Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zabezpieczenie p-poż czujkami urządzeń na powietrzu?

31 Maj 2006 12:04 1254 8
 • Poziom 17  
  Witam
  Mam trochę dziwny problem. Jedna z firm instaluje na wolnym powietrzu dość drogie urządzenia do wyrobu mas bitumicznych. W ich skład wchodzą min zbiornik na olej opałowy oraz dwie komory spalania. Przy staraniu się o dotacje unijne, ktoś wymyślił aby zabezpieczyć p-poż te trzy bunkty czujkami. Szczerze mówiąc nie słyszałem nigdy aby istniały jakiekolwiek czujki p-poż do stosowania na zewnątrz. Wydaje mi się to trochę kuriozalnym pomysłem, ale zastanawiałem się nad zastosowaniem czujek płomienia. Co o tym myślicie? A może jest jakiś sposób na zabezpieczenie tego jakimiś czujkami, o którycz nie wiem, że istnieją? Pierwszą moją myślą było odradzić montowania czegokolwiek. Czekam na opinie.
  Pozdr
 • Poziom 39  
  Jedyne co przychodzi mi do głowy to czujki termperaturowe, zainstalowane w miejscach nienasłonecznionych. Reagują one na temperaturę 58 st, raczej w naszych warunkach klimatycznych ( na razie) nie występującą.....
  Pozdr.J.
 • Poziom 17  
  Tak się zastanawiam, czy spełnią one swoją rolę. 58 st. C? Zamontowane by były pod metalowym daszkiem. W lecie, w słoneczne dni.... hm.....?? Sam nie wiem. W prawdzie jest to w terenie otwartym... wiatr.. trochę będzie chłodzić, ale.
  A czujki płomienia? Reagują na UV. Spełniły by swoją rolę?
 • Poziom 12  
  nad UV bym się zastanowił, mogą być kłopotliwe ... może liniowe czujki temperatury.
  A swoją drogą, to nie kojarzę czujek, które mogą pracować na zewnątrz ....
 • Poziom 17  
  Witam ponownie.
  Dzwoniłem w kilka miejsc, do różnych uznanych firm. Finał jest taki, że nikt nie posiada takich detektorów do pracy na zewnątrz. Zdaje mi się, że temu kto wymyślił przy założeniach do projektu takie warunki, będę musiał to "wybić" z głowy. No cóż, różne pomysły ludziom przychodzą do głowy. Nie zawsze się do końca zastanowią czy są one realne.
  Dzięki wszystkim. Zamykam temat.
 • Poziom 11  
  o ile pamiętam to kiedys POLON ALFA miał takie czujki do zabezpieczenia zbiornikow na zewnątrz.
 • Poziom 17  
  Do POLON ALFA dzwoniłem. Nic na moje bolączki nie są mi wstanie pomóc.
  Problem praktycznie rozwiązał się sam. Nic takiego nie będzie instalowane. Zainstalowane zostaną natomiast kamerki. Człowiek z ochrony będzie się wpatrywał w obraz, dozorując jednocześnie teren.

  A to co napisał marcin4642, ciekawa propozycja. Zadzwonię do nich. Ale zapewne cena będzie też ciekawa.
  Pozdr.
 • Poziom 24  
  Odgrzewam stary temat - są czujki zewnętrzne, ale to czujki płomienia amerykańskie DET-Tronics. Koszmarnie drogie i do tego jeszcze centrala ppoż.