Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowniki szyb w Golfie IV

rafal.k 31 Maj 2006 19:06 1619 0
 • #1
  rafal.k
  Poziom 1  
  Witam,
  Jakiś czas temu przestało działać elektryczne sterowanie szyb w moim Golfie. Ponieważ pozostałe funkcje „komfortu” (centralny zamek, sterowanie lusterkami) wydawały się działać, problem sprawiał wrażenie banalnego. Niestety, elektryk, po sprawdzeniu kostek i kabli, zawyrokował, że prawdopodobnie uszkodzone zostały sterowniki zintegrowane z silnikami szyb. Dodatkowo, zauważyłem później, że przestał działać również centralny zamek w klapie bagażnika oraz sygnalizacja otwarcia drzwi z lewej strony. Czasami również regulacja lewego lusterka powoduje jednoczesną zmianę położenia prawego.
  Na jednym ze szrotów znalazłem takie sterowniki w rozsądnej cenie, tyle, że w innej wersji (5 drzwi, 2000 r. – mój samochód: 3 drzwi, 2002 r.) Postanowiłem sprawdzić je na miejscu i wydawały się być ok. (a właściwie lewy, bo tylko ten zdążyłem podłączyć).
  I tu zaczynają się problemy: Gdy podłączony jest tylko jeden sterownik, (lewy lub prawy) -regulacja szyb działa. Gdy podłączone są razem, nie działa żadna ze stron. Rozwiązaniem pośrednim wydawało się odseparowanie ich, tak by mogły działać niezależnie (odłączyłem magistrale danych CAN z prawej strony). Jednak po kilku minutach sterowniki zawieszają się i przestają reagować na przyciski. Pomaga dopiero reset (najskuteczniejsze jest chwilowe odłączenie klemy). Przy okazji nie działa sterowanie lusterkami.

  Spotkał się może ktoś z podobnym problemem?
  Czy potrzebna jest wersja sterownika dokładnie odpowiadająca konfiguracji mojego samochodu? A może po wymianie tych sterowników wymagana jest rekonfiguracja ustawień przez oprogramowanie serwisowe?
  Może problem tkwi jeszcze w innym miejscu?

  Z góry dziękuje za pomoc.
  PS. Przy okazji, może jest ktoś zainteresowany odkupieniem tych sterowników (kontakt: rafalka.spam (AT) interia.pl) , gdyż właściciel szrotu odmówił ich przyjęcia z powrotem – niech go rdza….
 • Sklep HeluKabel