Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner i laptop. Czy jakość dźwięku się poprawi?

29 Maj 2006 19:57 2444 8
  • Poziom 14  
    Witam.
    Ostatnio kupiłem sobie laptopa Toshiba. I co mnie nie miło zaskoczyło to jakość dźwięku. Po podłączeniu do wieży Panasonic dźwięk w porównaniu do karty dźwiękowej z kompa stacjonarnego jest mizernej jakości i stosunkowo bardzi cichy.
    I tu moje pytanie czy jeśli podłączę laptopa pod amplituner to jakość się poprawi? Zamierzam kupić właśnie jakis, powiedzcie czym mam sie kierować przy zakupie. Domyślam się ze musi mieć jakies odpowiednie wejscie.

Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    A jak to wygląda z głośnością? Czy ta karta zwiększy głośność? Bo jak mówiłem wcześniej na laptopie mam full na wieży 90% i dopiero wtedy da sie normalnie ogladac jakis film (w odtwarzaczy filtry ustawione na max)
  • Poziom 33  
    nie zwiekszy glosnosc, tylko da wieksze napiecie na wyjsciu... tak, da wieksze napiecie na wyjsciu. Wszystko co masz zintegrowane z plyta glowna w komputerze jest watpliwej jakosci (w tym karta dzwiekowa, ktora jest po to, zeby plumkanie windowsa odtworzyc).
  • Poziom 26  
    Witam,

Zanim wpakujesze pieniążki w nową kartę dźwiękową radzę jeszcze raz wszystko posprawdzać. Posiadam dwa laptopy Toshiba Satelite (około 1 miesiąc) i nie mogę powiedzieć, żeby karty były marne. Przede wszystkim sprawdź ustawienia i sterowniki. W tych laptopach sterownik jest troszkę dziwny. Druga rzecz - trywialna z przodu laptopa obok złączy mikrofonu i słuchawek jest pokrętło głośności. Sprawdź jego ustawienie. Trzecia rzecz to czułość wejściowa wzmacniacza. Mało prawdopodobne aby wejście wzmacniacza było zbyt mało czułe, ale nie wiem jaki masz wzmacniacz.

Jeżeli chodzi o zakup amplitunera to polecałbym taki z wejściem optical. Wtedy sygnał z dźwiękówki prześlesz światłowodem. Podaj jeszcze model swojego laptopa i wzmacniacza to może coś więcej się wymyśli.

Pozdrawiam
    adikbo
  • Poziom 14  
    ze sterownikami nie kombinowałem. O tym pokrętle wiem ze jest ;) Jak mówiłem podlączam to przez wyjście na słuchawki (bo innego nie mam) do wieży panasonic AK22.
    Laptop to toshiba Satellite M60-183.
  • Poziom 26  
    Witam ponownie,

Widzę że masz identycznego laptopa, więc podejrzewam że problemem nie jest karta. Toshiba raczej nie wypuszcza niedoróbek. Nasuwa mi się tylko na myśl regulacja głośności w sterowniku (oprogramowanie od karty powinno być zintegrowane z systemem operacyjnym jeżeli jest oryginalny oem od toshiby). Druga rzecz to regulacja czułości wejścia w wierzy. Przynajmniej w mojej wieży Aiwa jest coś takiego. No i trzecia ewentualność to przewód połączeniowy może być niezbyt dobrej jakości. To narazie tyle. Powalcz i opisz co się dzieje dalej.

PS Dźwięk który dochodzi jest czysty czy zaszumiony i zniekształcony ??
    PS2 Podłącz inne urządzenie do tego samego kabelka i sprawdź poziom głośności. Wina może leżeć po obu stronach.

Pozdrawiam
    adikbo