Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Ericsson T 610 - źle działa wyświetlacz

Dixi68 01 Cze 2006 18:04 903 4
  • #1 01 Cze 2006 18:04
    Dixi68
    Poziom 15  

Witam. Mam problem z tym telefonem i nie wiem gdzie szukać usterki. Telefon jest dwa dni po wymianie wyświetlacza. Dziś wyłączyłem go na ok. godzinę i mam problem. Po włączeniu wyświetlacz cały niebieski, ale telefon działa. Po wprowadzeniu pinu i zatwierdzeniu można odbierać i dzwonić choć jest to utrudnione bo nic nie widać. Jednak po zadziałaniu automatycznej blokady klawiatury na ekranie pojawia się zegar, którego wyświetlanie jest prawidłowe. Gdy nacisnę wtedy jakikolwiek przycisk pojawia się biały ekran na którym, gdy patrzę pod dużym kątem widać wyświetlane informacje. Rozkręciłem telefon i poprawiłem połączenia taśmy ale bez efektu. Nie mam zbyt dużego doświadczenia w naprawie telefonów więc proszę o jakąś podpowiedź za którą z góry dziękuję.

• Pomocny post
    #2 01 Cze 2006 20:06
    Micki_2004
    Poziom 19  

Nie wiem jak w 610 ale w 630 jest opcja ustawienia kontrastu, może się wyzerował. Jak nie pomoże to na taśmie wyświetlacza jest jeszcze potencjometr, można nim trochę pokręcić.

• Pomocny post
    #3 01 Cze 2006 20:27
    lechu12
    Poziom 26  

Wpisz na klawiaturze ten magiczny kod :) ;

>*<<*<*

legenda:

< - kursor w lewo

* - gwiazdka

I tam jest gdzieś ustawienia kontrastu, poszukaj, a jak nie pomoże to tym potencjometem ustaw

Pozdro

• #4 01 Cze 2006 22:13
    Dixi68
    Poziom 15  

Bardzo dziękuję za podpowiedzi. Po dokładniejszym sprawdzeniu gdy dodaję kontrastu, ale "normalnie" nie w trybie serwisowym gdy kontrast jest powyżej połowy to ekran zmienia kolor na niebieski, ale w chwili zmiany obraz na moment robi się normalny. Po dodaniu w trybie serwisowym na max obraz robi się normalny ale ciemny. Spróbuję go jeszcze podkręcić potencjometrem na taśmie i zobaczę co będzie. Efekty opiszę.

• #5 03 Cze 2006 18:23
    Dixi68
    Poziom 15  

Telefon działa już drugi dzień i nie ma z nim problemów. Przyczyną usterki okazał się brud. Coś co wyglądało jak silikon wcisnęło się pod metalową ramkę którą zamyka się złącze. Był to bardzo niewielki element który jednak stwarzał wielkie problemy, a że ramka ma przekruj ceownika to to brud wcisnął się i nawet po kilku otwarciach złącza nie chciał sam wylecieć. Opisuję to ponieważ myślę że może to być nauczką dla innych że otwarty telefon podczas naprawy trzeba odpowiednio zabezpieczyć, lub po naprawie dokładnie wyczyścić. Bardzo dziękuję za pomoc. Temat można zamknąć.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME