Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Efkt Gitarowy MXR Zakk Wylde

Autsajder83 30 Maj 2006 19:28 6151 21
  • Od jakiegoś czasu robię kopię efektów gitarowych. Kilka już z powodzeniem udało mi się uruchomić:D
    Ostatnio wykonałem kopię MXR Zak. Wylde. Układ ten jest dosyć prosty, jedynym problemem może stanowić wykonanie płytki. Jednak przy odrobinie wprawy i to da się zrobić (płytki wykonuję metodą termotransferową).Układ ten nie wymaga strojenia wystarczy złożyć i grać:). Jako obudowy posłużyła mi puszka plastikowa (koszt bodajże 5 zł), dla pozbycia się niechcianych przydźwięków zaizolowałem ją folia aluminiową. Zamieszczam zdjęcie gotowego oraz próbki (gitara-efekt-line in). Jeśli ktoś będzie zainteresowany mogę wysłać dokumentację, mogę również opisać inne robione efekty.

Fajne! Ranking DIY
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
    O autorze
    Autsajder83
    Poziom 10  
    Autsajder83 napisał 56 postów o ocenie 8, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście wawa. Jest z nami od 2006 roku.
    parklinson
    Poziom 15  
    Zanim zamieściłeś sample dźwięku trzeba było chociaż nastroić gitarę. Obudowa z plastiku do tego switch tez z plastiku to nie może się nie zepsuć.

PS. Obudowy znajdziesz tu http://www.naan.com.pl/diy.php
    elektronik_tk
    Poziom 26  
    No może nie było to zbyt pięknie zagrane ;) ale jak działa to najważniejsze. Obudowa jak się zniszczy, to układ można włożyć do nowej :P. Z chęcią zobaczyłbym wykonanie płytki i schematy itd. wrzucaj wszystko :D I jakie koszta?
    parklinson
    Poziom 15  
    Cytat:
    Obudowa jak się zniszczy, to układ można włożyć do nowej Razz
    Chciałbym cie widziec na koncercie albo na jakims występie z rozgniecioną obudowa :) Dlatego tez zamieściłem linka do części DIY mozna od razu kupic i zrobić na porządnie ;)

Jeżeli chciałby ktos posłuchać jak chodzi moja MESA DR to zapraszam na strone http://adhd1.mp3.wp.pl/ Nagrane na Ibanez ICEMAN pr 1980 kolumna 2x12" Celestion G12H100 i oczywisice shure sm57 Pozdrawiam

PS.
    Autsajder83 nie przejmuj sie słowami krytyki tylko rób dalej swoje a efekty będa napewno namacalne ;)
    simoneus1
    Poziom 16  
    Efekt ak dla mnie bomba choć dużo robie na lampach i mało co sie da z tym porównać ( choć 2 i 3 utór lepiej brzmi na lampie :D). Życze Ci jak wczszniejszy rozmówca kolejnych sukcesów. (mam jedną prożbe nastój gitare :D )
    Mariusz Wiśniewski
    Poziom 14  
    Fajny efekt, też kiedyś robiłem przester Blues Breaker i chyba Guv Nor (czy jakoś tak :)) i muszę przyznać, że naprawdę warto robić samemu takie rzeczy, w odróżnieniu od oryginalnych przesterów może być problem z zakłuceniami, ale to również jest to objeścia.

Życzę sukcesów przy następnych konstrukcjach

Pozdrawiam

PS. Jedziesz na festiwal im. Ryśka Riedla ? :)
    Autsajder83
    Poziom 10  
    prosze bardzo dokumentacja oraz zdjęcia kilku płytek w tym również Zakk Wylde
    Co do kosztów to nie były wielkie:
    kondensatory 3 zł
    rezystory ok 2 zł
    potencjometry 7,5
    diody1,5 zł
    scalak 1zł
    tranzystor 0,50zł
    obudowa 5zł
    gniazda 2,5
    nakładki na potencjometry i isostat 2,4
    isostat 1 zł
    kabel do bat 0,50zł
    laminat ok 1 zł
    kwas 5zł
    Całkowity koszt około 33zł:) Myśle ze sie opłaci.
    Autsajder83
    Poziom 10  
    Mariusz Wiśniewski napisał:
    Jedziesz na festiwal im. Ryśka Riedla ? :)

Mam nadzieje że dam rade:]
    PZ IX
    Poziom 33  
    Nieźle daje. Muzykalnie, czysto. Gratuluję. Słyszę ''Stairway to heaven''... ogólnie 5/5.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    zilw
    Poziom 17  
    No to ja tez wtrącę 3 grosze .

Co do efektu trochę słabo brzmi jest taki trochę pierdzący (lubię mocniejsze przestery) . Sam zrobiłem sobie kilka efektów na przykład BSIAB II na JFETach daje taki power ze to ludzkie pojecie przechodzi .

PS. Nie graj tego wehikułu tak na wyścigi blues to blues a nie konkurs prędkości .

PS2. Do strojenia gitary jak sobie na ucho nie radzisz polecam program DS TUNE .

Pozdrawiam
    rasbas
    Poziom 13  
    Nagrywałeś to liniowo, czy masz jeszcze coś pomiędzy. Ten lekki reverb to jest programowy ?? Jak na pierwszy efekt to całkiem nieźle.
    Autsajder83
    Poziom 10  
    po drodze jeszcze przez piecyk (laney linebacker) tylko reverb dodany 0 przesteru z piecyka:)
    vcd_a
    Poziom 18  
    @Autsajder83
    Mógłbyś mi podrzucić schemat do tego przesterka, zbudował bym sobie taki, bardzo fajne brzmienie, pozd ;]
    Autsajder83
    Poziom 10  
    schemat podany w załączniku powyżej (format pdf)
    vcd_a
    Poziom 18  
    U mnie w tym pliku *.pdf jest tylko sama płytka a mi chodzi o schemat ideowy, pozd ;]
    Autsajder83
    Poziom 10  
    Niststy mam tylko tyle, nic więcej nie znalazłem
    simoneus1
    Poziom 16  
    a ma ktoś jeszcze jakieś ciekawe efekty ??
    Analogman
    Poziom 11  
    Tylko że Wah-Wah jest trudny do wykonania jeśli chodzi o obudowę....
    Widzialem kilka różnych rozwiązań, łącznie z umieszczeniem układu w pedale maszyny do szycia.
    Ja zabieram się teraz za jakiś kompresor.
    Woytek130
    Poziom 16  
    Mój poprzedni post został usunięty mimo iż nie było w nim osobistej krytyki ,poza logicznym wywodem,że większośc nagrań przesterów wpiętych bezpośrednio do line in (tu nie jest bezpośrednio,ale nie sądze że jeśli Laney ma symulator kolumny,to nie jest on taki kiepski ! ) nie brzmi ładnie i trzeba to uwzględnić przy ocenie.