Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak diagnozowac MONDEO MKI z grudnia 1995 2.0 16v 136PS ?

wood 03 Cze 2006 08:07 2594 13
  • #1 03 Cze 2006 08:07
    wood
    Poziom 13  

Witam!

Mam pytanko jak w temacie. Mam Forda Mondeo MKI z grudnia 1995 r w automacie silnik 2.0 16V 136PS ZETEC i typowa fordowska przypadlosc falujace obroty czasami sie zdarza. Czytalem troche tu na forum o interfejsach itp . Ja mam pod kierownica zlacze 16pin wyglada mi na standard ODB2 jednak pewien na 100% nie jestem moze ktos wie dokladnie co mam. Mysle nad tym jak zdiagnozowac silnik co najlepiej zrobic czytalem tez o testerze na ledzie jednak nie wiem czy w moim silniku da sie go uzyc??? Bardzo prosze o jakies informacje jaki najlepiej soft? Jaki interface ? lub jak jest mozliwosc jak wykonac tester na ledzie i gdzie moge znalezc tabele kodow bledow. Wiem ze sporo pytan ale mysle i mysle juz nad tym moim mondkiem ....

POZDRAWIAM i dziekuje za wszelka pomoc!!!!

PIOTREK

0 13
  • Pomocny post
    #2 03 Cze 2006 08:35
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 03 Cze 2006 08:41
    wood
    Poziom 13  

srebrny metalik ale wazne to jest? wiem ze z kodow VIN odczytuje sie rok wersje kolor nadwozia tapicerki nawet czy kierownica jest ze skory czy nie ...

0
  • Pomocny post
    #4 03 Cze 2006 21:31
    homag
    Poziom 14  

Sprawa wygląda tak żę pozostaje Ci tylko sprzęt serwisowy.Od 95 roku od kiedy jest gniazdo 16 pinowe niema juz kodów błyskowych. Tylko sprzęt o nazwie WDS.
    Możesz coś kombinować interfejsem zbudowanym na ELM ale jeżeli ci sie uda to może odczytasz błędy.

0
  • #5 04 Cze 2006 12:28
    wood
    Poziom 13  

Dziekuje za odpowiedz wlasnie gdzies troszke czytalem ze we wczesniejszych fordziakach bylo takie zlacze 3pinowe chyba nawet w ksztalcie trojkata a w moim jest 16pinowe . Piszesz kolego o ELM troche weszylem w temacie z tym ze nie wiem jaki ELM 320? czy 327 mi wychodzi ze 320 i interfejs typu PWM nie wiem natomiast gdzie kupic ten ELM??? cos chyba ciezko bedzie...? Nie wiem tez jaki sofcik cos sciagnalem ze strony www.scantool.net ale nie wiem czy to jest to a i jeszcze jedna rzecz czy ten kabelek co z jednej strony ma 16pin a z drugiej DB9 czy bedzie mi pasowal do mondka??? wiem ze kabelek ten trzeba podpinac przez ELM a nie bezposrednio. Prosze o jakies info czy ten program ze scan toola moze byc i ten kabelek i jaki w koncu ELM...??

DZiekuje i pozdrawiam

PIOTREK

0
  • Pomocny post
    #6 04 Cze 2006 13:16
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 05 Cze 2006 22:06
    wood
    Poziom 13  

juz odpowiadam koledze supermoderatorowi. Coz myslalem sobie ze bede mogl w razie jakby co zobaczyc jak pracuje silnik czy jego podzespoly prawidlowo funkcjonuja itp. Nie wiem tylko czy oprogramowanie do forda to da VAG COM do VW ma takie mozliwosci nier wiem moze sie myle ale sadze ze moglbym wtedy diagnozowac prosze o sporstowanie jesli zle mysle ....

POZDRAWIAM

PIOTREK

0
  • Pomocny post
    #8 05 Cze 2006 22:20
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 06 Cze 2006 18:38
    wood
    Poziom 13  

I tu kolego Elektrit mysle ze masz racje sam zastanawialem sie na ile takie oprogramowanie pokaze to co tak naprawde nas interesuje. Co polecasz w takim razie zamiast ODB2 ? Cos musi przeciez na mondka byc?;)

POZDROWIONKA

PIOTREK

0
  • Pomocny post
    #10 06 Cze 2006 19:43
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 06 Cze 2006 22:00
    wood
    Poziom 13  

Coz moze to zabrzmi dziwnie ale jak najnizszy chce to miec na wlasny uzytek do mojego mondeo wiem wprawdzie ze jest stacja za 8tys. i ta pewnie wszelkie problemy by rozwiazala ale nie o taka mi chodzi nie jestem serwisantem elektroniki samochodowej tylko normalnym elektronikiem;)

pozdrawiam

PIOTREK

0
  • Pomocny post
    #12 06 Cze 2006 22:18
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #13 08 Cze 2006 18:56
    wood
    Poziom 13  

kolego wcale Ci sie nie dziwie ze podajesz takie ceny pewnie to jest cos konkretnego i godnego uwagi Ja poprostu myslalem ze cos za 100 do 200zl sobie zmajstruje i cos sie od silniczka dowiem ale jak sadzisz??? Pewnie to nierealne trzeba te 3tys zainwestowac conajmniej. Nie jestem zakladem uslugowym tak amatorsko chcialem poprobowac ale byc moze nie mam szans...:(

0
  • #14 19 Cze 2006 18:33
    smyku22
    Poziom 16  

Mam autko z tego samego rocznika, z tym samym silnikiem i nawet w tym samym kolorze które cierpi na tą samą przypadłość. Z zainteresowaniem śledzę tą dyskusje. Jak by Ci się drogi kolego Wood udało zmajstrować coś co by miało ręce i nogi to podziel się tym na elektrodzie.
    Pozdrawiam i życzę powodzenia

0