Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pompa centralnego zamka VW Polo 2000

02 Cze 2006 23:46 10631 12
  • Poziom 17  
    Witam!
    Padła pompa centralnego zamka. Podłączyłem ją do innego samochodu i zachowuje sie identycznie: po podłączeniu nie wiadomo czemu opuszcza sie prawa szyba, a po chwili lewa. Niech ktoś mi napisze co ma wspólnego centralny zamek z siłownikami od szyb. silniczek wogule nie chodzi. Wygląda mi to na uwaloną elektronike. Płytka jest troche zakorodowana ale nie ma nigdzie przerwy (przynajmniej sie nie doszukałem).

Nowa pompka to koszt nawet do 1000zł (symbol 6n0 962 257). myślałem juz o tym aby troche "odchudzić" elektronike tej pompki. Nie wiem po co tyle tego w tak prostym urządzeniu. są 2 krańcówki i silnik, można by zrobić układzik który by wyłanczał silnik jak krańcówka sie włączy, ewentualnie jakieś zabezpieczenie czasowe (gdy np zepsół by się jeden z siłowników) tak aby nie chodziła dłużej niż powiedzmy minute.(na elektronice troche się znam wiec ze zrobieniem sterowania nie bedzie problemu).
    Prosił bym też o napisanie jakie sygnały dochodzą do tej pompki(doszukałem sie narazie zasilania i 2 przewodów na ktorych pojawia się +12 przy odpowiedznio zamykaniu i otwieraniu drzwi.
  • Poziom 26  
    posprawdzaj wszystkie połączenia przewodów masowych !
  • Poziom 17  
    skoro przełożyłem pompe do innego auta i tam też nie działa to chyba nie może być wina instalacji
  • Poziom 12  
    jeżeli sama pompa jest sprawna to wystarczy centralka centralnego zamka(taka uniwersalna) i w miejsce silownika podlacz pompe , a sterowanie czyli te dwa plusy na sterowanie centralki , ale w drzwiach kierowcy trzeba przewod z przelącznika rozpoznawania pozycji klucza przełączyc na mase , tak żeby centralkę uniwersalną sterowac masą ( bo wszystkie jakie widziałem mają sterowanie masą) no i oczywiście + i -

a te dodatkowe przewody co idą do pompki to z przełącznika bagażnika , ale tego nie trzeba podlaczac, bo z drzwi kierowcy bedziesz otwierac wszystko.
  • Poziom 17  
    rozumiem o co chodzi, ale w tym modelu jest sterowanie pilotem centralnego zamka i wydaje mi się że te dwa "plusy" od sterowania idą przez modół komfortu a nie bezpośrednio z przełącznika rozpoznawania pozycji klucza.
    Po drugie uważam że centralka od zwykłego zamka średnio się do tego nadaje, ponieważ w pompie jest krańcówka, która daje sygnał o tym że drzwi zostały już zamknięte.
  • Poziom 11  
    Witam.
    Sam zalałem sobie elektronikę,ale szkody w większości naprawiłem.
    Pompka nr symbol 6n0 962 257

Sterowanie centralnym zamkiem, czyli pompka, jest za pomocą +/- zmieniane na jednym przewodzie.
    Sygnał idzie na diody podłączone odpowiednio do anody lub katody.
    Jedna z nich jest uwalona i działa tylko otwieranie a zamykanie niestety nie.
    To jest wersja bardzo optymistyczna i w miare logiczna, ale czasu nie starczyło mi dziś na rozlutowanie i sprawdzenie czy ta teoria jest prawdziwa.
    Sa tam małe diody, czerwone, półprzeźroczyste.
    Niestety moja wiedza jest bardziej elektryczna, mniej elektroniczna i dlatego poproszę o wsparcie.
    Czy ktoś z doświadczenia miał taki przypadek, lub orientuje sie co to za diody.

W polo jest funkcja komfort i wszystko działa bez dziwnych zachowań.

Pytanko tez czy inne pompki o innych początkach numerycznych ale o identycznej ilosci pinów i ich rozmieszczeniu bedzie chodzić u mnie?
  • Poziom 14  
    Witam
    Odświeżę trochę temat. Jak tam poradziłes sobie z tą pompką? Mam ten sam problem w Polo 2001, nie wiem jak podejść do tematu. Da się coś zrobić czy pozostaje tyko kupno?
    pozdrawiam myty
  • Poziom 21  
    jeśli pompka sama w sobie jest sprawna i reszta działa oprócz jej wysterowywania z klucza lub pilota a nie wiem czy takiego posiadasz to zawsze można wysterować przekaźniki z płyty od pompki bezpośrednio jakimś sterownikiem zamków i po temacie . napewno taniej niż kupno drugiej płyty.
  • Poziom 35  
    Możesz dać jakąkolwiek , ale odetnij zamykanie z kluczyka , będzie tylko z pilota który zakupisz wraz ze sterownikiem centralnego.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Przecież ten temat można ogarnąć na kilka sposobów. Objawy jak w pierwszym poście daje też uszkodzenie mikrowyłącznika w zamku lub wiązki w przelotce drzwi.
  • Poziom 14  
    Po oględzinach płytki drukowanej stwierdziłem małe uszkodzenie, które udało sie naprawić. Pompka śmiga aż miło.
    pozdrawiam myty
  • Poziom 42  
    Słuchaj Myty , czy ta drobna usterka , to mało powietrza w lewym tylnym kole??
  • Poziom 13  
    I ja bym chętnie skorzystał z tego tematu, mam polo rocznik 2000 i też problemy z pompką centralnego a mianowicie:
    Jak otwieram z pilota otwiera się tylko bagażnik, drzwi niestety tylko z kluczyka.
    Po otwarciu z pilota słychać przez około 20-30 sekund ciągły dźwięk z bagażnika z pompki. Wygląda to tak jakby pompka nie miała mocy wypchnąć bolców w drzwiach. Raz na kilkanaście prób drzwi się otworzą. Wyciągnąłem tą pompkę oglądnąłem nic nie zauważyłem.
    Czy to jej wina czy nie, skoro bagażnik się otwiera? Proszę o jakieś sugestie, jakie testy mógłbym zrobić. Z zamykaniem nie ma problemu :)