Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

wzmacniacz i subwoofer do słuch. muzyki i na zawody

05 Jun 2006 13:28 1698 17
  • Level 12  
    witam,jestem jeszcze zielony w tematach związanych z car audio, chciałbym al wyposażyc swoje auto,( chodze jeszcze do szkoły więc wiele kasy na to powświęcić nie moge...) chodzi mi jedynie o wzmacniacz i subwoofer(a) .
    Muzyke jaka słucham to zazwyczaj techno, z sprzętem ma być do słuchania muzyki ,ale chciałbym również od czasu do czasu wystartować na zawodach (nie koniecznie mistrzostwa polski...) . Jako wzmacniacz myślałem nad boschmannem 990ATX, (chyba ,że cos innego do 600zł zaproponujecie)
    Jako subwoofer myślałem o tym by zamontować dwa 30cm głośniki... i tu problem , nie mam pojecia jakie. Z waszych wypowiedzi wynika ,że pioneery 306 ,do techna odpadają...jakie byscie mi zaproponowali głosniki, nadające się do słuchania techno, a zarazem do wystartowania na DBDRAG-U, a zarazem jaki wzmacniacz by do nich pasował. Aha na głośniki moge zainwestować ok 600zł...
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Level 17  
    no ja bym ci zaproponował dwa głosniki LANZAR MAX 12, idealne do muzyki typu techno a do tego wzmacniacz boschmann 990 ATX ,na zawody potrzebowałbys ok. 140dB ,jednak nie wiem czy ten sprzęt byłby w stanie takiego ciśnienia wytworzyć...zobaczmy co koledzy mają na ten temat do powiedzenia.
  • Level 24  
    Hmm...
    Napisz jaka gotowke mozesz przeznaczyc na glosniki albo ogolnie na calosc.
    Tak jak pisze mivoc 2xlanzar 12 moze byc:) do techna sie nada:)
    Jak nie masz az tyle gotowki to 2xstx 30/300/4ap.
    Mozna by sie pokusic o bsw 15".
  • Level 12  
    600zł na głosniki i 600zł na wzmacniacza... są jeszcze jakies podpowiedzi?
  • Level 12  
    1. czy te hertze wytworzą większe ciśnienie a niżeli dwa lanzar max 12?
    2. Sprawdzał ktoś moc tego wzmacniacza lanzar? bo ma on chyba tylko bezpieczniki 2 razy 25 amperów ,więc niE wiem czy będzie mocniejszy od boschmanna 990 ATX

Dodano po 37 [sekundy]:

1. czy te hertze wytworzą większe ciśnienie a niżeli dwa lanzar max 12?
    2. Sprawdzał ktoś osobiscie moc tego wzmacniacza lanzar? bo ma on chyba tylko bezpieczniki 2 razy 25 amperów ,więc niE wiem czy będzie mocniejszy od boschmanna 990 ATX
  • Level 42  
    powiedzmy ze hertz ma wieksza skutecznosc a to jest bardzo wazne przy braniu udzialu w db drag
  • Level 21  
    na te bezpieczniki w boschamnnie nie ma co za bardzo patrzec... moc tez troszke wygorowana, ale i tak ma kopa!
  • Helpful post
    Level 28  
    crazy_88 wrote:
    powiedzmy ze hertz ma wieksza skutecznosc a to jest bardzo wazne przy braniu udzialu w db drag
    skutecznosc to jest nic na dbdragu
    na to sie sklada wiele czynnikow
    990atx to za malo jak na dbdrag probowac mozesz ale wygrac bedziesz mial raczej nikle szanse chyba ze zainwestujesz w jakies lepsze glosniki + wiedza potrzebna do zestrojenia glosnikow z samochodem itp.
    co do tych hertzow to smiechu warte jezeli chodzi o zawody
    jezeli chcesz nadrobic kiepski wzmak to szukaj glosniczkow 2x15" DVC po 4om cewka
  • Level 12  
    a czy dokonał ,ktos już pomiaru mocy tego boschamnna 990ATX? bo tyle ile podaje producent chyba nie będzie miał prawda?
  • Helpful post
    Level 17  
    z tego co ja wiem to RAVELAND ma tego wzmacniacza, twierdzi ,że ma 650 - 700 Watt RMS, jednak niewiem czy to mierzył czy oszacował, ale niech sam ci opisze
  • Level 28  
    ja nie mierzylem ale za to inna osoba tto robila
  • Helpful post
    Level 42  
    jesli chodzi o ten wzmak 990ATX to powiem ze to jest naprawde wyjatek ma spore mozliwosci przekonalem sie o tym na wlasne oczy i bylem w szoku
  • Level 12  
    no tak , ale troszke za drogi, a wysyłka z Niemiec do Polski chyba 25Euro czyli znowu 100zł więcej:D

Dodano po 11 [minuty]:

a kto wie? jak to wszystko się odbywa ,gdy np. kupuje na ebay niemieckim, to musze wpłacić całą kwote wpłacić na konto niemieckie i czekać na przesyłke? czy jak? jest to bezpieczne?
  • Moderator on vacation ...
    Nie musisz tam kupować może znajdziesz w Polsce. ;)

Ja wszystkie wzmacniacz kupuje tam, taniej! A po za tym mam kilku znajomych więc mi się to opłaca ;)

Pozdrawiam i powodzenia w szukaniu!!!
  • Helpful post
    Level 17  
    no patrze własnie i faktycznie jest troche taniej, a np. oszukany nigdy nie zostałaeś??
  • Moderator on vacation ...
    Nie! Powiem tak. Niemiec to nie Polak ;) Gorzej jak to będzie jakiś Tutek :) Oni są z tego znani! Polak też ;)

Za swój wzmacniacz kenwooda 4x50W (używany) dałem niecałe 15 euro i wysyłka nic, bo kupiłem go w tym samym mieście co mój kolega mieszka :)
    Zauważyłem że osoby na allegro tak robią kupują za granicą a sprzedają w Polsce.

Pozdrawiam