Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z ustawieniem satelity

czarek08 05 Cze 2006 10:17 2369 6
  • #1 05 Cze 2006 10:17
    czarek08
    Poziom 10  

Witam!
    Mam karte vision DTV Sat, włożoną do komputera kabel i satelita podłączone. Ustawiłem satelite na HOT BIR programem ProgFinder2. ale gdy włącze program do oglądania np. kanał viva polska to pokazuje brak zasięgu. Pomocy. Może ktoś wie co jest, albo zna jakis skuteczny sposób na ustawienie sat.

0 6
  • #2 05 Cze 2006 10:29
    okulik
    Poziom 28  

moze antena jednak nie jest ustawiona na HB........
    zrob wyszukanie kanalow

0
  • #3 05 Cze 2006 16:21
    kriss51
    VIP Zasłużony dla elektroda

napisz jak ty ustawiales antene programem.masz w swoim tunku w menu ustawienie anteny lub sila sygnalu?to zobacz co pokazuje.im wiecej tym lepiej.pozdro

0
  • #4 05 Cze 2006 19:15
    czarek08
    Poziom 10  

w tym problel ze w programie jest zasięg a jak włączę program do odtwarzaniea to sie swieci tylko przez chwilę. kolega prubował miernikiem di ustawiania satelity ale tez nic z tego, moze dlatego, ze był za mocny sygnał czy cos takiego.

0
  • #5 06 Cze 2006 01:13
    chiko
    Poziom 15  

witam
    a moze walnienty konwerter ?
    porzycz od kogos i podmien u siebie a noz widelec pomorze
    pozdrawiam :D

0
  • #6 06 Cze 2006 18:47
    czarek08
    Poziom 10  

konwenter właśnie sprawdziłem i na drugim to samo. Program ustawiłem na hot bir i miernikiem ustawiłem antenę, moc program pokazywał 76%, a jakość 0%. jak wyszukałem kanały to jakość się pokazała na 34%, ale gdy włączyłem kanał to spadla jakość do 0%. p[owtażałem to 3 razy i cały czas to samo. nie wiem co się dzieje. pomocy!!!

0
  • Pomocny post
    #7 06 Cze 2006 22:31
    Piotr Pajkert
    Poziom 32  

Witam!
    Czy choć przez chwilę miałeś odbiór? Jeśli tak, to masz źle skonfigurowany konwerter. Jeśli nie, to jaką masz pewność, że to HotBird, a nie inny satelita? Parametry transponderów powtarzają się na różnych pozycjach satelitarnych. Jeśli pasek sygnału pokazuje dobry sygnał, a nie masz podglądu kanału, to równie dobrze może to być HotBird, jak Astra 2 lub AtlanticBird. W takim przypadku nie ma mowy o prawidłowym odbiorze kanałów. Jeśli nie masz wprawy w ustawianiu talerza, proponuję pożyczyć od kogoś stary analogowy tuner i znaleźć TVN.
    Cześć!

0
  Szukaj w 5mln produktów