Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kupie 4silniki krokowe do efektu laserowego

djice 31 May 2006 16:40 2671 20
    djice
    Level 15  
    tak jak w tytule ;kupie 4silniki krokowe do efektu laserowego.moze ktos ma na sprzedaz albo wie gdzie moge kupic
    User removed account
    User removed account  
    djice
    Level 15  
    mam jedna drukarke lexmarka z735 rozebralem i znalazlem 2 silniki lecz nie wiem czy to sa te...
    sa na nich oznaczenia:
    pierwszy-rs-385sh-14180 rn935325
    drógi-rk-378ca-14420 td095416
    User removed account
    User removed account  
    djice
    Level 15  
    ok ja podlaczylem je do bateri i oby dwa dzalaja i z tego co wiem silnik krokowy ma pare kabelków te maja tylko 2 czerwony i czarny
    pukury
    Level 35  
    witam !! a o jakim momencie potrzebujesz tych silników ? ( jak ciężko im będzie ) . i jeszcze jaka precyzja Cię interesuje ? . jak wystarczą słabe to najlepiej ze starych stacji FDD 360Kb . wystaje z nich 5 przewodów a sterowanie jest proste . jak kupisz na allegro silniki z 4 przewodami lub 6 przewodami to będą silniejsze , ale sterowanie bardziej złożone . napisz co to ma ciągnąć . jak będziesz wiedział o co Ci chodzi to mogę coś tam poszukać. pozdrawiam !!
    djice
    Level 15  
    dokladnie te silniki maja mi sluzyc do efektu laserowego a w sumie do dwuch efektów
    pukury
    Level 35  
    witam !! no to ile z nich wystaje przewodów ? cztery czy sześć ? . już powoli coś wiemy :D i jeszcze jedno czy masz już te silniki ? .pozdrawiam !!
    djice
    Level 15  
    no pisalem...ze tylka 2 kable czarni i czerwony
    pukury
    Level 35  
    witam !! podałem Ci link a Ty napisałes że dokładnie te silniki . niestety silniki z linku mają sześć wyprowadzen - więc jak to jest ? .silniki z drukarek ( chyba te o któreych piszesz ) mają po dwa wyprowadzenia - są to silniki DC a nie krokowe . podaję Ci raz jeszcze link http://www.nipponpulse.com/Products/Motors/TinCansSpecs.cfm?ProductID=81 . no to było było na tyle . podeślij link do schematu tych efektów ( jak możesz ) . pozdrawim !!
    pukury
    Level 35  
    witam !! widać nie wiem o czym piszę tak więc życzę powodzenia i pozdrawiam !!
    User removed account
    User removed account  
    pukury
    Level 35  
    witam !! ależ ja się nie mam zamiaru kłócić ! ja po prostu wiem jak wyglądają i jak działają silniki krokowe . mam ich ze 40szt . wracając do tematu - konstrukcja z pierwszego linku opiera sie na " serwach " - i myślę że jest o wiele doskonalsza od drugiej ( drugi link ) . szkoda że nie mieszkasz w Polsce , zrobić takie cewki/rotor/łożyska to nie problem. silnik krokowy robi Ci krok ( dwa/trzy/itd. ) sygnał - step, a zmienia kierunek , sygnał- dir , więc promień będzie Ci " skakał " . dlatego układ "galwanometr " jest napewno lepszy . jest jeszcze pytanie - jak Ty to będziesz sterował ? . co do silników krokowych to polecam - ( wszystkim ) :D http://www.cnc.info.pl/ . pozdrawiam !!
    djice
    Level 15  
    caly uklad bedzie sterowany przez program POPELSCAN (KOMPUTEREM)
    pukury
    Level 35  
    witam !! więc jak ? robisz te GALVA czy potrzebujesz silniki krokowe ? . może poszukaj z drukarek igłowych - tam były silniki krokowe ( trochę za duże mogą być ) . jeżeli nie , to jak mogę Ci pomóc ? . pozdrawiam !!
    djice
    Level 15  
    no wlasnie nie chodzi o zrobienie chcem wiedziec gdzie moge kupic galva lub silniki lub cos co bedzie dzalac poprawnie do calego ukladu lasera