Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rozwi您ywanie problem闚 z Mp3 Player

deskath 22 Mar 2008 14:38 434347 748
Computer Controls
    lukasina
    Level 10  
    Witam!

Mam mp3 firmy vacoss, model mp-3206N, po kupieniu wszystko dzialalo, niestety gwarancja minela , a mp3 padla (nie uruchamiala sie, ale mozna bylo z niej korzystac jak z pendrive). Dzisiaj chcialem poszukac firmware do tego badziewia, ale oczywiscie vacoss nie udostepnia go na swojej stronie, znalazlem za to strone http://www.pima-trade.pl/download.html . Sa tam 3 firm , zauwazylem ze 2 z nich sa dla mp3 z radiem wiec uzywajac programu mp3 player upgrade tool wgralem go sobie (T9 V1.4.fw) od tej pory mp3 nadal sie nie uruchamia, ale system tez jej juz nie widzi, pomoze ktos?
  • Computer Controls
    icc
    Level 1  
    WITAM
    poszukuje drivera pod xp dla AIGO A215 z gory dzieki
  • Computer Controls
    fabian.resler
    Level 1  
    posiadam mp4 ST-M2802 i pokazuje mi 瞠 ma pojemno嗆 o mb mimo 瞠 jest pusta co robi?
    dawid1295
    Level 10  
    Witam Mam MP3 Firmy Smarttech 512 MB.
    po 1 nie moge znale嗆 sterownik闚
    a po 2 jak w這瞠 baterie pisze ca造 czas loading.... i nie moge nic zrobi bardzo prosz o pomoc. Pozdrawiam
    skrut355
    Level 12  
    witam posiadam mp4 lark clip 1GB 1.5" potrzebuj firmware do niego. CPU: ATJ2091N
    lipek86
    Level 21  
    Witam,
    Mam MP4 Player, kt鏎y si nie w陰cza. Brakuje w nim na pewno dw鏂h element闚, a jednego nie jestem pewien. Za陰czam zdj璚ia panela i PCB odtwarzacza.

Element oznaczony numerem 1 - by to d豉wik, warto軼i nie znam, bo na PCB zosta豉 tylko dolna cz窷 obudowy elementu.
    Element oznaczony numerem 2 - nie wiem czy w og鏊e by.
    Element oznaczony numerem 3 - by to d豉wik z oznaczeniem 4R7 (4,7uH).

Pytanie brzmi, jak warto嗆 ma element nr 1 i czy w tym odtwarzaczu wyst瘼uje element z nr 2, je郵i tak to jaki.

M鏬豚y mnie poratowa zdj璚iem sprawnego PCB lub warto軼iami element闚 ?

Z g鏎y dzi瘯i!
    dedunio
    Level 2  
    Witam, mam odtwarzacz Thomson LYRA pdp 2556 a problem polega na tym ze nie widzi on wszystkich plik闚 mp3 zgranych na kart pami璚i SD
    lipek86
    Level 21  
    dedunio wrote:
    Witam, mam odtwarzacz Thomson LYRA pdp 2556 a problem polega na tym ze nie widzi on wszystkich plik闚 mp3 zgranych na kart pami璚i SD

Spr鏏uj zmniejszy d逝go嗆 nazwy plik闚, kt鏎ych odtwarzacz nie widzi. Jak nie pomo瞠, to mo瞠 pliki s b喚dnie zakodowane (za du篡 bitrate itp.). Jak nie to, to mo瞠 sformatuj kart w odtwarzaczu (je瞠li jest taka mo磧iwo嗆) i wgrywaj pliki tylko do tych folder闚, kt鏎e zosta造 utworzone podczas formatowania w odtwarzaczu (bez 瘸dnych podfolder闚 itp.). Ostatecznie podmie kart, albo sformatuj j w komputerze.
    dedunio
    Level 2  
    Nazwa plik闚 i bitrate nie maj na to wp造wu, nie mam te opcji formatowania w odtwarzaczu. Muzyk mia貫m zgran na kart i uporz康kowana w folderach (276 plik闚) odtwarzacz widzia tylko 229 po wprowadzeniu tej listy do Winamp'a okazuje sie ze widzi pliki z listy po kolei nie jako losowo wybrane (tak jak by mia ograniczon ilo嗆 plik闚 do obs逝瞠nia), ale nawi您uj帷 do wypowiedzi powy瞠j na temat folder闚 zgra貫m jeszcze raz te same utwory ale od razu na kart bez zabawy w foldery z 276 widzia teraz 240 plik闚 Czy to mo瞠 by wina oprogramowania w odtwarzaczu ?? W chwili obecnej nie mam mo磧iwo軼i sprawdzenia tego na innej karcie.
    lipek86
    Level 21  
    dedunio wrote:
    Nazwa plik闚 i bitrate nie maj na to wp造wu, nie mam te opcji formatowania w odtwarzaczu. Muzyk mia貫m zgran na kart i uporz康kowana w folderach (276 plik闚) odtwarzacz widzia tylko 229 po wprowadzeniu tej listy do Winamp'a okazuje sie ze widzi pliki z listy po kolei nie jako losowo wybrane (tak jak by mia ograniczon ilo嗆 plik闚 do obs逝瞠nia), ale nawi您uj帷 do wypowiedzi powy瞠j na temat folder闚 zgra貫m jeszcze raz te same utwory ale od razu na kart bez zabawy w foldery z 276 widzia teraz 240 plik闚 Czy to mo瞠 by wina oprogramowania w odtwarzaczu ?? W chwili obecnej nie mam mo磧iwo軼i sprawdzenia tego na innej karcie.

Nie chodzi這 mi o sam nazw tylko jej d逝go嗆. Skoro wrzuci貫 pliki na sam kart i widzi ich wi璚ej, to stawia豚ym raczej na d逝go嗆 tych nazw (skr鏂i豉 si ca趾owita 軼ie磬a dost瘼u do pliku).
    kar694
    Level 12  
    mam mp3 firmy Thomson model pdp8556k o poj 256 mb, i mam taki problem: nie mo積a wej嗆 na pami耩, po w這瞠niu do usb w moim komputerze normalnie pojawia si ikonka dysk przeno郾y a sama mp3 wy鈍ietla napis READY i niby wszystko ok ale niestety nie, po klikni璚iu pojawia si b豉d wej軼ia wyj軼ia, kt鏎y zamie軼i貫m w za陰czniku, drugi problem wygl康a tak 瞠 po w陰czeniu jej z baterii pod鈍ietla si wy鈍ietlacz i pojawia napis THOMSON i nic wi璚ej. pr鏏owa貫m odinstalowa sterowniki usb i wykry je na nowo lecz to nic nie da這. Niestety nie mam juz gwaracji a w serwisie powiedziano mi 瞠 to typowy b豉d opogramowania, chc to naprawi samemu, je郵i to co pomo瞠 to do豉nczam zdj璚ie p造tki po roz這瞠niu obudowy.
    posiadam nowy firmware ale co dalej? jaki program do wgrania tego firmware nowego ? boje si 瞠 problem wej軼ia i wyj軼ia nie jest kwesti samego oprogamowania....
    POMOZCIE
    neoboos18
    Level 1  
    ma ktos morze soft do odtwarzacza waston 1gb jesli tak to bardzo prosze o link
    kar694
    Level 12  
    czesc ponownie :) uda這 mi si uzdrowi moj mp3 oto parametry:

firma Thomson model PDP8556K (dyktafon, bez FM, 256 MB)

wn皻rze:

SIGMATEL
    STMP3502 - ta linia jest najwa積iejsza mowi o rodzaju procesora
    L100E-CA6
    U03595
    0605 (tak jak na za陰czonym obrazku:) ) :D

co si dzia這 z moj mp3 :arrow: , ot騜 przys這wiowo PADx, lecz nie do ko鎍a:
    - po w陰czeniu do kompa bez baterii pod鈍ietli豉 si i by napis READY i pasek stanu u do逝, nic wi璚ej (nie reaguje na przyciski i nie wy豉ncza si)
    - komputer wykrywa j ale nie mo積a by這 wej嗆 do pami璚i, pojawi si b陰d WE/WY, bardzo typowy bl康 softu.
    - w czasie uruchamiania mp3 tylko z baterii r霩nie dzia豉這 pod鈍ietlenie i pojawi si napis THOMSON ale to wszystko. zero reakcji

Nie mog貫m nic zrobi, ani wgra plik闚 ani uruchomi mp3.

JAK TO NAPRAWIΒM??

ju t逝macze krok po kroku:

1. przeczyta貫m bardzo du穎 info tu na tym portalu
    2. wywnioskowa貫m co potrzebuje
    - oprogramowanie firmware (s to 4 pliki ka盥y z rozszerzeniem *.sb - zale積ie od rodzaju procesora wystepowa mo瞠 czasem 5 plik闚 - ale z regu造 to 4 )
    - oprogramowanie do wgrania plik闚 z firmware (firmware upgrade.exe)
    3. znalaz貫m odpowiednie i co dalej
    4. program aktualizacji oprogramowania rozpakowa貫m na kompie (patrz za陰cznik)
    5. dzia豉貫m wg wskaz闚ek
    - w陰czy貫m program aktualizacji (automatycznie wyszukiwa - RYS 1)
    - pod陰czy貫m moj mp3 UWAGA : ze wci郾i皻ym klawiszem PLAY (tak d這go a do wykrycia)
    - program wykry j (rys2)
    - w tym programie s podane wersje oprogramowania uktualna u g鏎y i nowa na dole, poni瞠j trzeba zaznaczy FORMATOWANIE (Format DATA AREA), bez tego program i tak zapyta si czy przyst徙i do formatowania, klikasz OK i START. Czekamy. W tym czasie wgrywany jest nowy soft. Pod 瘸dnym pozorem nie wolno roz豉ncza mp3 od kompa!! to WA烤E bo mo積a nie odwracalnie uszkodzi odtwarzacz! po zako鎍zeniu klikamy CLOSE.
    6. od豉nczamy mp3
    7. uruchamiamy kompa na nowo, roz豉nczamy mp3
    8. GOTOWE :idea:

ca造 problem opanowa貫m w oko這 2 i p馧 godzinki wi璚 dodaje prowizje za program.
    Wszystko przeczytajcie 10 razy zamin postanowicie co kombinowa,
    OSTRZE浩NIE: ingerencja w soft mp3 mo瞠 nieodwracalnie j zniszczy, robicie to na swoj r瘯.
    Mi si uda這 :D

Przedstawiona procedura pasuje do wi瘯szo軼i procesor闚 SIGMATEL STMP3502 r騜nica tkwi tylko w wersji modelu i pojemno軼i urz康zenia.
    kamyk2269
    Level 1  
    kamyk2269Witam!
    mam SONY mp3 player 1 GB NETWORK WALKMAN NW-E207.
    Formatowa貫m go w komputerze i i bezpo鈔ednio z odtwarzacza.
    Nie widzi w og鏊e utwor闚 na wy鈍ietlaczu pisze NO DATA, NO ITEM.
    Mp3 wgrywam bezpo鈔ednio do K:\
    Komputer bez najmniejszych problem闚 wykrywa odtwarzacz.

Prosz o jak彗olwiek pomoc, nigdy wcze郾iej nie mia貫m do czynienia z mp3 playerem. Mo瞠 aktualizacja oprogramowania? (sk康 go zasysn望?)

pozdrav:|[/quote]
    kubiak
    Level 18  
    Creative Zen Vision:M 30GB

Witam. Player nie dziala od nowosci (nie ma gwarancji bo lezal w sklepie na polce 1,5 roku - dostalem za darmo). Odtwarzacz dziala bez zarzutu podlaczony do ladowarki (ale nie laduje baterii). Odlaczony nie wlacza sie nawet na ulamek sekundy. Podlaczony tylko do USB nie robi nic.

Prawdopodobnie udalo sie naprawic.
    Rozebralem, sprawdzilem baterie (napiecie ok 0,2V, powinno byc 3,7V).
    Bateria bardzo podobna jak w telefonie komorkowym (i tu mnie uderzylo), mialem podobne objawy z telefonem kiedys.
    Wzialem zwykly zasilacz scienny (4,5V 700mA) i podlaczylem bezposrednio do stykow baterii na ok 5 minut (zeby dac jej kopa).
    Po odlaczeniu zasilania, podlaczylem baterie do MP3, a odwarzacz do kompa (USB). Poprawe zobaczylem momentalnie (niebieska diodka zaczela migac co oznacza ladowanie). Po okolo 20 minutach wlaczyl sie i komputer go wykryl (teraz pokazuje ladowanie nawet na ekranie).
    Zostawie ladowanie na noc, a jutro napisze czy dziala.
    kubiak
    Level 18  
    Naladowal sie do pelna bez problemow i dziala bez zarzutow.
    thomasle
    Level 11  
    Firmware do pentagram vaquish r pocket 5114 2gb

prosz o FW lub przynajmniej jak maj wersj FW jak kto mi mo瞠
    uzupe軟ienie:
    ATJ 2091N
    HYNIX HY 27UU08AG5M

dwukolorowy LCD 96 x 48
    GrandMasterT
    Level 24  
    Witam,

Mam drobne problemy z odtwarzaczem Emtec C215 (EKMP3FM1GC215) - urz康zenie nie odtwarza poprawnie niektorych utworow, ktore na innych urz康zeniach odtwarzaj si poprawnie - zdarza si 'czkawka', 'chrupanie' d德i瘯u lub zmiany tempa w r騜nych cz窷ciach utworu. Zazwyczaj wystarczy tylko przekonwertowa utw鏎 na inny bitrate (problemy pojawiaj si g這wnie przy plikach z VBR) i problem mija, jednak bywa to do嗆 upierdliwe, zw豉szcza gdy wrzuca si muz w po酥iechu a potem nagle okazuje si, 瞠 akurat najlepszy kawa貫k nie dzia豉.
    Pomy郵a貫m o upgrejdzie firmware, jednak na stronach emteca nie widz nic do tego modelu. Mo瞠 przypasi soft od jakiego innego odtwarzacza, lub kto dysponuje uaktualnionym?
    axel_f
    Level 2  
    Witam wszystkich.

Mam problem z mp4 d-wave 9830
    Gdy chc w陰czy radio pojawia si na ekranie napis "HARD ERROR" zdarzy這 si 瞠 radio si w陰czy這 ale nie da這 sie zaprogramowa 瘸dnej stacji. Poza tym reszta dzia豉 dobrze.

Czy kto mo瞠 mi powiedzie jak rozwi您a ten problem?
    Pr鏏owa貫m pisa do serwisu bez odpowiedzi.

D-Wave 9830 2GB
    firmware
    2006/10/30
    9.0.50
    ACT_S75
    2006/12/01

Prosz o pomoc.
    Kilker
    Level 11  
    Witam

Posiadam odtwarzacz firmy Lark life 2 GB
    Chcia豚ym wgra nowe oprogramowanie dlatego bo to nie czyta katalog闚 ;(

SDK:V2.03.00
    FW:V2.2

tylko tyle informacji posiadam
    nero200
    Level 10  
    Witam jestem nieszcze郵iwym posiadaczem mp3 typu no name jednak nie moge znale軼 do niego 瘸dnego firmware chpiset jaki posiadam to
    ATJ2051 T50552AB 5308 mp3 ma 256 mega pamieci prosze o pomoc
    kejt35
    Level 1  
    witam:)posiadam mp3 MATSUI MODEL mat 120mr i do tej pory obylo sie bez problemow.ostatnio wgralam z komputera mp3 i odtwarzacz odmowil posluszenstwa.jest jagdyby zablokowanyw kwadraciku gdzie powwinna byc strzalak ze gra jest kwadrat;/ podlaczylam znowu ja do kompa usunelam wszystkie wgrane mp3 i guzik...zostaly w odtwarzaczu.nie iwem czy pliki byly zawirusowane czy moze moj 7letni syn cos mi tam "przylokowal"prosze o pomoc:):)dodoam ze nie udalo mi sie oddtworzyc wgranych wczesniej mp3
    mar71
    Level 11  
    Witam, player jak w tytule 512MB+FM i mam problem ze znalezieniem w豉郾ie alternatywnego softu. M鎩 playerek mo瞠 jest nietypowy. P造ta to mp 833 main s 20050515 ver. 3.0 a soft oryginalny kt鏎ym dysponuj to 3.0.43.001(mm211.bin) a w豉軼iwie to nawet nie wiem czy to jest oryginalny bo znaleziony w sieci ale z opisem, 瞠 to oryginalny.Pozosta貫: prcesor 29SD2298, ko嗆 HYNIX KOR H27UGO84G2M TCB 539AA.
    Uda這 mi si zreanimowa to cudo ale teraz na bie膨cym sofcie nie chodzi tak jak powinien (wiesza si a czasem zupe軟ie nie reaguje na pr鏏y w陰czenia-nawet nie ma klepsydry). Mo瞠 kto dysponuj jakim lepszym softem albo mo瞠 wyci庵n望 ze swojego playerka soft i m鏬豚y si podzieli nim? Please:|
    Pozdrawiam
    rocky59
    Level 2  
    Witam mam takie pytanie. Mam MP4 z koscia 128 MB i czy moge sobie przelozyc kosc 512MB bez zadnych problemow? Jesli chodzi o zdolnosci manualne to spoko dam sobie rade... Aha i co z firmwerem? Bedzie trzeba zapewne wgrywac na nowo...
    lis6502
    Level 17  
    a to mo瞠 i ja si podepn pod temat:)
    jak do tej pory nie widzia貫m 瘸dnego amatora chipu ACU7515. Ale mo瞠 kto przeczyta i da rad? Kupi貫m za ci篹kie pieni康ze playerka Mpower n110 2gb silver (http://www.allegro.pl/item352661737_odtwarzacz_mp4_4gb_2_ekran_aluminiowy_n110.html)

w 鈔odku siedzi wspomnianu acu, czy kto ma takie co i jest w stanie podzieli si dumpem romu??

gg 11512623 pisa nawet jak mnie nie ma:)
    franek666
    Level 2  
    Mam problem z odtwarzaczem mp3 lark matrix. Kiedy ju mi pad ale go naprawi貫m (tylko nie wiem jak, pr鏏owa貫m setki razy a w ko鎍u co zaskoczy這). Teraz jak si zepsu by這 podobnie, pojawia si tylko napis "witaj lark" i dalej nic. I zn闚 po jakich kilku dniach zaskoczy, zn闚 z ograniczon ilo軼i utwor闚. Mp3 nie jest wykrywana przez kompa, komp staje kiedy j podpinam. Co gorsza wgranie softa nic nie daje bo wszystkie programy staj... Jak pod陰czam to tam niby dzia豉 ale pojawia si "unable to write firmware file data". Wiem, 瞠 wcze郾iej czego takiego nie mia貫m. Pr鏏owa貫m ju wszystkiego, bez baterii, z bateri, z wci郾i皻ym PLAY, bez wci郾i皻ego... Ma kto jaki pomys jak to ruszy? Od razu zaznaczam 瞠 pr鏏owa貫m ka盥ego sposobu z tematu po鈍i璚onego tej mp3, ale jej nie rozbiera貫m...

edit:

co zaskoczy這 ale podczas formatowania programem pojawia si komunikat "przekroczono limit czasu semafora".
    wigor
    Level 12  
    Osobi軼ie ja wiele tu nie widzia貫m!90%to pytania na kt鏎e odpowiedzi sensownych i daj帷ych wyj軼ie z sytuacji to 1 %.Mo瞠 tak rozgraniczymy temat MP4 a MP3!Wiele MP3 dzia豉j podobnie i podobnie s zbudowane jednak nowe MP4 maj wiele wi璚ej Pami璚i i sprawiaj wiele wi璚ej k這pot闚!Na przyk豉d ja nie znalaz貫m nic na temat MP4 Philipsa z pami璚i 4GB TOSHIBA a moderator przegania mnie 瞠 otwieram nowy temat na kt鏎y znajd szybciej odp. ni w tej pl徠aninie o MP3!
    agatka142
    Level 1  
    Hm. wi璚 ja mam problem taki... Mp3 dzia豉 mi normalnie, wszystko jest ok, ale... Co jaki czas (teraz ju coraz cz窷ciej) gdy wyjmuj zu篡t bateri i chc wsadzi now to po w陰czeniu mp3 pojawia si napis: b陰d dyski i ca豉 muzyka kt鏎 mia豉m zgran jest wykasowana =/. moze ktos wie dlaczego si tak dzieje i co jest tego powodem ? .