Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer, glosnik eminence sigma pro 18A Jakieś rady??

mniamian 02 Cze 2006 00:31 1829 18
  • #1 02 Cze 2006 00:31
    mniamian
    Poziom 14  

Chce zrobic taki subbwoofer na glosniku eminence sigma pro 18A 650W! Chodzi mi głownie o bass refleks chcaiłbym zamiast bass refleksu zrobic dziure poziomą co sadzicie o tym? Moja buda jak wyliczyłem ma wynosic 163Litry. Jakiej grubości powinny byc plyty? I w ogole potrzebuje rad co kto wie na ten temat!!! dzieki!!

0 18
  • #2 02 Cze 2006 01:14
    Hubertum
    Poziom 13  

Grubośc desek to 2 cm, powierzchnia bass reflex to bedzie 370 cm2, czyli prostokąt np: 37 cm na 10 cm no i o głębokości 15 cm. albo dobierz sobie wymiary basu reflexu w szelaki sposób aby tylko było 370 cm2. wiesz ja mam suba na dwóch 30 cm głośnikach (sub 400 wat rms 95 dB) i jest 300 cm2 i głębokość na 15 cm. także u ciebie bedzie spokojnie 370 cm2 ponieważ głośnik ma większą moc, a powierzchnia membrany dwóch 30 cm a jednej 45 cm jest taka sama.

0
  • #3 02 Cze 2006 08:55
    mniamian
    Poziom 14  

aha no to spoko, dzieki, nie wiedziałem ze az tyle bedzie heh a czy wstawiac jakas dodatkowa przegrode w subie?? bo widziałem ze tak robia:|

0
  • #4 02 Cze 2006 08:57
    gregor10
    Poziom 27  

mozesz dac , niech sie jeszcze madrzejsie wypowiedza, ale z tego co wiem to one jst do wzmocnienia konstrukcji obudowy , zeby byla sztywiejsza

pozdrawiam!

0
  • #5 02 Cze 2006 09:35
    mniamian
    Poziom 14  

a jeszcze jedno, bo widziałem projekt na stronie suba na tym głośniku i ma wymiary: szer. 548, wys 700, dlugosc 512. Ja np bym takiego wysokiego nie robil, czy te wymiary sa poprawne?

Dodano po 13 [minuty]:

jakby ktos wiedzial na ten temat to zapraszam na gg :)

0
  • #6 02 Cze 2006 11:32
    aca
    Poziom 30  

Hi,
    Emi Sigma jest w porzadku. Jesli chodzi o obudowe to tu masz taki projekt
    http://www.lautsprechershop.de/pa/sub18.htm . Co do zwrotnicy to oczywiscie crossover aktywny plus druga ( porzadna koncowka mocy-2x700-800 W na 8Ohmach jest wskazana ). Pasywny filtr z wyjciem na topy wyjdzie tyle samo lub nawet ciut drozej, a efekt bedzie gorszy. Material na obudowe suba 18mm MPX lub jesli ma byc tanio to 19 mm MDF. Oczywiscie pare wzmocnien w srodku. Jakie topy masz do tego ( na jakich glosnikach ) i czym to zasilasz ?
    Pozdrowienia.

0
  • #7 02 Cze 2006 18:18
    mniamian
    Poziom 14  

topy to ldmy 2x300W na glosnikach celesion:| zasilam to koncowka z power mixera behringer pmh-1000. Moze hm.. Polecisz mi jaki wzmacniacz do tego suba, bo nie wiem jaki kupic konkretnie. Szukam cos w granicy hm.. 1200-1300zl na www.music-town.pl.. a jesli chodzi o zwrotnice to za bardzo sie nie znam ale bede sie starał zrozumiec o co w tym chodzi:)

0
  • #8 02 Cze 2006 20:27
    aca
    Poziom 30  

Hi,
    powiedz jakie glosniki niskotonowe sa w tych topach 12" czy 15". Jesli topy zasilasz z powemiksera to bedzie klopot zeby podzielic sygnal na topy i suby !!! Jako crossover wystarczy dla Twoich potrzeb Behringer CX2310 lub maly Phonic 2213( z tendencja do Phonica). Co do koncowki mocy to moge Ci polecic LD Systems PA-1600. Wiem ze wychodzi to troche drozej niz podana przez Ciebie kwota, ale do "rozbujania" takiego suba trzeba niestety mocy. Wzmacniacze LD sa solidnie wykonane i w basie brzmia tez bardzo dobrze.
    Pozdrowienia.

0
  • #9 02 Cze 2006 21:28
    mniamian
    Poziom 14  

ja chyba mam w mixerze wyjscie na subbasy specjalne.. nie wiem czy znasz ten model power mixera, ale w instrukcji jest napisane ze mozna suby podpiac

Dodano po 31 [minuty]:

topy to 15' celesion

0
  • #10 03 Cze 2006 09:31
    aca
    Poziom 30  

Hi,
    chodzi ale o to ze wtedy topy tez beda przenosic zakres czestotliwosci suba i tu jest pies pogrzebany.
    Pozdrowienia.

0
  • #11 03 Cze 2006 13:05
    mniamian
    Poziom 14  

beda przenosic nawet jesli podepne pod inna koncowke? nie wiem za bardzo o co chodzi, to co trzeba by bylo zrobic zeby bylo ok?:)

0
  • #12 03 Cze 2006 13:46
    aca
    Poziom 30  

Hi,
    chodzi o to ze nawet jesli masz wyjscie w powermikserze z sygnalem basowym ( na sub do np.150 Hz ) do ktorego mozesz podlaczyc sub aktywny ( w Twoim wypadku koncowka mocy i sub ) to wyjscia glowne Twojego powermiksera do ktorych podlanczasz topy takze przenosza to pasmo akustyczne (do 150 Hz ). Wtedy masz to pasmo 2 razy. Raz przenosza to topy i do tego jeszcze sub. I jesli jeden z sygnalow bedzie w przeciwfazie moze dojsc do wygaszania danych czestotliwosci. Czasem pomaga zamiana plusa z minusem w topach, ale nie tedy droga (jest to tylko polsrodek ). Sa trzy mozliwosci:
    1. zaingerowac w polaczenia wewnetrzne powemiksera czyli go lekko przerobic
    2. wbudowyc do suba kompletny filtr pasywny z filtrowanym wyjsciem na topy ( w Twoim wypadku jednak bez sensu przy tym powermikserze - brak odpowiedniej mocy wyjscowej !)
    3. sprzedac ten powermikser i kupic nowy mikser plus crossover plus dwie odpowiednie koncowki mocy ( wiem ze to duzo kasy ale cos za cos )

Pozdrowienia.

0
  • #13 04 Cze 2006 12:09
    mniamian
    Poziom 14  

hm.. to nie dobrze:((( zasmuciłeś mnie bo cały moj plan wzial w łeb. kurde no i nie wiem teraz co zrobic:(( ja mam w kolumnach wejscie i wyjscie, chyba to jest ze mozna kolumny podlaczyc szeregowo tak? moze z tym dałoby sie coś zrobić?:| musze cos wymyslec i zeby nie robic zbyt duzych roszad! Ja nie wiem to zrobili w wyjscie na suby i nie mozna go wykorzystac? hm..

0
  • #14 04 Cze 2006 12:57
    aca
    Poziom 30  

Hi,
    wejscie i wyjscie w topach sluzy do polaczenia nastepnego topu rownolegle ( nie szeregowo ). Z tego co pamietam ( ten powermikser mialem w rekach dawno temu ) wyjscie sub nie nie jest regulowane ( brak regulacji odciecia czestotliwosci sygnalu i poziomu , jak np. w mikserze Behringera DX-1000 ). Zobacz w ksiazce co tam pisze na temat tego wyjscia. Mozliwosci masz pare ( jak juz napisalem).
    Pozdrowienia.

0
  • #15 04 Cze 2006 13:09
    mniamian
    Poziom 14  

zgadza sie nie ma regulacji do suba, a jak bym wpioł go w miejsce odsluchu?? :)

0
  • #16 04 Cze 2006 13:24
    aca
    Poziom 30  

Hi,
    bedzie to samo ( jak pisalem juz wyzej ). Ale mozesz sprobowac. Przy braku basu ewentualnie zmienic w topach plus sygnalu z minusem ( chociaz nie lubie takiego czegos ).
    Pozdrowienia.

0
  • #17 04 Cze 2006 13:58
    mniamian
    Poziom 14  

a jesli tak jak mowisz bedzie to co co sie bedzie dzialo? ze nie bedzie basu w ogole?

0
  • #18 04 Cze 2006 14:03
    aca
    Poziom 30  

Hi,
    bas jakis bedzie. Moze byc slabawy, zamulony itp.
    Pozdrowienia.

0
  • #19 05 Cze 2006 00:11
    mniamian
    Poziom 14  

dzieki za pomoc i za poswiecenie czasu:) duzo mi pomogles! bede probowal cos robic..Pozdrawiam!

0