Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Haslo na komputer :) W jaki sposób zabezpieczyć system?

02 Cze 2006 17:08 10365 10
  • Poziom 11  
    Witam
    Mam pytanie czy jest mozliwosc zabezpieczenia komputera haslem tak zeby wszystko dzialalo normalnie Windows itd. Jezeli tak to jak to sie robi :)
    Dzieki
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • OptexOptex
  • Poziom 22  
    Ja mam podwójne zabespieczenie i jest naprawde ok!

Zalecam ci hasło na profil (wpisujesz przy logowaniu na win.) a (ustwaiasz w panelu sterowania -> konta urzytkowników -> wybierasz swoje konto -> opcja hasło).

ORAZ

Hasło na wygaszacz ekranu, i wygaszacz po np. 5-10min. Jest to przydatne bo jak wyjdziesz do łazienki, to ci sie włancza wygaszacz i nikt ci sie nie włamie...

Hasła najlepiej buduj z cyfr albo znaków typu ' bądź ].

Pozdrawiam i przypominam o przycisku pomógł:)
  • OptexOptex
  • Poziom 11  
    No ale wlasnie jak to jest z tym haslo na wygaszacz???jak to sie wlacza??
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    we właściwościach ekranu: panel sterowania > ekran > wygaszacz ekrau > po wznowieniu chroń hasłem. I tam w opcjach ustawiasz jakie ma byc to hasło.
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    ketang napisał:
    No ale wlasnie jak to jest z tym haslo na wygaszacz?jak to sie wlacza??

wszystko zależy jakiego masz windowsa chociarz sposób jest podobny

prawoklik na pulpicie - właściwości - zakładka wygaszacz ekranu - ustawiasz jakiś wygaszacz i w XP zaznaczasz "po wznowieniu wyświetl ekran powitalny" a w w98 ustawiasz odrębnie hasło do wygaszacza.

Aby w XP to dobrze działało musisz mieć hasło na swoim profilu

zanim się zebrałem aby wysłać wiadomość - to mnie ktoś uprzedził
  • Poziom 11  
    Jezeli masz XP to mam cos lepszego!!! W folderze WINDOWS\system32 znajduje sie plik "syskey.exe" Włącz go>Aktualizuj>Zaznacz "Uruchamianie z hasłem" i wpisz hasło. I to wszystko :)
  • Poziom 11  
    Ok Dzieki chlopaki.

stas_m napisał:
    Jezeli masz XP to mam cos lepszego!!! W folderze WINDOWS\system32 znajduje sie plik "syskey.exe" Włącz go>Aktualizuj>Zaznacz "Uruchamianie z hasłem" i wpisz hasło. I to wszystko :)

Co do tego - to co to robi i wrazie czego da sie to wylaczyc i jak?

I mam jeszcze inne pytanie czy znacie jakis taki program co by dzialal wlasnie podobnie blokowal na haslo dzialajacy system ?MOze da sie samym Winowsem tak bezposrednio a nie przez wygaszacz :) ??
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 22  
    Słyszałem kiedyś o kamerzeinternetowej z czujnikiem ruchu...
  • Spec od komputerów
    Dn'tSLn??? To mialo byc smieszne? Jak jest kamera, to po cpo czujnik? Programowo to mozna zrobic.
  • Użytkownik usunął konto