Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy update dla sarasa:D nareszcie...

network1 30 Maj 2006 11:21 7215 46
  • #1 30 Maj 2006 11:21
    network1
    Poziom 22  

Wielu z was mowilo ze saras umarł i nie bedzie zadnej aktualizacji
    http://www.gsmhosting.com/vbb/showthread.php?t=301107
    to dla wszystkich tych co tak mowili pobierajcie i roskoszujcie sie nowymi mozliwosciami:D

0 29
  • #3 30 Maj 2006 12:24
    network1
    Poziom 22  

niestety ale nie bedzie chodziło bo update jest przez serwer i z tego co jest napisane po aktualizacji odrazu ubija TRIALa

Dodano po 55 [minuty]:

nowy update uwalil mi 6103:/ flesza ladnie wykasowalo ale przy wgrywaniu wyskoczyl mi blad:/ hDat 14 zalaczam scren

0
  • #4 30 Maj 2006 13:24
    wasylwek
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam o co dokładnie chodzi z tym update po serwerze? Sciągam najnowsza instalke DCT założmy . Odpalam i wtedy automatycznie sarasowate widzą ,że odpalam z oryginałem i wszystko idzie oki. Albo wychwytuja HID triala i zabijaja go .....czy dobrze myslę ?
    Jestem tak tępy w angielskim , że czasem sam sie dziwię rozpracowaniem zwrotu "unlock" w niektórych programach :D:D:D.
    Prosze o oświecenie.

0
  • #5 30 Maj 2006 14:51
    djmolo
    Poziom 21  

Sciagam właśnie z suportu. jednak wacham sie z instalacja bo piszecie ze zabija, ubija triala.

Co macie dokładnie namyśli ???

0
  • #6 30 Maj 2006 15:29
    network1
    Poziom 22  

mamy na mysli ze twoj HWK przestanie dzialać

0
  • #7 30 Maj 2006 15:53
    Stokłosy
    Spec od GSM

Znam juz jeden przypadek zabitego triala , uprzednio updajtnietego updaterem. Po odpaleniu softu , idzie aktualizacja online.

Ciekaw jestem jak bedzie z przypadkami HWK, znam taki jeden orginal ktory po skonczonej 6 miesiecznej gwarancji wywalil sie na self destucted, wstal po updaterze. Zobaczymy co bedzie dalej.

Na jakiej podstawie sa rozrozniane orginaly od triali.
    Sprzedawcy musieliby wysylac HIDy, badz producent spisywal przed wyslaniem. Na pewno nie z bazy hid na ufshwk.... orginalnym supporcie, bo niektorzy sprzedawcy majac resselerski dostep, dawali orginalny support do triali, znam tez przypadki sprzedazy triala jako orginal przez jedna z firm - Kor...

0
  • #8 30 Maj 2006 15:54
    wasylwek

Nie odpalać softu z TRIALEM oprogramowanie tylko dla posiadaczy oryginalnych przystawek HWK z dostępem do suportu ufsxhwk.
    Wiadomość.. pewna i testowana soft zabija Triale .

Hmmm nie wiem czy wszystkie .... ja swojego ........ nie poświęcę :D.

0
  • #9 30 Maj 2006 16:18
    matyjasz
    Poziom 17  

Że wtrącę, @network1, miałem dokładiutko to samo z 6230i, i to nie w ufsxie problem, niestety to było uszkodzenie telefonu i to mechaniczne. Raz dał się przeflaszować i skonał po kilku minutach. Proponuję wygrzać.

A tak w kwestii update'u ciekawe jak będzie z nowszymi dct-4, czy potrzebują hwk? Zadałem pytanie na gsmhosting, ale na razie bez odpowiedzi. Ktoś się orientuje?

pozdrawiam
    matyjasz

0
  • #10 30 Maj 2006 16:28
    network1
    Poziom 22  

majtysz@ juz rozmawialem na ten temat z multicomem z nokia 6103 to wina programu bo u niech tez uwalila sie i postawili ja dopiero JAFEm

0
  • #11 30 Maj 2006 16:55
    atomca
    Poziom 16  

testowałem działa
    box orginal + HWK

pozdro 600

0
  • #13 30 Maj 2006 17:24
    Stokłosy
    Spec od GSM

Orginaly nie zabija:

UFxBoot V2.2 (c) SarasSoft 2003. Id: 62 CF 1 7
    UFS_USB V2.6 (c) SarasSoft 2005. S/n: xxxxxxxx
    HID: xxxxxxxxxxxxxxxxx
    HWK: A1.04-PRO1
    Features: 00000001
    Licence : True

Ale musialem robic update dwa razy, za pierwszym podejsciem do update byl zonk. Za drugim podejsciej juz soft sie odpala.

0
  • #14 30 Maj 2006 17:32
    cinekk
    GSM Product Supporter

Triali nie zabija bynajmniej tych które sprzedałem ja i viper (ponad 100), to były klony oryginalnego HWK, myśle że ubija tylko HWK potraktowane programem do naprawy triali. Przy update swojego HWK klona wyskakiwało tylko "Error: no more logs for this account". Czyli jak sie domyslam ktos juz o tym HWID zaktualizował HWK i mozna tylko raz dokonac aktualizacji na dany HWID.

Dodam że wszystkie te HWK klony miały HWID zaczynajace sie od 17CC o ile dobrze pamietam, bo juz jestem w domu i nie mam box'a pod ręką.

0
  • #15 30 Maj 2006 17:43
    jesta19
    Poziom 24  

cinekk napisał:
    Triali nie zabija bynajmniej tych które sprzedałem ja i viper (ponad 100), to były klony oryginalnego HWK, myśle że ubija tylko HWK potraktowane programem do naprawy triali. Przy update swojego HWK klona wyskakiwało tylko "Error: no more logs for this account". Czyli jak sie domyslam ktos juz o tym HWID zaktualizował HWK i mozna tylko raz dokonac aktualizacji na dany HWID.

Dodam że wszystkie te HWK klony miały HWID zaczynajace sie od 17CC o ile dobrze pamietam, bo juz jestem w domu i nie mam box'a pod ręką.

czyli jak ubije moje HWK to będę miał drugie od Ciebie:D

0
  • #16 30 Maj 2006 17:46
    cinekk
    GSM Product Supporter

@jesta19

Nie ma mowy, 3 miesięczna gwarancja już minęła praktycznie wszystkim ;)

0
  • #17 30 Maj 2006 17:54
    cinekk
    GSM Product Supporter

Próbować można i nie zaszkodzi ale jak już pisałem jedno HWK o tym HWID zostało zaktualizowane a serwer nie pozwala na powtórzenie tej operacji wywalając taki błąd, chyba że jakiś trefny updater miałem ;)

W sumie poświęcej jutro jedno HWK w imie nauki i spróbuje najpierw zrobić update przez HWK repair a później zaktualizować :D

0
  • #18 30 Maj 2006 18:05
    Stokłosy
    Spec od GSM

Potwierdzam drugi raz nawet aktualizacji orginała nie da sie zrobic. Dla jednego HWK jest tylko 1 log na serwerze.

Mimo wszystko po pierwszej aktualizacji , mialem not compatible ........
    Dopiero za drugim razem proces przebiegal prawidlowo. Mimo orginalu.

Ubija triale na pewno kolega ma hid:FFFFFFF........
    Nie wiem jak te ze sklonowacialym hidem na "orginal"

0
  • #19 30 Maj 2006 18:53
    jesta19
    Poziom 24  

jak do tej pory po próbie aktualizacji HId pozostał prawidłowy jednak na DCTx mam:
    UFS_USB V2.6 (c) SarasSoft 2005. S/n: xxxxx
    HID: F78xxxxxxxx
    HWK: A1.02-TEST
    HWK: NOT AUTHORISED, USE UPDATE TOOL
    a na KZF
    UFxBoot V2.2 (c) SarasSoft 2003. Id: 62 CF 1
    HID: F78xxxxxxxxxxxxxx
    Licence: True
    Selected Device, not Compatible with Software

przy pierwszej i drugiej próbie updatowania pojawił się taki sam komunikat:

Locating HWK Upgrade server...
    HWK Upgrade server found.
    Preparing connection to HWK Upgrade server...
    Connecting to HWK Upgrade server...
    Server connection successfully established.
    Authenticating on the server...
    Authentication stage error: Server reported error:Account for this HWK module does not exist on server. Please contact your reseller!

po powrocie do poprzedniej wersji wszystko ok.

HID: F780xxxxxxxxxx

0
  • #20 30 Maj 2006 19:33
    wasylwek

Saras poczuł klimat JAFa :D i wszystko idzie teraz on-line . Zupdatowałem juz mojego oryginała i zauważam,że strasznie długo sie teraz łączy HWK z programem jakby gdzieś słał informacje do weryfikacji .
    Mimo wszystko radzę uważać na Triale poza tym taki Trial to zwrócił się juz każdemu 100 krotnie.:D:D:D.
    P.S. HID zostaje zmienia sie tylko to : HWK: A1.02-TEST .
    po updacie robi się:
    UFS_USB V2.6 (c) SarasSoft 2005. S/n: 72xxx
    HID: 95xxxxxxxxxxxxxxx
    HWK: A1.04-PRO1

0
  • #21 30 Maj 2006 21:52
    fifii69
    Poziom 29  

ok a jak ubije HWK trial to tak na amen? czy da radę go ożywić bo niewiem czy próbować 100zł drogą niechodzi:)

0
  • #22 30 Maj 2006 22:17
    etrzycha
    Poziom 17  

a jesli trial zaktualizowany do oryginału tez ubija ;/ da rade zrobic ?

0
  • #24 31 Maj 2006 08:19
    Stokłosy
    Spec od GSM

Najwazniejsze slowa to cytat z karwosa:

"Po użyciu ostatniego Raskalizatora MCU nie różnił się NICZYM.

Online server, który Saras, a właściwie Fractalizer zaprogramował działa na następujących zasadach:
    1. Klient końcowy uruchamia aplikację końcową, która szczytuje z HWK jego HID.
    2. Program wysyła HID do serwera nadrzędnego
    3. Serwer nadrzędny lokalizuje w swoich bazach HID, jeśli HWK jest oryginalne (SARAS produkując HWK oczywiście zapisywał poszczególne HIDy co jest oczywiste), następuje aktualizacja oprogramowania HWK do A1.04-PROD
    4. Jeśli HIDa nie znaleziono w bazie - nie stanie sie nic. Jeśli HID jest na blackliście (pierwsze wyprodukowane moga na takowej byc) - to zostaje ubity.
    5. Jeśli HWK zostało zaktualizowane - trzeba jescze raz uruchomić Updatera i pobrać ŻETON z serwera. Żeton będzie aktywny i działał do następnej aktualizacji. W następnej aktualizacji zmieniony zostanie `nadrzędny żeton` - seed, który zdezaktywuje HWK. Potrzebny będzie następny update. I koło się zamyka.

Sposób ten w 100% eliminuje TRIALe na dzień dzisiejszy.
    Proszę o użytkowników TRIALI o nie próbowanie aktualizacji - NAPEWNO nie zostanie zautentykowany - a może dodatkowo zostać ubity.

Tak mniej/więcej wygląda idea i wykonanie Online Servera. Powiem od siebie że jest to sprawny system.

Aha - niedługo będzie u nas możliwa aktualizacja TRIALI na ORYGINAŁY za PRZYSTĘPNĄ CENE. Poprzez zautentykowanie HWK na serwerze Nadrzędnym. Wkrótce więcej informacji.

Jeśli nikt nie wyda HWK Tool 2.0 - bo jest to możliwe - to TRIALE zostały WYELIMINOWANE TRWALE.
    Jest możliwe że ktoś zrobi własny generator żetonów, zeemuluje serwer - wiecie o co mi chodz.
    Zobaczymy co pokaże przyszłość. "

Fractalizer - to ta sama osoba ktora zabezpiecza poprzez serwer on-line produkty takie jak np. thunderstorm. Fractal zrobil jednym słowem kawał dobrej roboty. Mimo to powinni bardziej pomyslec w sarassoft nad zabezpieczeniem typu p-key jafa.

0
  • #25 31 Maj 2006 08:33
    jesta19
    Poziom 24  

jak widac w moich postach HWK od VIPERA nie padlo,wiec z tym padaniem jak muchy to chyba lekka przesada,a VIPERA nie lubie,bo nie.Prawda jest wazniejsza od konkurencji i lubienia:D

0
  • #26 31 Maj 2006 09:23
    Stokłosy
    Spec od GSM

Mechanizm padania, i nie padania to jest wazne info. Lepiej nie sciagac tego softu do triala bo i tak nie bedzie chodzic na dzis.

0
  • #27 31 Maj 2006 10:52
    wasylwek

Polsko narodzie zawistny !!!! Na kazdym kroku to widać , słychać i czuć :|.
    osobiście mam HWK oryginała jak i triala , jedno jest pewne w końcu wyczuć ewidentną różnicę między 450 zł a 100 czy tam nawet 80 .
    Powiem ,że czuje pewną iskrę satysfakcji , dalej twierdzę ,że urządzenie zwane HWK to badziew . Ale teraz sytuacja jest identyczna jak w przypadku mojego JAFa , mam klona i ....... tez chciałbym za 150 zł mieć to na co niestety trzeba wydac ponad 450.
    Prawda smutna ale sprzęt oryginalny to oryginalny i basta.
    Nie kłoćić sie juz Panowie wszyscy sprzedający ostrzegali , że TRIAL nie ma przewidzianych updatów .
    Pozdrawiam

0
  • #28 31 Maj 2006 11:30
    network1
    Poziom 22  

UWAGA!!! nowa aktualizacja zabija NOKIE 6103, ubilem nowke sztuke postawilem ją dopiero JAFem

0
  • #29 01 Cze 2006 21:59
    Gogi123
    Poziom 24  

No to lipa z trialem. Ja i tak kupie teraz triall zebym mogl samsunga robic bo do noki chcialem JAFa ale jednak biore Mt-Boxa. Poczekam pare dni moze nawet ceny Triala spadna teraz jeszcze :)

Wyszlo update i zima, dlatego ja kupuje oryginaly, a ten hwk trial to przejsciow zanim uzbieram na UST 2 Pro :)

Tak jak ktos pisal HWK triall zwrucil sie dawno. Nawet jak teraz padl to nie ma co plakac o te 80zl :)

0
  • #30 07 Cze 2006 20:55
    chillouty
    Poziom 22  

network1 napisał:
    UWAGA!!! nowa aktualizacja zabija NOKIE 6103, ubilem nowke sztuke postawilem ją dopiero JAFem

Bez paniki nie zabija, dzis flashowałem i poszło ok , fakt ze strasznie długo samo mcu ponad 7,5' . Ma ktoś do tego modelu zgranego pm-a , pilnie potrzebuje.

0