Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

APC SMART 700 - wymiana akumulatora

pulikow 04 Cze 2006 14:39 1815 1
  • #1 04 Cze 2006 14:39
    pulikow
    Poziom 20  

Witam

Trochę przewerotwałem archiwum i znalazłem sporo informacji niestety często sprzecznych.
    Chciałbym więc zadać pytania ponownie, może pojawiły się jakieś nowe konkretne informacje.

1. Jakie akumulatory są montowane fabrycznie w APC Smart 700 (SU700INET) - są to 7Ah czy więcej
    2. Jaki jest potrzebny kabel do komunikacji tego UPS'a z komputerem? Czy mógłby ktoś z was podać schemat tego kabla (znalazłem kilka różnych wersji), który zadziała.
    3. Jak z wymianą akumulatorów? Czytałem, że trzeba coś kalibrować ale niektórzy twierdzili, że nie. Więc jak z tym jest? (nie chcę montować pojemniejszych akumulatorów).

PS: No i powerchute - skąd ściągnąć pełną wersję?

0 1
  • #2 28 Cze 2006 21:25
    aka63
    Poziom 12  

Fabryczne akumulatory w tym UPS'ie to 2 szt 12V 7.0Ah (lub gabarytowo takie same 7,2Ah). Kabelka używam oryginalnego. Co do kalibracji po wymianie baterii to zalecam przeprowadzenie, gdyż podczas tego procesu akumulatory są głęboko rozładowywane i jest liczona rzeczywista pojemność akumulatorów. Co do oprogramowania to www.apc.com po uprzedniej rejestracji. Tam jest wiele oprogramowania

0
  Szukaj w 5mln produktów