Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Obwód ładowania w Trabancie

andrzej1982 31 May 2006 21:58 2753 13
    andrzej1982
    Level 18  
    Czy może posiada ktoś schemat obwodu ładowania akumulatora do trabanta.
    Przerobiłem instalację na 12V. Alternator i regulator napięcia wziąłem z poloneza, ale niestety umieszczony jest on w takim miejscu że zalewa go woda pomimo zastosowania osłon. Alternator w takich warunkach pracy nie działa zbyt długo i siada.
    Czy macie może jakieś fotki oryginalnego alternatora i regulatora do trampka? Może macie jakieś schematy? W ogóle interesuje mnie wszystko co dotyczy tego wehikułu.
    User removed account
    User removed account  
    andrzej1982
    Level 18  
    Tak, ale niestety ten od poldka jest bardziej wrazliwy :(
    tytan58
    Level 20  
    najlepszy z samochodu marki ROBUR
    tqmeh
    Level 19  
    Witaj

w orginale do regulatora idzie zasilanie przez kontrolke ladowania to jest cala filozofia i ma on oslone chociaz bez niej tez dziala, zamontuj regulator na blotniku wyrzej i pociag przewody
    mam chyba jakiś alernator na zbyciu jak Cie interesuje to napisz wiadomosc

Pozdrawiam
    andrzej1982
    Level 18  
    Regulator jest zamontowany ok, ale psuje sie alternator, padł mi już drugi.
    goldwinger
    VIP Meritorious for electroda.pl
    andrzej1982 wrote:
    Regulator jest zamontowany ok, ale psuje sie alternator, padł mi już drugi.

ale co się w nim psuje?
    chyba nie pada uzwojenie ani wirnik tylko prostownik, może umieść prostownik w innym miejscu gdzie nie będzie narażony na wodę.
    Pozdrawiam
    kooperator
    Level 20  
    Zamontuj altek od wartburga 353 (2 takta) powinien pasowac bez najmniejszych problemów. wody sie nie boi bo ma specjalną obudowe. tylna czesc jest wydłużona w celu wlasnie ochrony przed wodąi ma w sobie elektroniczny regulator wiec trzeba tylko 2 kable jeden na plus aku drugi przez kontrolke do zapłonu i ot cala filozofia. Altek od warbiego jest w koncu tez z DDR wiec wszystko razem bedzie cykało jak sie należy.poza tym oryginalnie trabi mial wlasnie taki toćka w toćke altek jak w warbim Pozdrawiam.
    andrzej1982
    Level 18  
    Pomysł wydaje się być dobry. Postaram sie go sprawdzić. Nie zastanawiałem się co w nim pada. Poprostu nie ma wogule ładowania. Dzięki za jakąś myśl.
    goldwinger
    VIP Meritorious for electroda.pl
    a jak zachowuje się kontrolka ładowania gdy jest uszkodzony?
    świeci po włączeniu zapłonu?
    andrzej1982
    Level 18  
    tak, świeci
    kooperator
    Level 20  
    Jesli uszkodzony bedzie obwód wzbudzenia (wirnik, szczotki, regulator, przewodymiedzy kontrolką a alternatorem,) to nie bedzie swiecić. Skoro świeci a nie laduje (nie osiaga wymaganego poziomu napiecia ok 14,2-14,4 V) przyczyn moze być kilka :
    - jesli jest to alternator 9-co diodowy to uszkodzone sa diody ukladu wzbudzenia,
    -brak polączenia lub jest skorodowane miedzy alternatorem (styk 30) a akumulatorem (biegun dodatni)
    -wręcz uszkodzone diody główne w mostku prostowniczym.

W tych przypadkach lamka kontrolna ladowania bedie swieciła po przekreceniu kluczyka jak i po uruchomieniu silnika. Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account