Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki aparat cyfrowy kupić w cenie 500-600zł ?

Ziom123 13 Sep 2006 09:45 5074 31
 • #32
  Jurek2805
  Level 21  
  Canon A 430 to naprawdę niezły kompakcik. Można z niego wycisnąć wiele. Makro niezłe. Jednakże poszukałbym go trochę taniej.
  W trybie manual (pseudo oczywiście) można nieźle pokombinować. Samowyzwalacz z opcją opóźnienia 2 sekundowego zmniejsza możliwość poruszania zdjęć, kiedy warunki oświetleniowe są kiepskie i istnieje ryzyko.
  Jakość wykonania obudowy chyba najlepsza w tym przedziale cenowym. Nie ma żadnych wystających przełączników i dźwigienek (jak np. w A 530 lub LS 2). Spokojnie można go wrzucić do plecaka albo torebki bez strachu, że coś się odłamie, ukruszy. Polecałbym jednak etui.
  Konkurent to Panasonic LS2. Ma większy ekran, stabilizację obrazu, ale nie ma celownika optycznego ( kto czasem musiał skorzystać, ten wie o co chodzi), dźwięku przy sekwencjach video i jakość wykonania obudowy trochę gorsza.
  Najlepiej zrobić test samemu i zrobić kilka fotek jednym i drugim i wrzucic na komputer. Najlepiej w dzień i w gorszych warunkach oświetleniowych. Kiedy ciemniej wychodzi łatwość ostrzenia. Same suche specyfikacje nic nie dadzą
  W FJ jest jeszcze Sony S600 po 599,- tez niezły, ale ma wadę -makro od 12 cm (Canon od 1 cm, Panasonic od 5cm). No i karta droższa (ale to się kupuje jednorazowo).
  Jak sie dopłaci to mozna mieć Canona A530 (tylko ta klapka na baterie! :evil:), który daje mozliwość m.in. ręcznych nastawów czasów i przysłony i ostrości.[/b]