Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrzewanie Klimatyzacja

Tech21 31 Maj 2006 11:59 987 9
  • #1 31 Maj 2006 11:59
    Tech21
    Poziom 2  

Mam problem z ogrzewaniem pomieszczeń to znaczy zamiast ciepłego powetrza leci zimne. Użądzenie jest zbydowane na odzysku ciepła przez glikol i wrazie potrzeby włancza sie palnik gazowy. Sterowanie poprzez komp. pokazuje ze wszystko jest ok tylko ze temperatury nie sa wlasciwe, zawór glikolowy jak i palnik ida na 100%.
    Pozd. kamil

0 9
  • #2 31 Maj 2006 19:19
    pllmisp
    Poziom 17  

Witam
    Mialem podobny problem z taka instalacja.
    Może kolega dokladniej opisac , jakim sterownikiem jest to sterowane,jakie sa cisnienia w obwodzie glikolu i w obwodzie grzewczym, czy obwody sa wspomagane pompami ? Czy to wczesniej pracowalo poprawnie ?.
    U mnie przyczyna bardzo slabego grzania bylo zapowietrzenie w obwodach pomp i instalacji .

Pozdrawiam

0
  • #3 01 Cze 2006 07:48
    Tech21
    Poziom 2  

Są to sterowniki GALILEO UNI IQ CONTROLS cisnienie w wymnienikach ciepła mam 0.62 MPA glikol. obwody sa wspomagane pompami. Umnie wogule nie grzeje tak jakby obwód był zamkniety. A czy to przdtem pracowało poprawnie to tylko moge sie dowiedziec od pracowników tzn. odniedawna pracuje, oni twierdza ze zawsze byly z tym jakies problemy moim skromnym zdaniem to nigdy nie pracowało na glikolu tylko na palnikach gazowych

0
  • #4 01 Cze 2006 07:58
    Mathevp
    Poziom 19  

Nasmaruj jakiś schemacik hydrauliczny. To coś wymyślimy.

Pozdro.
    M

0
  • #5 01 Cze 2006 08:17
    ion-tichy
    Poziom 31  

być może nie jestem specjalistą w tym temacie ale to ciśnienie to chyba trochę za wysokie jak na układ glikolowy 65bar to dla wymieników śmierć (może kPa?)
    tak czy inaczej warto sprawdzić co się dzieje z tym ciepłem (z palników i/lub wymienika) bo coś te palniki grzeją być może jak kolega wyżej podpowiada po prostu układ jest zapowietrzony.

0
  • Pomocny post
    #6 01 Cze 2006 17:17
    pllmisp
    Poziom 17  

Witam
    Niech kolega przypatrzy sie dokladnie zaworom sterujacym obowdy(trójdrożny), u mnie były też źle założone siłowniki na oś zaworu (przy zaworze Danfosa mozna źle ustawić przełanczanie zaworu trójdrożnego). Jeszcze jak przy takim ciśnieniu wygląda układ kompensacji?

Pozdrawiam

0
  • #7 02 Cze 2006 07:43
    Tech21
    Poziom 2  

Dzieki wam wszystkim za pomoc bede wszystko pokoleij sprawdzał

Dodano po 2 [minuty]:

Jak by co to licza na wasza dalsza pomoc

0
  • #8 02 Cze 2006 14:24
    Adam1988
    Poziom 25  

ion-tichy napisał:
    być może nie jestem specjalistą w tym temacie ale to ciśnienie to chyba trochę za wysokie jak na układ glikolowy 65bar to dla wymieników śmierć (może kPa?)
    tak czy inaczej warto sprawdzić co się dzieje z tym ciepłem (z palników i/lub wymienika) bo coś te palniki grzeją być może jak kolega wyżej podpowiada po prostu układ jest zapowietrzony.

0,62MPa = ~6,2bara :|

0
  • #9 05 Cze 2006 08:10
    ion-tichy
    Poziom 31  

do Adam1988
    muszę tu delikatnie podpowiedzieć, że w tej chwili po poprawieniu postu Tech21 ciśnienia są jak najbardziej ok. Wcześniej wyglądało to nieco inaczej.
    I to może świadczyć, że mój post miał wówczas sens (obecnie nie bardzo).
    Przy okazji do Tech21 jak sytuacja?

0
  • #10 05 Cze 2006 12:03
    Adam1988
    Poziom 25  

ion-tichy: chyba ze tak, napisalem to po to zeby ktos czasem nie zapamietal tego ;) bo pozniej wychodza takie rozne kwiatki :))

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo