Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

regulacja napięcia w samochodzie.

inteli 31 Maj 2006 13:57 1023 3
  • #1 31 Maj 2006 13:57
    inteli
    Poziom 2  

Witam,
    Zakupiłem przetwornicę napięcia 12V/200V do auta zasilaną z gniazda zapalniczki.
    Producent KEBO a model IPS-250.
    Przetwornica działa w/g producenta w zakresie napięć wejściowych 11-15V, a prawda jest taka, że przy około 14,5V wyłącza się, posiada zabezpieczenie przed za niskim <10,5V i za wysokim napięciem, jest to nieukrywam wielki problem, gdyż w ten sposób przetwornica działa wyłącznie przy wyłączonym silniku (podczas gdy akumulator nie jest ładowany). Sprawdzałem m.in. w Polonezie i Oplu, na dwóch takich samych przetwornicach - dzieje się identycznie.
    Proszę o pomoc, jak w najlepszy i najtańszy sposób wyregulować napięcie. I jeszcze jedno, nie chciałbym rozkręcać przetwornicy, gdyż jest na gwarancji.

0 3
  • #2 31 Maj 2006 14:23
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 07 Cze 2006 06:37
    inteli
    Poziom 2  

Pan w skepie za taką diodę zażyczył sobie 18zł:cry:
    Ja zrobiłem stabilizator na układzie L7812 i działa sobie jako ogranicznik i pięknie ogranicza do 12V. Zaletą jest koszt bo jedyne 2,60zł, trzeba mu zapewnić jedynie chłodzenie bo się troszkę grzeje no i uważać żeby nie przeciążyć (do 1A), ale dla mojej przetwornicy to nie problem (0,35A):D.

0
  • #4 07 Cze 2006 07:31
    mczapski
    Poziom 38  

Właściwie nie wiadomo po co to piszesz. Panu w sklepie wolno zawołąć każdą cenę a tobie nie skorzystać z oferty. Pan w sklepie wcale nie musi znać tajników elektroniki. Skoro wiesz jak rozwiązać problem to i tak mogłeś taniej. Dioda zwykła np 3 A kosztuje jak sądzę z 20 gr.

0
  Szukaj w 5mln produktów