Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przerywanie pakietów, pingów sieci, podczas wczytu stron

08 Cze 2003 21:55 1451 3
  • Poziom 43  
    SIEC na linxie 2 bramki ok 25 użytkowników i Mam nastepujący problem, i nie wiem kogo mam za to zawiniać. Gdy sieć ruszy puszczam świeżo kompa wszystko działa (powolnie ładuje sie ftp - strasznie przerywa) , ale wmiare działa. Łącze jest 1 Mb/s i zawsze na nas wystarczało !

Ale bywają momenty, że poczas ładowania strony ping się urywa (podglądam okno z pingiem) i już pojawia się dopiero po zresetowaniu kompa lub po 15 minutach. Nie wie,m czy to nie jest związane z tym czymś , że ktoś ma źle zerowany komputer (uziemiony nie wiadomo gdzie). Innym razem bramka nie odpowiada za to ścąga majle. Próbowałem nawet 10 sekundowe pingi puszczać

ping adres -t -w 10000

Po za tym jelsi patrzeć to w ciągu sekundy chodzi mi 80 kB/s a potem pieć sekund przerwy. Z czym jest związane te przerywanie sygnału. Niekiedy przerwy trwają 5 sekund innym razem jak częśc sieci wysiadła to u nas transfery były rzadu 100 kB/s, i nic nie przerywało aktualnie koło nocy jest 30kB/s rano jakieś 80 ale takie w kratke działa nie działa. Co do FTP nawet 600 kB nie potrafie wysłac kiedyś dla mnie to było 6 sekund !!Czy moze to byc zwiazane z podpinaniem kogoś na lewo i jakis przekrętów.

W kazdym bądź razie wygląda to na to jakby ktoś celowo coś ruszał w sieci żeby sobie "ponabijać", ne ma żadnej kontroli nadtym co ile ściąga...

Jak można się tego pozbyć albo jeszcze lepiej jak wykryc że ktoś coś partoli.
  • Poziom 42  
    Tremolo napisał:
    Jak można się tego pozbyć albo jeszcze lepiej jak wykryc że ktoś coś partoli.
    Wykryć sniferem, zobacz co się dzieje na sieci w momencie gdy pada. A może to pada switch/hub? Może to od wiatru kable "iskrza"? A na przyszłość to zrob jakiś rozsądny podział pasma.
  • Poziom 43  
    nie jestem administratorem sieci - już mu mówimy o tym dawno. Jego po prostu nie ma a grzebac ... my po za tym nie możemy bo wedle regulaminu, za niepodpisanie którego wywalić nas mieli on jest adminem.

W momencie kiedy siada pingi idą normalnie ( 192.168.0.129 i ...0.1) na poziomie =1ms nagle albo ida w kratke jest odpowiedź szybka albo nie ma. Po za tym znika możliwość podglądania sieci. (Cała sieć).

Ale czasami do bramki 150 metrów ode mnie ping jest wielkości 300, 200 ms ?! .

Bywa tez inny obraz sprawy ping idzie w partiach po 20-30 linijek nastepnie znowu 5-10

musze dokłądniej obadać problem takiego urywania...

Innym razem program ping nic nie pokazuje (pusty ekran) - i tak jest u nas na całej sieci.

najgorszym mankamentem jest to, iz ludzie nie chcą się zsolidaryzowac i pujść i zerwac umowe potargać ją. zamiast działać przychodzą do biura i Bogu winnaą ekspedientke w firmie plują brzydkimi słowami.
  • Poziom 14  
    Próbowałeś ustawiać MTU?