Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy ktoś już bawił się WinCE na ARM'a ?

01 Cze 2006 16:47 1464 2
  • Poziom 9  
    Witam,

Chciałbym zbudować serwer muzyczny, taki mp3 player oparty na CPU z obsługą wielu formatów MP3, APE, FLAC, ale nie przenośny, tylko jako element Audio. Myślałem o czyms takim... (FPGA z softcore ARM) -> Windows CE (na ARMa) -> wyświetlacz 3.6" (najlepiej TouchScreen) wzięty z jakiegoś handhelda typu HP iPax, do tego podłączony Hard Drive, no i wyjście Audio po USB.
    Wielkość przedsięwzięcia trochę mnie przeraża, ale czas mnie nie goni i traktowałbym to edukacyjnie. Wiem, że dużo taniej wyszłoby kupić starszego PC-a i mieć to gotowe, ale jak wspominałem, chciałbym umieć zrobić to sam od podstaw. Linuxa nie znam, więc pozostaje mi Windows, a wersja CE najbardziej odpowiada założeniom.
    Może jednak ARM serii 9? jako gotowiec? Przecież w tych handheldach i palmach siedzi taki właśnie ARM i wszystkiemu daje rady, nawet obsługuje wyświetlacz wysokiej rozdzielczości.
    Rozumiem, że jeśli decyduję się na WinCE, to nie muszę mieć ARMa z kontrolerem video, bo Windows już to załatwia software'owo, czy się mylę? A może ARM z kontrolerem video jest szybszy bo załatwia tę kwestię sprzętowo?

Jeszcze odnośnie licencji na WinCE...
    Na stronie http://www.windowsfordevices.com jest informacja, że licencja na tego WinCE kosztuje od $3...$15 (może troszkę więcej, jeśli ma to być rozszeżona wersja, ale szczegółów jeszcze nie znam). Z związku z tym stosowanie Linuxa "na siłę" nie ma sensu, bo WinCE daje mi od razu platformę pod Visual Basic i Macromedia Flash, które znam, więc soft zrobię sobie jaki chcę.
    Jak to jest z tymi wyświetlaczami w handheldach? Tam przecież jest WinCE na ARMie, ale czy to jest standard VGA, czy jest tam jakiś specjalizowany kontroler video?

Czy ktoś już próbował coś takiego?

Kris.
  • PCBway
  • Moderator Programowanie
    Może lepiej przerobić gotowego IPAQ-a ?
    CE na pokładzie, gotowe czytniki kart CF, SD ... oprogramować tylko przejście z CF na HDD i gotowe :)
  • PCBway