Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera Panasonic NV-A3 - wciąga taśmę

110 03 Cze 2006 22:30 1891 2
  • #1 03 Cze 2006 22:30
    110
    Poziom 11  

Witam.
    Mam kamerkę Panasonic NV A3, ma już parę lat ale... ostatnio po włożeniu kasety zaczeła wciągać taśmę. Zdjąłem klapkę i widzę jak rolki naciągają taśmę wokół głowicy, ale taśma jest lużna i powoduje szarpanie obrazu. Nie wiem czy są tam jakieś paski czy może to coś z silnikiem. Proszę o poradę.

0 2
  • #2 04 Cze 2006 01:38
    Sting
    Specjalista - kamery

Jeżeli niszczy (wygina) taśmę to do wymiany rolka dociskowa (miejscowe stwardnienia gumy), niestety koszt to ok 100 zł i trzeba mieć wprawę aby ją wymienić bo to kawałek mechanizmu. Jeżeli masz szarpanie obrazu przy odczycie i jednocześnie słyszalne wibracje mechanizmu to łożysko bębna do naoliwienia. Kolejną przypadłością tych kamerek jest obluzowywanie mocowań pachołków prowadzących taśmę, ale to nie niszczy taśmy a jedynie ukazuje szumiące pasy na ekranie.

Wydaje mi się, że "możesz" mieć te wszystkie usterki jednocześnie. Pocieszające może być to, że są one w miare łatwe do usunięcia a te kamerki nagrywają naprawdę fajny obrazek.

0
  • #3 04 Cze 2006 08:23
    110
    Poziom 11  

Dziękuję za poradę, już rozpocząłem poszukiwania dawcy. Na Allegro można za niewielkie pieniądze kupić uszkodzoną lub używaną, ale na pewno sprawdzę wszystkie te wskazane elementy. Dziękuję, pozdrowienia.
    PS. Tu jest bardzo dużo najróżniejszych schematów i katalogów
    http://www.eserviceinfo.com/index.php?pagetogo=4&what=search2

0