nie pamiętam) pojawi się następny impuls wtedy wyje na całego.
    Chcę podłączyć czujniki: wstrząsu, ruchu i zbicia szyby. Czujnik wstrzasu jest dwustrefowy (z wyjściem na pealarm). Jak je podłączyc ? Czy wszystkie podłączać do tego wejścia (czyjnika dodatkowego), a wyjście pealarmu z czujnika wstrząsu zostawić nie podłączone, czy wyjścia czujników podłączyc do wejścia z czujników krańcowych drzwi a w przypadku wstrząsowego wyjście prealarmu podłączyć do wejścia czujnika dodatkowego?

Uzasadnienie zadanego pytania:
    Moje wątpliwości odnoszą się do tego, że przy podłączeniu czujnika np. zbicia szyby do wejścia czujnika dodatkowego z prealarmem po zbiciu szyby będzie tylko sygnał ostrzegawczy a szyby już nie będzie :(.

Pozdrawiam
    Jarek
  • OptexOptex
  • Poziom 27  
    Niestety masz możliwość podłączenia wszystkich czujników po jedno wejście. Wejście w centralce działa w sposób jaki opisałeś tzn 1 naruszenie wywołuje pikniecie ostrzegawcze natomiast kolejne wywołuje alarm, jeżeli będą czujniki ruchu w śodku to nat poz biciu szyby naruszenie strefy wewnętrznej wywoła alrarm. a tak wogóle to nie znam alarmu który reagowałby na zamiar zbicia szyby i informował o tym co pozwoliłoby uratować szybę