Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda Concerto '91 awaria centralego zamka

29 Maj 2006 22:01 1501 7
  • Poziom 11  
    Witam. Od 2 miesięcy posiadam samochod jak w temacie i w zeszłym tygodniu uszkodził mi się centralny zamek. Wsiadalem do samochodu to wszystkie drzwi się otworzyły i po przejechaniu około 40 km gdy wysiadłem i chciałem zamknąć to tylko drzwi przednie zareagowały. Zamek centralny działa mi teraz tylko z przodu. Chciałbym się dowiedzieć, w którym miejscu jest podział na przód i tył lub jakiś sposób zlokalizowania usterki. Za odpowiedzi z góry dziękuję.
  • Poziom 20  
    Zamek jest fabryczny, czy dokładany?
  • Poziom 11  
    Wydaje mi się, że fabryczny. Poprzedni właściciel tak twierdzi.
  • Poziom 18  
    sprawdz bezpieczniki a potem zerknij w przelotke ze slupka do drzwi kierowcy mozliwe ze pekl jeden z przewodow
  • Poziom 17  
    jezeli fabryczny to na dobra sprawe przydalby sie schemat poszukaj bezpiecznikow jak kolega radzi jak beda w porządku to sprubuj poszukac centralki a najlepiej zapytac ja niestety nie wiem gdzie moze byc
  • Poziom 11  
    Do concerto nie mogłem znaleźć schematu ale mam do civica. Podobno jest to prawie to samo. Według tego schematu sterowanie siłownikami wszystkich dzwi odbywa się jednym przewodem. Jeśli działają drzwi pasażera to tylne też powinny, więc awaria centralki lub bezpieczniki odpadają.
  • Poziom 11  
    Znalazłem usterkę. Pęknięty był kabel przy przednich drzwiach pasażera. Tam jest właśnie główna centralka od zamka. Widocznie ten kabel sterował oboma tylnymi drzwiami. Dzięki za chęci pomocy. Mimo wszystko chciałbym jakiś "manual" do Concerto jak by ktoś miał.