Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiesta 1.1 fun - znaczny wzrost zużycia paliwa

30 Maj 2006 11:03 1899 10
  • Poziom 22  
    Problem polega na znacznym wzroscie zuzycia paliwa z 8 do 14l/100km wczesniej nie trzymal obrotow regulator cisnienia wymieniony, czujnik polozenia przepustnicy wymieniony. obecnie po rozgrzaniu ma 880-890 rpm uklad wtrysku CFI Weber silnik G6A.
  • Poziom 17  
    Czy sprawdzałeś sondę lambda?
  • Moderator na urlopie...
    Robiłeś reset komputera? Możę chodzi Ci na awaryjnym sterowaniu? Zrób testy błyskowe może Ci coś wyjdzie.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 22  
    Odlaczylem aku na pare minut, nie wiem ktore zlacze jest samodiagnostiki gdyz sa 2 identyczne, nie wiem jak zrobic reset by komp ustawil sobie polozenie czujnika przepustnicy, sondy nie sprawdzalem, silnik jednakowo dziala z sonda jak i bez niej.
  • Poziom 17  
    Sprawdź tą sondę, tym bardziej, że piszesz iż samochód pracuje tak samo z nią co i bez niej. Sonda kontroluje skład mieszanki. Jak nie działa to nie jest dziwne że ci samochód tyle pali. Poza tym do sprawdzenia czujnik temperatury cieczy chłodzącej (inne też nie zaszkodzi przejrzeć). Z resetem komputera możesz spróbować tylko jeśli masz uszkodzony któryś czujnik to pada pytanie po co. Jeśli sam nie jesteś w stanie to podjedź gdzieś, gdzie zczytają ewentualne błędy - przynajmniej będziesz wiedział co jest uszkodzone.
  • Poziom 22  
    Z odczytem to nie problem mam tabele kodow bledow nie wiem tylko ktore zlacze wybrac bo sa identyczne.
  • Moderator na urlopie...
    U mnie jest to czarne złącze. Ale dla pewności sprawdź po kolorach przewodów. Tylko jedno złącze będzie miało całobrązowy jeden przewód to będzie to.
  • Poziom 17  
    przed wymiana sady sprawdz ja ogrzewanie i td jerzeli jest uszkodzona to
    w tym przypadku powinna caly czas lezec na dole wskazywac ubogo a nie wiem jaki jest czujnik obciazenia w tym ukladzie jerzeli map to spradz sygnal z niego wychodzacy

Dodano po 7 [minuty]:

a jak usuniesz usterke to warto skasowac adaptacje
  • Poziom 22  
    Czujnik map sonda ma grzanie, jak nic mi nie wypadnie to dzis sprawdze sonde, jakiego rodzaju sygnal wysyla map?

Pomierzylem czujnik cieczy chlodzacej sonde i diagnostyke
    Diagnostyka - brak bledow
    Czujnik cieczy - 20kohm
    Sonda - ??? ciekawostka na wolnych obrotach zakres do 200mV wynik 0V
    Na wyzszych szybko biega pomiedzy 0-930mV to na rozgrzanym silniku i podpietej sondzie, na sadzie wypietej chwile pokazuje 300mV-900mV i po chwili 0V.
    Te winiki chyba rozwiewaja moje watpliwosci:)
  • Poziom 17  
    te 20kom to przy jakiej temperaturze silnika bo jak goracy to powinien miec jakies 2komy map wysyla sygnal cyfrowy na wlaczonym zaplonie 160hz a na jalowym ok 110hz sprawdz uklad ssacy moze miec nieszczelnosc a isprawdz cisnienie paliwa czy nie jest za wysokie
  • Poziom 22  
    Po resecie kompa nadal trzyma obroty na poziomie 900rpm niezaleznie od temperatury na goracym silniku czujnik ma 1.8kohm map wysyla sygnal okolo 100-199 hz (miernik nie wyswietla 2 ostanich cyfr).