Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wzmacniacz pod subwoofer? Tak zgadza się nie znam się?

03 Cze 2006 10:45 2123 16
  • Poziom 20  
    gdzie to ma chodzic dom czy samochód domyslam sie ze samochód jednakze moglbys to rozwinać np czy chcesz wzmacniacz budowac czy prosisz o polecenie jakiegos firmowego
  • Poziom 9  
    Chciałbym kupić jakiś gotowy firmowy wzmachol :D a śmigać ma w domu ....
  • Poziom 17  
    garu1987 napisał:
    Chciałbym kupić jakiś gotowy firmowy wzmacniacz :D a śmigać ma w domu ....

Nie wiem po co ci takie "cos" lepiej kup sobie 4 razy tanszego STX 300 W zbuduj kaste a siano ktore ci zostanie przeznacz na wzmachola.. wyjdzie tanim kosztem , a mocy ci wystarczy.

1000 W do domu (sam sub) no no
  • Poziom 19  
    garu 1987 wydaje mi się że cięzko będzie ci o taki wzmacniacz 1 kW... I pobor pradu to wtedy przy pelnym wysterowaniu tez bedzie ciekawy...
  • Poziom 9  
    to co mi proponujecie do skrzyni zamkniętej o wymiarach wysokość - 43cm szerokość - 40cm długość - 90cm ?? żeby było tanio a dobrze :D najbardziej chodzi mi o mocny głęboki bas :D:D:D żeby mi włosy na głowie stawały :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Dodano po 2 [minuty]:

a może sobie tak subwoofer kupić ?? tylko jaki wzmachol do tego...

Dodano po 29 [sekundy]:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=106074405
  • Poziom 20  
    Obawiam sie ze ten VK moze tylko ładnie wygladac Nie chce oceniac gdyz nie slyszalem tego suba. Kiedyś na allegro jeden elektronik sprzedawal gotowe kity do subow aktywnych razem z trafo i płyta sterujaca poprostu pełen komplet. Na MOSFET-ach to wychiagało 300W ciągłej. Jedyny problem tylko taki ze już tego nie widze :/

Co do głośnika jesli masz troche kasy to moze intertechnik badz hertz. Pamietamz e jedna 12' hertza miala spl 96db. Mysle ze koledzy z działu akustyka napewno Ci coś doradza.

P.S obudowa 154 L to troche duzo :) ale wydaje mi sie ze w tak duzej obudowie wiekszosć głośników zrobi duze buuuummmm
  • Poziom 9  
    a co myślisz o tym
    http://allegro.pl/item106901390_promocja_kolumny_basowe_18_1000w_audiomega_od_ss.html

Dodano po 2 [minuty]:

może sobie kupić taki gotowy?? chociaż szkoda mi takiej skrzyni :cry: a mógłbym Cię prosić żebyś poszukał coś dobrego i taniego na allegro ??

Dodano po 1 [minuty]:

http://allegro.pl/item106704295__potega_basu_audion_25cm.html
    ten ładnie wygląda :D ale czy tak samo gra :cry:
  • Poziom 20  
    Słuchaj to jest zrobione na estrade a nie do domu pozatym nie mam zaufania do firm typu audiomega czy kobrix. Peło ich stoji w Łodzi na giełdzie. Raz zamówiłem w jednej z tych firm estradówki duzej mocy do gry w plenerze i otrzymałem 2 X alphard i 2 pizole, dopiero po opier..... udało mi sie wywalczyc 2xhansen i 2x driver. Mimo to uznaje je jako pierdzace i podskakujace klocki. Serdecznei nie polecam.

P.S musisz perzełożyc siły na zamiary i podzielic to przez kase. Jeśli chcesz czuc smyranie jelita moze stx wystarczy. Jesli chcesz sciany kruszyc i mieć wykrecajace bebechy ciśnienie to trzeba min 500 zeta wywalic na dobry przetwornik np hertz
  • Poziom 9  
    no to już sam nie wiem co mam zrobić :cry: dać głośniczki do tej skrzyni czy kupić coś gotowego:cry::cry::cry::cry::cry::cry:
  • Poziom 20  
    Napisz temat w akustyce ze masz taka skrzynie o takich i takich wymiarach, ze chcesz na to przeznaczyc tyle i tyle i ze ze masz takie oczekiwania. Bo tutaj z tematu wzmacniacza zeszlismy na temat głośników, a to nie ten dział
  • Poziom 9  
  • Poziom 20  
    na peno ta 200m odpada do skrzyni 150 l wygladało by to jak bys skład kolejowy ciagnoł maluchem:) do tak duzej skrzyni widział bym min cos o srednicy 30cm,co do wzmacniacza na pewno nie bedzie tani i raczej nie kupisz nic poza estrada o tak duzej mocy. Chyba ze ktoś ci na zamówienie coś takaigo wykona.
  • Poziom 17  
    Garu hehe (przepraszam ale nie moglem sie powstrzymac) Chcesz glosniki do domu , a polowe linkow jakie podales to linki do glosnikow badz skrzyn samochodowych albo estradowek.. chcesz dobry sprzet do domu to kup sobie dwie kolumienki 3drozne + jakis skosnooki wzmachol, wyjdzie cos kolo 500-600 zl , a jesli chcesz inaczej , czyli do tej swojej skrzyni wsadzic glosnik (jeden?) to wystarczy zupelnie cos z oferty www.stx.pl

Napisz jakie masz wymiary pokoju
  • Poziom 17  
    no te glosniczki to jest moc :) tym bardziej ze mialby siedziec tam dwa
  • Poziom 9  
    a jaki wzmacniacz :D tylko że musiałbym mieć jeszcze zwrotnice.... prawda?? czy jakiś filtr dolnoprzepustowy czy jakiś tam...????