Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z płytą główna i grafika

02 Cze 2006 14:36 1025 7
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mam spory problem, gdyż poskładałem znajomej komputer, ale okazuje się że nie działa tak jak powinien. Wszystko działa dobrze do czasu gdy zainstaluje sterowniki z karty graficznej. Po instalacji zaraz po ponownym uruchomieniu kompa widać że system działa już wolniej, i po chwili obraz się zaczyna „sypać” widać poziome kolorowe linie które podążają za myszką ;) i zostają już na monitorze, a po chwili jest już zwis kompa.
    Pobranie nowych sterowników nic nie daje, zrobiłem update biosu i dalej bez zmian :(
    Płyta główna to GigaByte GA-K8VM800M oraz karta graficzna również z GigaByte – RADEON 9550H 8x

Spotkał się już ktoś z takim problemem?
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Jak się zachowuje karta przy niskich rozdzielczościach i w 16/256 kolorach? A jak przy 16/32-bitowej palecie?
    Miałem podobne objawy przy uszkodzonej karcie graficznej...
    Czy masz możliwośc sprawdzenia karty graficznej na innym sprzęcie?
  • Spec od komputerów
    Sprzęt jest nowy ? Jaki zasilacz ? Sprawdź organoleptycznie (paluszkiem) temperature k.graficznej.
  • Poziom 10  
    Wystarczyło zainstalować sterowniki z tej karty i już zaczęły dziać się cuda, ale na moim kompie grafika działała jak burza!

Trochę pogooglowałem i znalazłem podobny problem.
    Zmieniłem w biosie "AGP OverVoltage Control" na wartość +0.1V i narazie wszystko działa poprawnie 8=O (wcześniej było "Auto").

Jeżeli tylko ta zmiana w biosie wystarczy żeby rozwiązać mój problem to chyba ze wstydu zakopie się pod ziemie. :oops:
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    No czyli karta jakby niedovoltowana.Pomierz napięcia z zasilacza miernikiem.
  • Poziom 10  
    Komputer jest nowy (funkiel nówka) zasilacz ma 400W, więc raczej to nie będzie powodem problemów.
    Co do ustawień w biosie to były tylko 2 parametry, +0.1V i +0.2V więc karta chyba była przevoltowana ;)

Później dam znać czy to było powodem problemu.
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    400W to nic nie mówi.Nie podałeś marki zasilacza i nie zmierzyłeś napięć.Poza tym to może też byc wina przetwornicy zasilającej AGP lub kiepski styk w złączu AGP.
  • Poziom 10  
    Jak się to mówi poszedłem po bandzie bo chciałem się już pozbyć tego komputera ;) Ale do tej pory nie dostałem żadnej wiadomości że coś działa źle, więc chyba problem został rozwiązany.

Dzięki za wskazówki, przydadzą się przy następnej „naprawie” komputera ;) Wtedy też pomierzę i zasilacz. ;)

Pozdrawiam