Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

szybkościomierz rowerowy

04 Cze 2006 19:05 2180 9
  • Poziom 10  
    może mi ktoś podpowiedzieć jak w środku wyglądać powinien czujnik, mocowany na stałę do widelca, u mnie są dwie blaszki ale nie wiem jaka między nimi powinna być odległość. Nagle przestało działać i to właśnie w tym miejscu jest napewno przyczyna, jeśli następuje styk zaczyna działać na ok. 4 sek. i klops magnes na szprychach jest dobry.A może tego się nie ustawia tylko należy nowe założyć . LICZNIK SIGMA BC500
    pozdrawiam Witek czy to można osobno może kupić ?
  • OptexOptex
  • Poziom 10  
    fajnie się nazywa lecz i tak nie wiem na jakiej zasadzie powinny być ustawione blaszki między sobą
    pozdrawiam Witek
  • OptexOptex
  • Poziom 29  
    Jeśli wszystkie kombinacje nas zawiodą -należy przeczytać instrukcje obsługi
  • Poziom 13  
    Na widelcu jest kontaktron, na szprysze jest magnes. Wszystko ma być ustawione na jednej wysokości blisko siebie. Po obróceniu kołem słychać cykniecie kontaktrona przy przejściu szprychy z magnesem. Jeżeli całe urządzenie nie działa to albo padła bateria albo masz wrwane kabelki z kontaktrona
  • Poziom 10  
    Czujnik co jest na widelcu powinien być oddalony od magnesa około 1cm. i na tej samej wysokości. Jeżeli nie bedzie działał to sprawdź baterie czy sie przypadkiem nie wyczerpały lub moze gdzieś ci sie przecioł kabelek

Dodano po 5 [minuty]:

Czujnik co jest na widelcu powinien być oddalony od magnesa około 1cm. i na tej samej wysokości. Jeżeli nie bedzie działał to sprawdź baterie czy sie przypadkiem nie wyczerpały lub moze gdzieś ci sie przecioł kabelek
  • Poziom 10  
    baterie nowe i sprawdzone, kabelki ok. od zegara do kontaktrona, magnes ok. kontaktron nawala, rozebrałem na drobne, jak powinny sie w stosunku do siebie zachowywać blaszki( czy dotykać się czy jakaś przerwa powinna być między nimi) to jest moje pytanie od samego początku
    pozdrawiam Witek
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Kontaktron to dwie blaszki zamknięte w szlanej bańce. Jakakolwiek ingerencja w ich ustawianie jest niemożliwa. Jeśli w twoim czujniku nawet nie ma szklanej bańki, ktora chroni styki przed wpłyami atmosfery, to jakiekolwiek ich gięcie, czy inne w nich grzebanie, bezpowrotnie je niszczy.. Kup sobie jakiś mały kontaktron (małe były w klawiszach komputera Elwro 800 Junior, są też w czujnikach otwarcia drzwi w systemach alarmowych) i zamontuj go w tej oprawie.
  • Poziom 10  
    nie wiem jak ale już działa pomajstrowałem blaszkami na różne sposoby metodą prób i działa przejechałem ok. 10 km. i nadal działa. Wiem będe musiał kupić pewnie nowy ale już wiem co jest w środku i jak to działa
    Błażej dzięki za podpowiedzi
    pozdrawiam Witek