Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Padł mi zasilacz do skanera HP SJ 2300c (12V/1250mA) !

akaryuu 01 Cze 2006 19:49 2284 10
  • #1 01 Cze 2006 19:49
    akaryuu
    Poziom 10  

Witam.. Mam takie pytanie:
    Padl mi zasilacz do skanera (HP SJ 2300c) 12V/1250mA...
    Czy zasilacz AT z PC +12V/8A nie zrobi krzywdy temu saknerowi ze względu na spory prąd??

Znalazlem podobny temat na forum, jednak jest on juz zamkniety, a nie chcialbym z czystej glupoty zniszczyc delikatnej elektroniki :] i wole sie upewnic..

Moderowany przez TONI_2003:

Zmieniłem temat postu!

0 10
  • #2 01 Cze 2006 19:54
    mxs
    Poziom 26  

Witam.
    Skaner wezmie tyle ile potrzebuje,na wszelki wypadek daj bezpiecznik
    1,5-2A
    \as

0
  • #3 01 Cze 2006 19:55
    Figi
    Poziom 37  

Zasilacz AT, jeśli jest sprawny, a napięcia stabilne, z całą pewnością nie zniszczy skanera. Pytanie tylko, czy ze względu na rozmiary jest to najbardziej optymalne rozwiązanie.

0
  • Pomocny post
    #4 01 Cze 2006 19:55
    tronic1
    Spec od komputerów

Krzywdy mu nie zrobi.Skaner i tak pobierze tyle prądu ile potrzebuje.Zadbaj tylko o prawidłową polaryzację.

0
  • #5 02 Cze 2006 00:13
    akaryuu
    Poziom 10  

Dziekuje za rozwianie watpliwosci..

Cytat:
    Pytanie tylko, czy ze względu na rozmiary jest to najbardziej optymalne rozwiązanie.

Moze nie jest to najlepsze rozwiazanie, ale skanera potrzebuje na gwalt (chyba do ogluszenia :]), a zasilacza bez szukania z tego co wiem nie dostane i w dodatu sporo kosztuje :]

Dodano po 4 [godziny] 5 [minuty]:

Wszystko ladnie pieknie.. ale zeskanowany obraz jest czerwony i nie jest to wina ustawien.. Chyba jednak takie rozwiazanie nie jest wystarczajace i musze wylozyc te kilka groszy na zasilacz .... Chyba ze jest to usterka sprzetu....

0
  • #6 02 Cze 2006 00:31
    Figi
    Poziom 37  

Jeśli dobrze spisałeś parametry zasilacza, a Twój AT daje poprawne napięcia, to nie ma takiej możliwości, żeby była to sprawa zasilania :!: No chyba, że coś źle podłączyłeś.

0
  • #7 02 Cze 2006 19:42
    akaryuu
    Poziom 10  

W zwiazku, ze skanowany jest tylko jeden kanal (czerwony) mam jeszcze pytanie, czy to jest bardziej wina czujnika CCD, czy moze raczej samego ukladu przetwarzajacego skanera?? I czy w przypadku takiej usterki jest oplacalna jej naprawa?

0
  • #8 05 Cze 2006 23:31
    mxs
    Poziom 26  

Witam.
    Przy dzisiejszych cenach skanerów naprawa jest nie opłacalna,lepiej kup na Allegro jakiś za 50zł.
    Potwierdzam to nie jest wina zasilacza.

as

0
  • #9 06 Cze 2006 12:38
    psychoarti
    Poziom 15  

Jeśli skanuje Ci z dominującym jednym kolorem to najprawdopodobniej wypaliła Ci się lampa skanera!

Miałem podobny problem (skaner zaczął mi skanować z odcieniem fioletowym). Niestety jak poszedłem do serwisu to zażyczyli sobie 100zł za nową lampę, podczas gdy nowy skaner tej samej klasy mozna kupić za 130zł :/. Olałem więc póki co wymianę i czyham aż na allegro w dziale "skanery/uszkodzone" pojawi sie identyczny model jak mój tylko np ze sprawnę lampą a zrąbaną inną częścią ;-)

0
  • #10 06 Cze 2006 15:48
    maniek_88
    Poziom 14  

moge sie mylić ale skoro wczesniej skanował dobrze, a teraz tylko kanal czerwony i wszystko stało sie za sprawą uszkodzonego oryginalnego zasilacza to może było tak że zasilacz uszkodził skaner albo coś sie popsuło w skanerze a to doprowadziło do uszkodzenia zasilacza... taka zależność 2stronna

0
  • #11 06 Cze 2006 18:10
    krzysieg
    Poziom 25  

A oryginalny zasilacz był impulsowy czy transformatorowy ?
    Może lepiej zajżeć do tego zasilacza i go naprawić .

0