Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hitachi PDV-301 - startuje i wysiada po chwili...

04 Cze 2006 14:23 1656 3
  • Poziom 13  
    Mam na stanie taki przenośny odtwarzacz DVD jak w temacie, rozdawali to na jakiejs stacji benzynowej za punkty chyba. Na początku przez jakis rok działał prawidłowo, w pewnym momencie sie kończył jednak. Objaw jest taki, że po załadowaniu dowolnego krążka na chwile rzuca na ekran obraz powitalny w stylu "HITACHI DVD", po czym próbuje wystartować film i wysiada. DVD w ogóle nie rusza, nagrałem sobie na próbe na małej płytce VCD i po uruchomieniu (dość długo mieli zanim w ogóle zaskoczy) słychać kilka pierwszych sekund ścieżki audio i po chwili koniec. Obrazu nie ma wcale, po zniknięciu ekranu powitalnego pojawiają sie po prostu jakies podłużne i skośne paski, coś jakby audio podłączyć do wejścia video. W przypadku VCD, jak wspomniałem, przez chwile słychac dźwięk ale obrazu nie ma nawet na moment, przy DVD jest tak od samego startu. Gdy już ruszy nie reaguje na żadne przyciski, dopiero wyłączenie (przyciskiem) zatrzymuje płyte i wyłacza urządzenie, do tego momentu cały czas ma miejsce tylko to co opisałem czyli w sumie nic. Rozpoznaje formaty bo na wyświetlaczu pojawia sie VCD lub DVD.
    Czy ktoś zetknął sie z podobną awarią lub w ogóle z takim odtwarzaczem? Czy to może być uszkodzenie sprzętowe? Odtwarzacz nie doznał żadnych mechanicznych wypadków, chemicznie też niczym nie został potraktowany, w ogóle był mało używany. Wydaje mi sie, ze jest to uszkodzenie programowe, nie wiem czy to w ogóle możliwe ale skoro startuje i dźwięk jest w stanie odtworzyć to chyba czytnik działa tylko z przetwarzaniem jest problem, czy nie? Oczywiście optyka przeczyszczona co jednak nic nie dało. Sam tego raczej na nogi nie postawie ale chciałbym po prostu wiedzieć, czy jest sens się w to bawić, czy można takie coś naprawić i czy to opłacalne. Większość "serwisantów" mówi, że to jednorazówki itp. i oni tego nie są w stanie naprawić. Wiadomo, ze teraz odtwarzacz DVD można kupić już za 200zł, jeśli jednak można to jakoś niedrogo naprawić to by było fajnie gdyż wykorzystywany on jest tylko w domku letniskowym i nic więcej tam nie potrzeba.
    Z góry dzieki za wszelkie odpowiedzi.
    pozdro

ps. Sorki, że się tak rozpisałem ale starałem się możliwie jasno problem nakreślić.
  • Poziom 13  
    Niestety nie, zostało odłożone do szafy i zastąpione nowym. Gdybym znał przyczynę to chętnie bym je ożywił więc jesli coś się uda z Twoim to proszę o wskazówki.
    pozdr
  • Poziom 12  
    Udało mi się go odblokować bawiąc się klawiszem SETUP i kursorami bez włożonej płyty.