Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

RICOH AFICIO 4006 biale kartki

grzegorz__72 02 Jun 2006 11:28 1231 5
 • #1
  grzegorz__72
  Level 11  
  Witam mam problem z kopiarką Ricoh Aficio 4006. kopiarka wskazywała błąd SC 452 (problem z transferem). Problem usunąłem (odkleił się pasek z boku transferu i go blokował)Nadmieniam, że ściągałem płytki z elektroniką aby dostać się do czujnika pozycji pasa transferu. Niestety po włączeniu kopiarka ładuje toner następnie zgłasza komunikat "add toner: black" Toner założyłem nowy oryginalny. Toner jest podawany do developera - wszystko się kręci. Niestety wychodzi biała kartka. Przy kopiowaniu w kolorze wyskakuje komunikat "add toner: wymienione wszystkie kolory" kartka wychodzi prawie biała (bardzo słabe kontury kserowanego obrazu). Elektroda górna "świeci" na niebiesko. Kopiarka nie zgłasza żadnego błedu. Na bębnie nie występuje obraz. Nie wiem czego się czepić. Pomóżcie Proszę.

  Moderated By kosmita:

  Zmienilem temat
  Wpis dokonany w dniu: 2006-06-05 o godzinie: 16:25

 • #2
  mosquito
  Level 15  
  .. po pierwsze SPOKOJNIE :)
  dostęp do czujnika pozycji taśmy jest od przodu. Jakie płyty z tyłu zdejmowałeś? Napęd też był demontowany? Proponuję jeszcze raz powtórzyć rozkładanie i spokojne złożenie do kupy. Musi śmigać!
  Napisz jakie rezultaty.
 • #3
  Janusz.P
  Photocopiers specialist
  Proponuję sprawdzić czy obraz powstaje na bębnie i pasie . Jeżeli powstaje to mogłeś przy demontarzu od tyłu przestawić sprzęgło rolki transferowej. wowczas sprzęgło nie dociska rolki do pasa w 'Fazie " i na kartce powstaje ledwo widoczny obraz. Sam z tym kiedyś walczyłem trzy dni
 • #4
  grzegorz__72
  Level 11  
  Witam.
  do jednego z czujnikow obrotu pasa transferu jest tylko dostep od tylu - po demontazu kola zamachwego. plytki juz kilka razy demontowalem i skladalem od nowa. niestety na bebnie nie powstaje obraz a wiec docisk transferu nie ma tu znaczenia bo na bebnie nie ma tonera. po za tym wskazuje brak tonera (add toner: black) chociaz zalozylem nowy oryginalny toner. toner fizycznie jest podawany do zbiornika z developerem jednak kopiarka "nie czyje go" nie wiem jak sprawdza obecnosc tonera, ale mysli, ze go nie ma. Ladowanie bebna jest bo elektroda gorna swieci na niebiesko. nie mam pojecia dlaczego toner nie przechodzi na beben. Podpowidzcie czego sie czepic.
  Dziekuje
 • #5
  nizy
  Level 12  
  pytanie,czy kopiarka robi pełną inicjalizację po załączeniu.Sprawdź czy zespół wywołująccy dostaje bias.
 • #6
  grzegorz__72
  Level 11  
  kopiarka startuje jakieś 8 min. w miedzyczasie ładuje toner lecz po starcie pisze add toner : black. Nie wiem co to jest bias i jak go sprawdzić. Pozdrawiam