Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki magnetowid do MONITORINGU???

dawidst16 31 Maj 2006 19:10 1555 6
  • #1 31 Maj 2006 19:10
    dawidst16
    Poziom 9  

Witam!!
    Otóż mam sklep w ktorym chce zalozyc monitoring, dwie kamerki oraz podglad do nich. Chce tez zeby ten obraz byl nagrywany. Ale nie wiem jakie modele magnetowidów mają mozliwosc nagrywania małej ilosci klatek na sekunde. Prosilbym o podanie jakihs konkretnych modeli magnetowidow , ktore mozna dostac na rynku sprzetu uzywanego za w miare rozsadna cene. Z góry DZIEKI!!

0 6
  • #2 31 Maj 2006 19:51
    and76sz
    Poziom 10  

A więc tak. Od razu odradzam ci zakup magnetowidu. Koszt rejestratora 4 kamerowego z dyskiem powiedzmy 250 Gb bedzie taki sam jak magnetowidu. Zapominasz o wymianie kaset i o wszystkim. Wiem bo w tym pracuje Ale jeżeli magnetowid chcesz to tylko MItsubishi. A rejestrator powiedzmy może być Artnix 440 25 kl/sek kompresja mjpeg, jeden kanał audio prosty ale działający.

0
  • #3 31 Maj 2006 19:52
    jozlab
    Poziom 17  

ja bym wybrał rejestrator M8503 - Cyfrowy rejestrator 4-kanałowy kolorowy YK9805 według mnie najlepsze rozwiązanie

0
  • #4 31 Maj 2006 19:59
    dawidst16
    Poziom 9  

A jaki jest koszt takich rejestratorów ?? bo ja chce znalesc cos za naprawde niska cene, i najlepiej uzywane - bo zazwyczaj jest tansze

0
  • #5 31 Maj 2006 20:47
    piotrekmilitowski
    Poziom 23  

witam ! A moze posiadasz komputer wmiejscu gdzie ma być zamontowany system monitoringu ! bo rejestor jeśli ma byc podgląd w czasie rzeczywistym wymaga dodatkowo tv (koszt np.YK9810 to około 1200zł ! a mając kompa można zamontować w nim karte do cyfrowej rejestracji obrazu i dźwieku ( koszt podstawowej karty na dwie kamerki firmy np GEVISION GV250 to okolo 600zł). Warto przemysleć wszystkje za i przeciw! Pozdro :D

Dodano po 5 [minuty]:

tu masz parametry Karty do cyfrowej rejestracji obrazu geovision GV250/2

Karta PCI, oprogramowanie w języku polskim, kompresja WAVELET lub MPEG4, detekcja ruchu, opisy kamer czas, data, rejestracja na dysku twardym komputera, zdalny podgląd przez sieć.

16 kl/sek dla 2 kamer

* złącza BNC oraz D-Type,
    * 1 kanał audio (od v.5.4)
    * sterowanie siłą sygnału kamer
    * kompresja MPEG4,Wavelet oraz GEO-MPEG4
    * system NTSC oraz PAL
    * zdalny dostęp po TCP/IP oraz Dial-Up.

0
  • #6 01 Cze 2006 13:25
    and76sz
    Poziom 10  

Sorki że tak będzie sceptycznie, ale daj sobie spokój z komputerem. Miałem takich klientów co na sklepie mieli kompa. Jak założyłem im rejestrator to są w 7 niebie. Fakt najlepiej przekalkulować tak jak piszą koledzy ale zwróć uwagę na to ile prądu pobiera komp. a ile rejestrator, do kart geovision musisz ieć dobrej klasy kompa powiedzmy p3 500 ramu dysk najlepiej z 250 a szczeże ci powiem że przy rejestracji materiału na tym kompie nie napiszesz nawet listu w wordzie (sprzęt całkowicie bezużyteczny) Koszt nowego rejestratora Artnix 1250zł + dysk
    Niestety do używanych nie mma dostępu. Ale rynek jest zawalony tańszymi rozwiązaniami. Poszukaj a napewno znajdziesz. Może jeszcze któryś z rejestratorów firmy AVC

0
  Szukaj w 5mln produktów