Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers ZWE 24-3 MFK 23 woda niby ciepła a jednak zimna

lobo0 01 Cze 2006 17:49 5231 6
  • #1 01 Cze 2006 17:49
    lobo0
    Poziom 19  

Witam! Mam problem z piecem i nie wiem jak to ugryźć.
    Piec działał 5 lat bez problemu i wszystko do tej pory było ok. Po zimie zaczął wariować. Mianowicie po włączeniu ciepłej wody piec załacza się i grzeje "normalnie", temperatura na piecu rośnie do 86 stopni(ustawienie prawie na max) a woda w kranie jest okolo 30 -40 *C.
    Odleglość pieca od kranu to ok. 3 m.
    Wcześniej się to nie działo.

Zauważyłem jeszcze jedną nieprawidłowość, tzn. po wyłączeniu ciepłej wody w momencie kiedy temperatura na piecu wynosi 75*C temperatura ta zaczyna rosnać (piec nie grzeje) aż do włączenia ogranicznika temperaturowego i wtedy wyskauje błąd - dzieje się to zazwyczaj gdy ciepła woda jest długo włączona.
    Co posprawdzać aby znaleźć przyczynę tych usterek? Czy lepiej od razu dzwonić po serwis?

Pozdrawiam bartek

0 6
  • #2 01 Cze 2006 17:52
    adamjur1
    Poziom 39  

Wygląda to na niedrożność rurek w piecu, może się zakamieniły, może jakieś filtry......
    Pozdr.J.

0
  • #3 01 Cze 2006 17:56
    lobo0
    Poziom 19  

dzieki za odpowiedź.
    w których miejscach w piecu są te filtry? co do kamienia to calkiem możliwe. a może być jakaś inna przyczyna? np elektronika (coś z czujnikiem temperatury) lub coś z pompą?
    czy jestem w stanie stwierdzić czy to na pewno jest kamień?
    bo jeżeli to kamień to zostaje mi serwis.

1
  • #4 01 Cze 2006 18:37
    adamjur1
    Poziom 39  

Filtry są najczęsciej na wlocie rur do pieca , takie ukośne jakby zaworki tylko zakęcone korkami.
    wydajność pompy też jest ważna, takie pomy mają z reguły przełącznik stopniowo regulujący ich wydajność, zobacz może przestawienie na wyższy poziom pomoże....
    Pozdr.J.

0
  • #5 01 Cze 2006 18:57
    lobo0
    Poziom 19  

ok filtry sprawdzone - idealne. a co do pompy to ona przeciez jest tylko na centralne. a wode mi pompuje hydrofor.

własnie zrobilem test i włączyłem centralne ogrzewanie i wtedy woda nagrzewa się do takiej temperatury jak pokazuje wyświetlacz. a jak wyłącze ogrzewanie to piec "udaje" że grzeje. może jeszcze jakieś pomysły?

-----------------------

EDIT:

Dzisiaj zauważyłem że po włączeniu ciepłej wody połowa z wszystkich palników działa ok tzn niebieski płomień a druga pali sie po prostu żółtym ogniem (tak jak ognisko). Może to jest przyczyna (mało powietrza)?

Nie znam się na piecach grzewczych ale chcę wykluczyć wszystkie możliwości zanim wezwę serwis.

prosze o jakiś sugestie

pozdrawiam
    bartek

0
  • #6 03 Cze 2006 14:11
    lobo0
    Poziom 19  

Zrobilem to to powinienem zrobic na poczatku. Rozebralem porywe piece i moim oczom ukazała się połowicznie zapchana przez sadzę nagrzewinica.

Palnik nie byl w duzo lepszym stanie. Wykrecilem wiec obie czesci, nagrzewnice wyczyscilem karcherem ( i jest jak nowa) a palnik potraktowalem delkikatna szczoteczka i przedmuchalem sprezonym powietrzem.

I działa jak nowy.

0
  • #7 03 Cze 2006 17:11
    skryn
    Admin grupy AGD

lobo0 napisał:

I działa jak nowy.

Rozumiem, że po wykonaniu wszystkich tych czynności wykonanych przez Ciebie problem zniknął i temat można zamknąć.

0