Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

6x9" to lepiej niz 6x9" + 16 cm? Prosze o rade.

FGTW 01 Jun 2006 00:00 1697 10
    FGTW
    Level 10  
    Samochod: Toyota Corolla sedan.

Chce rozbudowac audio w moim samochodzie. radio JVC kd-g202 Pomysly sa nastepujace.

1. przod 2 x 10 cm phonocar midbass + tweetery lub 4x6 pyle 3drozne ( kwestia wyboru choc nie wiem co lepsze)
    - tylna polka JVC GTO 936 lub Herzt dieci 690 podpiete pod wzmacniacz 2x 30 rms

druga opcja to:
    2. przod ta sama kombinacja
    tyl - tylne drzwi 2 midbasy 16,5 badz jakies 2 - 3 drozne do 130 zl podpiete pod radio
    polka tyl magnat ultra 690 podpiete pod wzmacniacz 2x30rms

Caly problem rozbija sie o to ze przy opcji pierwszej JBL lub herzt to kwota ok 250 zl. Wtedy bedzie tylko tylna polka.
    Jednak za ta sama cene mozna zrobic magnaty na polke i 2 x 16 w tylne drzwi.

Prosze o pomoc ktora opcja lepiej zagra i czy moje pomysly w ogole sa sensowne. Chce jak najmniej ingerowac we wnetrze wiec odpadaja panele na drzwi przednie. Jedyna opcja to wspomniane 16 cm w tylne drzwi

dzieki z gory
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    cywa
    Level 16  
    Zadnego pyle nie kupuj...

Hmm ciezka sytuacja...

Ja osobiscie bym zrobil tak:
    Przod koniecznie musi tu byc nie ma nawet co gadac... ale szkoda ze to tylko 10 cm ;o tu ci zbytnio nie pomoge bo na 10cm nic sie nie znam... ale mysle ze ktos ci doradzi... no ale te 10 cm mnie przeraza :| (nie zapomnij oczywiscie o tweeterach)

Drzwi z tylu... wsadz koniecznie jakis midbas bo te 10 raczej srednio beda graly (tak mysle), pomysl nad infinity 16cm !! sa naprawde dobre i niedrogie.

Tyl polka, pooooolecam goraco Alpine serie sxe, graja naprawde dobrze za przystepna cene ~ 230 zl, chyba ze masz wiecej to zainwestuj w JBL GTO 936 (maja lepszy bardziej miekki i oczywiscie nizszy)

Mysle ze to by laaadnie gralo :)

Koszty:
    tweetery ok 50zl
    przod ok 120zl
    drzwi tyl ~ 180zl
    polka ~ 250zl

jak widac nie tak tanio ale daje glowe to ZAGRA :)

EDIT:
    Tak obliczylem ile chcesz na to wydac i wyszlo mi...

przod mysle ze zakladales cos ok 100zl + 130 tyl drzwi + 150 magnaty w polke = 380zl

W takim razie wyjscie jest jedno: przod musisz przerobic przynajmniej na 13cm (najlepiej 16) wrzucic tam infinity i w polke alpine sxe a tylne drzwi zostawic, zagra ladnie, gwarantuje ;] codziennie to slysze :)
    FGTW
    Level 10  
    caly problem polega wlasnie na tym ze nie ma mozliwosci bez duzych ingerencji zmienic przodu, stad moj pomysl nr 2. Niestety u mnie przednie glosniki montowane sa w deske a nie w drzwi i otwory sa idealnie pod 10 cm albo 4x6.. a drzwi nie chce ruszac..

te alpine sxe rozwaze zamiast magnatow na tylna polke bo kosztuja tylko 30 zl wiecej od magnatow. Jednak nadal nie wiem co z przodem i drziami z tylu.. Myslalem zeby przod zamnknac kwota ok 130 i tylne drzwi takze. niestety mam dosc ograniczone fundusze, a i klasa samochodu nie jest tak duza zeby wciskac hi endowy sprzet. Wolalbym roznice w cenie miedzy infinity i JBL a ta koncepcja przeznaczyc na wygluszenie samochodu, choc czesciowo...co sadzicie?

pozdrawiam dzieki za odpowiedz
    FGTW
    Level 10  
    prosze o podpowiedzi bo juz sam nie wiem ktora opcja bedzie lepsza.
    crazy_88
    Level 42  
    polecam kombinacje kolegi cywa ,mam na sprzedanie elipsy trzydrozne jbl cs 936e wogule nie uzywane posiadam do nich wszystko to co bylo za 180 zloty moge odac nie jest to ostateczna cena:)
    cywa
    Level 16  
    Eh ciezki przypadek naprawde;]

Wrzuc cos w przod do 100zl - mam nadzieje ze ktos z forum cos doradzi bo ja sie nie orientuje w 10cm :|

Tyl drzwi - Infinity, uzywki powinienes dostac za ok 150 zl i tyl albo te alpine albo jbl`e wybor nalezy do Ciebie, Alpine zagraja czysciej calym pasmem ale kosztem bassu (nieduzym ale jednak..) JBL natomiast zagraja mocniej w niskich tonach lecz w wyzszych w porownaniu z alpine wypadaja troche gorzej.

Pozdrawiam

EDIT
    Mozesz wygluszyc tylne drzwi;] chociaz czesciowo
    FGTW
    Level 10  
    przegladajac biedne 10 cm doszedlem do wniosku ze moze poszukam calych tapicerek na drzwi uzywanych i w przednie drzwi tez dam 16 cm. Wtedy moglbym zrobic poprostu na kazde z drzwi jeden glosnik 16 cm, lekko je wygluszyc i na tym skonczyc. Mysle ze to chyba byloby dobre wyjscie. Tylko pozostaje kwestia jakie 16. Infinity sa za drogie a uzywki to gra w ciemno. Wiec teraz pozostaje kwestia jakie mozna dostac 16 cm dobrej jakosci do ceny 160 zl za pare?

Wybaczcie ze tak kombinuje ale jak sie czlowiek nie zna i na dodatek samochod na pod nic nie przystosowany to tak bywa.

pozdrawiam
    juur
    Level 12  
    koniecznie 16 z przodu! ja mam 10+tweetery z przodu i 16 w tylnych drzwiach i nie brzmi to dobrze:( mimo że w bagażniku wspomaga sub - jest wysoko z przodu, potem dziura, a potem wielkie bum gdzieś z tyłu:(
    FGTW
    Level 10  
    Wlasnie na tym polega caly problem. Do tej pory mialem 10 z przodu i sub w bagazniku...to byla tragedia, nie dosc ze miejsca nie bylo w bagazniku to na dodatek przod wysokie a bass od tylnego siedzenia i dalej.. Wlasnie dlatego zdecyduje sie chyba na kupienie tapicerek i wstawienie do kazdych drzwi 16. Jedyna kwestia jaka rozwazam to jakie 16 wybrac. Zastanawiam sie nad phonocarami izolowanymi plus do kazdego tweeter.

Kwota jak juz wspomnialem jest u mnie zaporem. max 400 zl na wszystko.

a przydaloby sie jeszcze wygluszyc :P
    cywa
    Level 16  
    Jezeli tak sprawa sie ma to zrob to w ten sposob:
    Przod zrob na 16cm i wstaw infinity = ~ 170zl i w polke na tyl alpine sxe ~ 230 zl razem daje to 400 zl :) a zagra napewno dobrze :) Jezeli tak zrobisz nie ma sensu nic w tylne drzwi dawac, uwierz :)